Živí mrtví plánovači

08. prosince 2014, 00:00 - (red)
08. prosince 2014, 00:00

Přestože jsou Pražské stavební předpisy na odstřel, jejich sepisovatelé z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy už pracují na novém veledíle. Jmenuje se Manuál oživování pražských hřbitovů. Prý je načase proměnit tichá místa památky zesnulých na příjemné kavárny a koncertní open stage. V uličkách mezi hroby se dá cvičit jóga, lavičky se mohou stát základnou pro sousedské iniciativy. Palubní deník napadají jen dva důvody, proč institut téma živých mrtvých otevřel. Buď v něm pracují zombie, nebo si úředníci chtějí zkrášlit své budoucí působiště. Každopádně o spiknutí hudečkovců nemůže být ani řeči – o politických mrtvolách v manuálu nic nebude.

BABIŠ PŘI CHUTI Vládce impéria Agrofert a nynější ministr financí Andrej Babiš rozhodně nemá v úmyslu rozprodávat dekády budovanou skupinu. Naopak, jak prosáklo do podpalubí z vysokých pater tuzemského byznysu, paštikárna Hamé jako cíl expanze mu nestačí a usilovně se rozhlíží v sousedních zemích po příhodném akvizičním cíli, který by mu nesl nějaké trvalejší zisky než potravinářské podniky, jimž se až tak moc nedaří. Expanze v Asii už ho však přešla poté, co se spálil v Číně se svou továrnou na titanovou bělobu. Středoevropské mentalitě přece jen ministr financí rozumí lépe. I když i zde se najde zvlášť velká výjimka, kterou je rozchod ve zlém s polskou PKN Orlen, jíž pomohl za levný peníz k Unipetrolu. Slíbené odměny v podobě některých chemiček se však Babiš nedočkal a spor o miliardové odškodnění pokračuje.

KŘÍDLA PRO ZEMANA Občanští demokraté mají vlastně trochu rádi prezidenta Miloše Zemana. Podle zdrojů Palubního deníku nepanuje ve vedení strany příliš velká chuť zapojit se do iniciativy, která mu má omezit zahraniční cesty. Při nich prezident do zahraničních médií tu a tam pronese něco, co boří pověst Česka jako prozápadní demokratické země a potěší autokraty všech zemí. S nápadem přišli poslanci TOP 09 a Starostů. Konkrétně ve sněmovně navrhli, aby 1,5 milionu korun určených ve státním rozpočtu na zahraniční cesty dostalo raději ministerstvo školství na protidrogovou politiku. ODS se do podpory nápadu nechce proto, že zaprvé stejně neprojde, a i kdyby prošel, nebude mít žádný efekt. Prezident Zeman už totiž ukázal, že umí využít i soukromá letadla tuzemských byznysmenů nebo pozvání ruských přátel embargovaných USA, jimž na konferenci rád zlehčí krizi na Ukrajině, udělá kotrmelec nebo způsobí nějaké jiné potěšení. Zeman se prostě nedá zastavit a ani se mu nedají přistřihnout křídla. A navíc do Německa, kde si může zase zavtipkovat Allahu Akbar, se dá dojet vlakem.

JEŽÍŠEK NA ČEZ Podpalubím běží už nějaký čas informace, že se šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta společně s pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou chystají na předvánoční návštěvu energetické firmy ČEZ. Akce má údajně proběhnout ve třech vlnách. První z nich se zaměří na některé lidi z nejvyššího vedení elektrárenské společnosti. Druhá fáze předvánočního útoku se dotkne známého pražského advokáta, který má blízko k ministerskému předsedovi Bohuslavu Sobotkovi. Zasvěcenci ale hovoří o tom, že první dvě fáze lze označit spíš za zastírací manévr. Hlavním cílem útoku je totiž někdejší generální ředitel ČEZ Martin Roman, po jehož skalpu prahne především ministr financí Andrej Babiš. Informace se údajně donesla i k bezpečnostnímu řediteli ČEZ (bývalému příslušníkovi BIS) Danielu Rousovi. Není vyloučeno, že po úniku těchto informací nejen do Palubního deníku bude záměr zmírněn a návštěvy neproběhnou podle předpokladů do Vánoc, jak se nějaký čas šušká. Pokud se informace naopak potvrdí a zátah proběhne, je možné, že bude podruhé zásahem policie a žalobců položena vláda. Babiš už je na podobnou alternativu připraven, billboardy jsou objednány. Ale snad se najde dost poslanců, kteří usoudí, že opakovaný vtip plukovníka Šlachty už opravdu není moc vtipný. Zvlášť když u toho prvního se za rok a půl poněkud vytratila pointa.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny volání v České republice, Německu, Polsku a u dalších sousedů
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Auta
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta…
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Technologie
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Seagate se vrací na trh běžných SSD, s diskem Nytro 141 pro PC, NAS a levné servery
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít