Article, show

ZUNO

29. října 2013, 00:00 - redakce
29. října 2013, 00:00

Oyvind Oanes generální ředitel Raiffeisen Bank International (RBI) jmenovala Oyvinda Oanese generálním ředitelem banky Zuno pro Českou republiku a Slovensko. Rozhodnutí vstoupí v platnost 1. listopadu 2013. Zuno je online banka působící na českém trhu od roku 2011.

Oyvind Oanes (41) je původem z Norska a v bance Zuno pracuje od ledna 2012 jako marketingový ředitel. Doposud vedl týmy marketingu, prodeje a vývoje produktů. Dříve zastával vedoucí marketingové pozice na různých trzích v GE Money v Norsku, Švýcarsku a Rusku, pracoval také v rakouské Bawag PSK.

SBERBANK CZ Martin Muránsky • chief risk officer Karel Soukeník • finanční a provozní ředitel Do představenstva banky Sberbank CZ nastoupili dva noví členové. Martin Muránsky bude v bance působit jako chief risk officer a Karel Soukeník bude zastávat funkci finančního a provozního ředitele. Martin Muránsky (40) se v bankovnictví a na finančních trzích pohybuje přes 17 let. Disponuje zkušenostmi z retailu, korporátního bankovnictví i financování malých a středních podniků. V předchozích letech pracoval ve vídeňské centrále Raiffeisen Bank International. Zkušenosti v oblasti analýzy rizik načerpal také při svém předchozím působení ve skupině GE Capital v USA, Irsku a České republice.

Martin Muránsky vystudoval ekonomii a podnikové hospodářství na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Mluví plynně anglicky, německy a maďarsky. V představenstvu Sberbank CZ nahrazuje Pavola Komzalu, jemuž v tomto roce končí řádné funkční období a který bude působit v oblasti risk managementu v mateřské společnosti Sberbank Europe sídlící ve Vídni.

Karel Soukeník byl do funkce člena představenstva a finančního a provozního ředitele jmenován k 1. říjnu 2013. V posledních pěti letech zastával pozici finančního ředitele Raiffeisenbank Česká republika, předtím pracoval také v pražské Citibank a v poradenské společnosti McKinsey. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získal doktorát z ekonomie na CERGE UK v Praze. Karel Soukeník je ženatý a má jedno dítě.

WEINHOLD LEGAL Michaela Řezníková • advokátka Novou advokátkou v týmu Weinhold Legal je Michaela Řezníková, která ve společnosti posílila týmy věnující se problematice implementace nového občanského zákoníku, korporátního práva, pracovního práva a sporné agendy. Před příchodem do Weinhold Legal pracovala v advokátních kancelářích Giese & Partner a Havel, Holásek & Partners. Pracovní zkušenosti získala také v irském automobilovém průmyslu.

Michaela Řezníková absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Studovala na právnické fakultě University of Fribourg ve Švýcarsku (titul LL. M.) a na právnické fakultě University La Coruna ve Španělsku.

Vedle rodné češtiny hovoří anglicky, německy a španělsky.

MASTERCARD Martina Kirchrathová • vedoucí akceptace Tým pražské kanceláře společnosti MasterCard posiluje Martina Kirchrathová (33), která bude zodpovědná za rozvoj akceptace a hledání nových obchodních a věrnostních modelů u obchodníků v České republice a na Slovensku. Jejím úkolem bude rozšiřování spolupráce v oblasti inovací a nových typů plateb, jako jsou platby mobilní nebo víceúčelové použití karet v dopravě.

Martina Kirchrathová pracovala sedm let ve společnosti Telefónica Czech Republic, kde se starala o korporátní klientelu, posledních pět let v pozici top corporate sales managerky. Mezi lety 2006 až 2008 spravovala portfolio klíčových zákazníků v oblasti obchodu a služeb v pozici senior key account managerky.

Vystudovala Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze, obory andragogika, psychologie, sociologie a pedagogika. Ve volném čase se ráda věnuje koučinku a vzdělávacím projektům. Relaxuje v kruhu svých blízkých, ideálně u sportu; má ráda golf, tenis, plachtění a zimní sporty. Svůj volný čas věnuje také kultuře a cestování.

1 Martin Muránsky Sberbank CZ

1 Karel Soukeník Sberbank CZ

2 Michaela Řezníková Weinhold Legal

3 Martina Kirchrathová MasterCard

O autorovi| (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít