Ženská za opilce

04. května 2015, 00:00 - (red)
04. května 2015, 00:00

Prahou už nějaký čas obchází zvěst o strašidelném politickém obchodu, jímž by ANO a ČSSD zabily jednou ranou dvě mouchy.

Nebo přesněji pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) a ministra zemědělství Svatopluka Němečka (ČSSD). Za popravu Krnáčové, upadající i v ANO a stranickém tisku ve zlověstnou nemilost, by ČSSD popravila Němečka, načež by si strany (pardon: strana a hnutí!) mezi sebou oba významné posty vyměnily.

ČSSD by tak získala pražského primátora, zatímco Babiš by ovládl zdravotnictví, o němž obden prohlašuje, že je jen černou dírou na daně, zatímco se jeho strážce Němeček podle něj utápí v alkoholu. Pokud tento výměnný obchod skutečně proběhne, lze ho v jistém smyslu chápat i jako dobrou službu oběma jmenovaným: Němeček se ve vysoké politické funkci očividně trápí, zatímco Krnáčová zase rychle zjistila, že funkce šéfky Prahy fakt není její vytoužený Brusel, kde nic neděláte a jen vám chodí na účet eura.

TAJEMNÍK BEZ DEKRETU Profesionální náměstek Jan Sixta je jedním z posledních státních tajemníků bez „dekretu“. Tento kariérní úředník, který dlouhodobě náměstkoval na ministerstvu pro místní rozvoj a krátkodobě na ministerstvu zemědělství v gesci KDU-ČSL a ještě krátkodoběji na socanském ministerstvu vnitra, nastoupil v lednu jako šéf kanceláře ministra financí Andreje Babiše (ANO). Zlí jazykové tvrdí, že poté, co se musel poroučet od Chovance, šel do Letenské s jasným plánem vyhrát „výběrové řízení“ na státního tajemníka. To se také povedlo, ale Babiš jej dosud nejmenoval. “e by čekal, jak se bude vyvíjet průšvih s monitorovacím systémem evropských dotací, který před pár týdny odstartoval audit ministerstva financí? Sixta byl totiž šéfem hodnotící komise, která na ministerstvu pro místní rozvoj vybrala jeho dodavatele

STRANA SE POSTARÁ Být náměstek je prostě „in“. A když už to nejde na ministerstvu, tak alespoň v muzeu.

Když vystřídala na ministerstvu pro místní rozvoj Věru Jourovou přísná Karla Šlechtová, jednou z prvních věcí, které udělala, bylo, že se zbavila náměstka pro cestovní ruch Jiřího Houdka, kterého na tento post nominovala KDU-ČSL. Pedant na docházku, kterého nejvíce zajímaly výkazy odchodů a příchody zaměstnanců z oběda, vydržel s Karlou pouhých pět dní. Zastal se ho stranický ministr zemědělství Marian Jurečka, který to od Karly vnímal jako „faul“. A Houdek vyrazil náměstkovat do zemědělského muzea.

KDYŽ SOCIALISTÉ PÍPAJÍ Sociální demokraté v posledních týdnech objevují dosud netušené možnosti sociálních sítí. Podle spolehlivých zdrojů Palubního deníku z Lidového domu jsou zejména první dva muži strany Bohuslav Sobotka a Milan Chovanec naprosto unešeni tím, co umí Twitter. Ještě nedávno prý oba ani příliš nevěděli, co to je to „tvítování“. Tuto aktivitu považovali za neslušnou manýru dospívajících. Vše se změnilo, když za ministrem vnitra přišel jeho osobní mediální poradce Miloš Růžička a prozradil mu, že Twitter nepoužívají dospívající, ale Andrej Babiš. A už má dokonce nejvíce followerů v Česku, přes sto tisíc. To si cílevědomý Chovanec nechtěl nechat líbit. Navíc jsou tam skoro všichni novináři, pobídl ho ještě Růžička. Chovanec zamrkal, vzal do ruky telefon a hned si zřídil twitterový účet. Andrej sice skupuje média, na to my nemáme, ale já jim zase budu podstrkovat, co mají psát, řekl si Chovanec a tak udělal. Brzy pozval „Andreje“ pomocí Twitteru do Vrbětic, dokázal ho přesvědčit k další finanční injekci pro policii a vše navíc naservíroval nenasytným reportérům. Minulý týden zase na Twitteru Babiše vyzval k rezignaci na vládní post, pokud by se chtěl stát členem dozorčí rady České pošty a blíže kontrolovat její hospodaření, které jako ministr financí kritizuje. Po Chovancových úspěších se do Twitteru nechal „ukecat“ i premiér Sobotka. Dosud však trochu tápe. Při čtení některých premiérových tvítů by mohl náhodný návštěvník Česka nabýt dojmu, že se tu stát řídí už jen přes Twitter. „Ministři z ANO, prosím MAKEJTE! Aš se kvůli vašim dohadům o audit nezbrzdí čerpání evropských fondů. Ve středu je to nutno dořešit na vládě,“ napsal nedávno premiér. Miloš Růžička už jistě píše do San Franciska: Přestěhujte Twitter do Prahy, bez vás se tu nesejde ani vláda.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít