Zpívající kmotr

06. května 2013, 00:00 - (red)
06. května 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Téhle informaci nechtěl Palubní deník zpočátku ani věřit. Jenže poznatkové toky zesilují a začínají pramenit z vícero míst.

Chomutovský kmotr ODS Alexandr Novák (toho času ve vězení za korupci) prý začal spolupracovat s policií na odhalování leváren v Ústeckém kraji. Některé z kuloárních politických zdrojů naznačují, že exsenátor mohl před svým nástupem na Pankrác detektivům pomoci, olepen mikrofony, v zaznamenávání hovorů s některými severočeskými šíbry typu Patrika Oulického, Romana Housky a dalších. Pokud by se tato informace ukázala jako pravdivá, čekal by Nováka po pankráckém očistci nejspíše fešácký kriminál v nějakém malém městečku. Pak víkendové opušťáky a po roce možná podmínečné propuštění. Kdo by v takovém případě na rozdíl od Nováka nespal (nebo možná už nespí) nejspíš dobře, by byli zákulisní hybatelé z Podkrušnohoří, pod jejichž rukama se rozplývaly stamiliony z evropských dotací. Několik na sobě nezávislých a obvykle dobře informovaných zdrojů přitom tvrdí, že například Patrik Oulický tráví v poslední době podezřele mnoho času v Thajsku. Někteří dokonce drze prohlašují, že velký Patrik přesouvá do země celý svůj byznys. Oulický ale namítá, že mu pobyt v Siamu jen zdravotně prospívá. Po častých návštěvách detektivů v dotačním sídle pod střekovským hradem by člověk chápal pro pobyt v Thajsku spíše důvody jiné.

ULIČKA K POPELNICÍM Vypadá to, že Praha skutečně stojí o to, aby plně ovládla Pražské služby, v nichž nyní drží 77 procent. Vybrala si ? rmu, která ocení zhruba 18procentní podíl ? rmy Northward Holdings Limited (vystupuje za ni Jaroslav Otenšlégr, který v minulosti spolupracoval s PPF) v Pražských službách a bude jí radit při jeho nákupu. Přesněji řečeno Patria Corporate Finance ocenění aktualizuje, jeden posudek už tato ? firma ani ne před rokem pro město vypracovala.

Zněl údajně na zhruba 700 milionů korun. Druhý, podstatně nižší odhad vyhotovila Česká spořitelna. Třetí posudek, který se blížil prvnímu, dodala Vysoká škola ekonomická. Zatímco se loni oceňovalo, prodala společnost Natland (získala jej od PPF) podíl Otenšlégrovi. Hovoří se o částce vyšší než 600 milionů korun. Tento podnikatel bez o? ciální historie může být pro město přijatelnější – přece jen vyplatit stamiliony Natlandu spojovanému s kmotry Tomášem Hrdličkou a Romanem Janouškem nemuselo být tak průchodné. Na vyjednávání má Praha minimálně rok, na který vyhlásila tendr na svoz a likvidaci odpadu za miliardu. Pokud by soutěžila původních plánovaných šest let či čtyři roky a Pražské služby by tendr vyhrály, zvýšila by se tím jejich hodnota. A pokud by náhodou nevyhrály, kupovalo by město vejce bez žloutku. Hlavní devizou zbavení se minoritního akcionáře je to, že Praha už žádný tendr vyhlašovat nebude muset a bude určovat ceny za tyto služby sama.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít