ZUNO

29. října 2013, 00:00 - redakce
29. října 2013, 00:00

Oyvind Oanes generální ředitel Raiffeisen Bank International (RBI) jmenovala Oyvinda Oanese generálním ředitelem banky Zuno pro Českou republiku a Slovensko. Rozhodnutí vstoupí v platnost 1. listopadu 2013. Zuno je online banka působící na českém trhu od roku 2011.

Oyvind Oanes (41) je původem z Norska a v bance Zuno pracuje od ledna 2012 jako marketingový ředitel. Doposud vedl týmy marketingu, prodeje a vývoje produktů. Dříve zastával vedoucí marketingové pozice na různých trzích v GE Money v Norsku, Švýcarsku a Rusku, pracoval také v rakouské Bawag PSK.

SBERBANK CZ Martin Muránsky • chief risk officer Karel Soukeník • finanční a provozní ředitel Do představenstva banky Sberbank CZ nastoupili dva noví členové. Martin Muránsky bude v bance působit jako chief risk officer a Karel Soukeník bude zastávat funkci finančního a provozního ředitele. Martin Muránsky (40) se v bankovnictví a na finančních trzích pohybuje přes 17 let. Disponuje zkušenostmi z retailu, korporátního bankovnictví i financování malých a středních podniků. V předchozích letech pracoval ve vídeňské centrále Raiffeisen Bank International. Zkušenosti v oblasti analýzy rizik načerpal také při svém předchozím působení ve skupině GE Capital v USA, Irsku a České republice.

Martin Muránsky vystudoval ekonomii a podnikové hospodářství na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Mluví plynně anglicky, německy a maďarsky. V představenstvu Sberbank CZ nahrazuje Pavola Komzalu, jemuž v tomto roce končí řádné funkční období a který bude působit v oblasti risk managementu v mateřské společnosti Sberbank Europe sídlící ve Vídni.

Karel Soukeník byl do funkce člena představenstva a finančního a provozního ředitele jmenován k 1. říjnu 2013. V posledních pěti letech zastával pozici finančního ředitele Raiffeisenbank Česká republika, předtím pracoval také v pražské Citibank a v poradenské společnosti McKinsey. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získal doktorát z ekonomie na CERGE UK v Praze. Karel Soukeník je ženatý a má jedno dítě.

WEINHOLD LEGAL Michaela Řezníková • advokátka Novou advokátkou v týmu Weinhold Legal je Michaela Řezníková, která ve společnosti posílila týmy věnující se problematice implementace nového občanského zákoníku, korporátního práva, pracovního práva a sporné agendy. Před příchodem do Weinhold Legal pracovala v advokátních kancelářích Giese & Partner a Havel, Holásek & Partners. Pracovní zkušenosti získala také v irském automobilovém průmyslu.

Michaela Řezníková absolvovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Studovala na právnické fakultě University of Fribourg ve Švýcarsku (titul LL. M.) a na právnické fakultě University La Coruna ve Španělsku.

Vedle rodné češtiny hovoří anglicky, německy a španělsky.

MASTERCARD Martina Kirchrathová • vedoucí akceptace Tým pražské kanceláře společnosti MasterCard posiluje Martina Kirchrathová (33), která bude zodpovědná za rozvoj akceptace a hledání nových obchodních a věrnostních modelů u obchodníků v České republice a na Slovensku. Jejím úkolem bude rozšiřování spolupráce v oblasti inovací a nových typů plateb, jako jsou platby mobilní nebo víceúčelové použití karet v dopravě.

Martina Kirchrathová pracovala sedm let ve společnosti Telefónica Czech Republic, kde se starala o korporátní klientelu, posledních pět let v pozici top corporate sales managerky. Mezi lety 2006 až 2008 spravovala portfolio klíčových zákazníků v oblasti obchodu a služeb v pozici senior key account managerky.

Vystudovala Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze, obory andragogika, psychologie, sociologie a pedagogika. Ve volném čase se ráda věnuje koučinku a vzdělávacím projektům. Relaxuje v kruhu svých blízkých, ideálně u sportu; má ráda golf, tenis, plachtění a zimní sporty. Svůj volný čas věnuje také kultuře a cestování.

1 Martin Muránsky Sberbank CZ

1 Karel Soukeník Sberbank CZ

2 Michaela Řezníková Weinhold Legal

3 Martina Kirchrathová MasterCard

O autorovi| (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít