Železniční Blitzkrieg

22. července 2013, 00:00 - (red)
22. července 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Nástup Rusnokových ministrů do úřadů začíná nápadně připomínat Blitzkrieg. Rychlé čistky v aparátech a útok na klíčové pozice. Prvním zásadním místem je podle všeho křeslo šéfa Českých drah Petra Žaludy. Vláda hned na svém druhém zasedání zvolila nový řídící výbor Českých drah, který je klíčem k ovládnutí státní společnosti. Bleskem došlo i ke změnám v dozorčí radě tak, aby lidé poslušní ministra Zdeňka Žáka dosáhli jasné většiny.

Teď dojde k odvolání Žaludy a zřejmě i dalších členů představenstva. Podle zdrojů Palubního deníku by se tak mohlo stát již na konci července, ještě před hlasováním o důvěře ve sněmovně. Na námitku, že mandát vlády před hlasováním je slabý, lze odpovědět, že s odmítnutou důvěrou bude ještě slabší, a proto je třeba zásadní změnu provést co nejdříve. Na odstranění Žaludy by měl mít podle zdrojů Palubního deníku zájem bývalý šéf Zdeňka Žáka Miroslav Šlouf. Na dráze se hovoří o návratu Dalibora Zeleného, který řídil ČD mezi lety 1998 a 2003 a stál za neefektivním desetimiliardovým nákupem pendolin. A také by se podle některých zdrojů mohl na dráhu vrátit Jaromír Dušek, slavný stávkový odborář a homofob trapně neinformovaný ohledně sexuální orientace současného šéfa ČD Žaludy, toho času náměstek pardubického hejtmana pro dopravu. Samozřejmě za Stranu práv občanů Zemanovci.

PROTIKORUPČNÍ BLACKLIST Policie má bdít nad dodržováním daných pravidel. Sama si je ale v poslední době vykládá dle svého. V tichosti je tak kupříkladu instalován první náměstek protikorupční policie Jaroslav Vild, přičemž výběrové řízení má být oficiálně uzavřeno a výsledky vyhlášeny až 1. srpna. Podobně je vytvářen nový post pro odcházejícího náměstka Vladimíra Kráma, který podle informací Palubního deníku skončí na teplém místečku v rámci kriminální policie.

Ke druhému personálnímu opatření zvolilo nové vedení této policejní složky unikátní metodu. Krámovi bylo nabídnuto místo, na které nestačí jeho bezpečnostní prověrka. A tak musí jít. Má štěstí, zakotví na Policejním prezidiu, kde mu jeho prověrka na „důvěrné“ stačit bude.

Nová krev v protikorupční policii má pouze regionální zkušenosti. Stejně jako šéf Milan Komárek byl Jaroslav Vild náměstkem krajského policejního ředitelství.

Zatímco Komárek náměstkoval ve středních Čechách, Vild v kraji Karlovarském. Změny v protikorupční policii budou dále pokračovat. Podle informací Palubního deníku existuje blacklist, kterých lidí je zapotřebí se ještě zbavit. A s jeho sestavováním údajně částečně pomáhala pražská vrchní žalobkyně Lenka Bradáčová.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít