ZUNO

29. října 2013, 00:00 - redakce
29. října 2013, 00:00

Oyvind Oanes generální ředitel Raiffeisen Bank International (RBI) jmenovala Oyvinda Oanese generálním ředitelem banky Zuno pro Českou republiku a Slovensko. Rozhodnutí vstoupí v platnost 1. listopadu 2013. Zuno je online banka působící na českém trhu od roku 2011.

Oyvind Oanes (41) je původem z Norska a v bance Zuno pracuje od ledna 2012 jako marketingový ředitel. Doposud vedl týmy marketingu, prodeje a vývoje produktů. Dříve zastával vedoucí marketingové pozice na různých trzích v GE Money v Norsku, Švýcarsku a Rusku, pracoval také v rakouské Bawag PSK.

SBERBANK CZ Martin Muránsky • chief risk officer Karel Soukeník • finanční a provozní ředitel Do představenstva banky Sberbank CZ nastoupili dva noví členové. Martin Muránsky bude v bance působit jako chief risk officer a Karel Soukeník bude zastávat funkci finančního a provozního ředitele. Martin Muránsky (40) se v bankovnictví a na finančních trzích pohybuje přes 17 let. Disponuje zkušenostmi z retailu, korporátního bankovnictví i financování malých a středních podniků. V předchozích letech pracoval ve vídeňské centrále Raiffeisen Bank International. Zkušenosti v oblasti analýzy rizik načerpal také při svém předchozím působení ve skupině GE Capital v USA, Irsku a České republice.

Martin Muránsky vystudoval ekonomii a podnikové hospodářství na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Mluví plynně anglicky, německy a maďarsky. V představenstvu Sberbank CZ nahrazuje Pavola Komzalu, jemuž v tomto roce končí řádné funkční období a který bude působit v oblasti risk managementu v mateřské společnosti Sberbank Europe sídlící ve Vídni.

Karel Soukeník byl do funkce člena představenstva a finančního a provozního ředitele jmenován k 1. říjnu 2013. V posledních pěti letech zastával pozici finančního ředitele Raiffeisenbank Česká republika, předtím pracoval také v pražské Citibank a v poradenské společnosti McKinsey. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získal doktorát z ekonomie na CERGE UK v Praze. Karel Soukeník je ženatý a má jedno dítě.

WEINHOLD LEGAL Michaela Řezníková • advokátka Novou advokátkou v týmu Weinhold Legal je Michaela Řezníková, která ve společnosti posílila týmy věnující se problematice implementace nového občanského zákoníku, korporátního práva, pracovního práva a sporné agendy. Před příchodem do Weinhold Legal pracovala v advokátních kancelářích Giese & Partner a Havel, Holásek & Partners. Pracovní zkušenosti získala také v irském automobilovém průmyslu.

Michaela Řezníková absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Studovala na právnické fakultě University of Fribourg ve Švýcarsku (titul LL. M.) a na právnické fakultě University La Coruna ve Španělsku.

Vedle rodné češtiny hovoří anglicky, německy a španělsky.

MASTERCARD Martina Kirchrathová • vedoucí akceptace Tým pražské kanceláře společnosti MasterCard posiluje Martina Kirchrathová (33), která bude zodpovědná za rozvoj akceptace a hledání nových obchodních a věrnostních modelů u obchodníků v České republice a na Slovensku. Jejím úkolem bude rozšiřování spolupráce v oblasti inovací a nových typů plateb, jako jsou platby mobilní nebo víceúčelové použití karet v dopravě.

Martina Kirchrathová pracovala sedm let ve společnosti Telefónica Czech Republic, kde se starala o korporátní klientelu, posledních pět let v pozici top corporate sales managerky. Mezi lety 2006 až 2008 spravovala portfolio klíčových zákazníků v oblasti obchodu a služeb v pozici senior key account managerky.

Vystudovala Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze, obory andragogika, psychologie, sociologie a pedagogika. Ve volném čase se ráda věnuje koučinku a vzdělávacím projektům. Relaxuje v kruhu svých blízkých, ideálně u sportu; má ráda golf, tenis, plachtění a zimní sporty. Svůj volný čas věnuje také kultuře a cestování.

1 Martin Muránsky Sberbank CZ

1 Karel Soukeník Sberbank CZ

2 Michaela Řezníková Weinhold Legal

3 Martina Kirchrathová MasterCard

O autorovi| (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít