Zakleté elektronické zdravotnictví Tři dimenze lepší péče o pacienta

02. prosince 2013, 00:00 -
02. prosince 2013, 00:00

Rozhovor s Martinem Doležalem, business development managerem pro oblast zdravotnictví v Ness Technologies ČR

* Ness v oblasti zdravotnictví působí v zahraničí už dlouhou dobu. Jak využíváte tyto zkušenosti v České republice?

Sdílení zkušeností je v Nessu samozřejmostí. S kolegy ze Slovenska, Izraele si pravidelně vyměňujeme informace o vývoji, implementacích a zakázkách. Sdílení know-how přináší další nápady a impulzy k rozvoji. Příkladem mohou být naše slovenské zkušenosti při rozvoji národního systému eHealth.

* Podle čeho volíte, na co se v oblasti zdravotnické informatiky zaměřit?

Odborníkům z našeho týmu business development v segmentu public se od uživatelů ve zdravotnictví stále vracela otázka, jak přenést to užitečné z bouřlivého rozvoje komunikačních nástrojů do vztahu mezi lékařem či zdravotnickým profesionálem a pacientem. Probírali jsme metody realizace a také možná rizika. Výsledkem je, že jsme trvale v kontaktu se zdravotníky, průběžně vnímáme jejich požadavky a věnujeme se telemedicíně a mHealthu, tedy využití mobilních zařízení ve zdravotní péči.

* V čem jste dosud dokázali zdravotníkům pomoct?

Věnovali jsme se třem základním směrům v komunikaci. Dokončili jsme ucelený komunikační nástroj MediMonitor. Ten umožňuje snímat hodnoty fyziologických funkcí organismu, přenášet je a srozumitelně zobrazovat. Na začátku linky je pacient a moderní, jednoduchý, ergonomický a přesný přístroj. Na konci linky je zdravotnický profesionál a standardní terminál zdravotnického pracoviště, používaný k alarmům, monitoringu a rozborům. Rozvíjíme prezentační vrstvu MediOmnia. Ta zobrazuje lékařům nebo sestrám v nemocnici vybrané údaje z rozsáhlé elektronické dokumentace, která je uložena v nemocničních a klinických informačních systémech. Tam jsou objemná data s mnoha různými záznamy o zdravotní péči. K těm zdravotníci obvykle přistupují přes aplikaci, která vyžaduje velký výpočetní výkon, takzvaného „tlustého klienta“. Toho v našem řešení nahrazujeme mobilním zobrazovacím zařízením – smartphonem nebo tabletem – s jednoduchými a praktickými aplikacemi. Lékaři a sestry tak mají potřebná data k dispozici v každém okamžiku a kdekoli – operativně, rychle a přehledně. Poskytujeme také službu MediSMS. Ta propojuje terminály zdravotnických pracovišť s mobily, smartphony, tablety a domácími počítači pacientů i zdravotníků. Distribuuje pozvánky, upozornění a výzvy. Řídí komunikaci v krizových situacích ve zdravotnickém zařízení. Všechny odeslané zprávy jsou uchovány a existují i údaje o jejich doručení. Je to jednoduchá a úsporná, ale velmi efektivní doplňková komunikace.

* Nezdá se vám forma SMS dnes už zastaralá?

V porovnání s dynamickým vývojem dnešních technologií by to tak mohlo vypadat. Ale účel světí prostředky. SMS umí číst a posílat velké procento populace, dnes už včetně těch dříve narozených. A zdravotnická zařízení už začínají na pacienty pohlížet také jako na klienty a chtějí s nimi efektivně, průkazně a rychle komunikovat. Proto jsme usoudili, že SMS zase není tak stará, abychom ji pohřbili. A praxe nám dává za pravdu.

* Plánujete něco dalšího nad rámec zmíněných tří směrů?

Tři dimenze nám zatím stačí. Nechceme psát sci-fia hledat čtvrtý rozměr. Pokud dobře využijeme prostor, ve kterém se už umíme pohybovat, zbývá nám dost místa na aktivity v souladu s dalšími kompetencemi Ness, jako jsou business intelligence, integrace, cloud computing…

* Jsou už vámi uvedená řešení ověřena v praxi?

Všechna naše řešení pro zdravotnictví jsou ověřena lékaři, sestrami a informatiky přímo v prostředí českých a moravských nemocnic.

* V úvodu říkáte, že chcete to užitečné z komunikačních technologií přenést do vztahu mezi lékařem a pacientem. Kde vidíte další hlavní příležitosti na trhu v tomto oboru?

Podle nás je prostor právě v jednoduché a průkazné komunikaci mezi lékaři, zdravotníky a pacienty. Až tento prostor společně s nimi úspěšně vyplníme, bude to mít pozitivní vliv na procesy a vztahy, tedy v důsledku na lepší zdravotní péči. A nepochybuji o tom, že během této doby vyvstanou další témata a oblasti, kde bychom mohli být zdravotnictví prospěšní.

* Cítíte se být odborníkem spíše v IT, nebo ve zdravotnictví?

Snažím se obě odbornosti udržet v symbióze. Aplikaci informatiky do procesů organizace a řízení jsem vystudoval a po škole se pohyboval zejména v IT světě. Praxe mě nutila se stále víc přiblížit k profesím, které jsem podporoval. Tak jsem se postupně na více než 10 let přesunul k ekonomice, financování a organizaci zdravotnictví. Protože Ness od svých lidí vyžaduje velmi dobrou znalost procesů, pro které tvoří nástroje IT podpory, hodí se mi teď obě kompetence. Takže žiju v IT světě a rád z něho odcházím komunikovat s odborníky do atraktivního, zajímavého a dynamického světa zdravotnictví.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár…
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín, ne na elektřinu
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Technologie
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Evleaks: Galaxy Note 8 posune cenovou laťku ještě výš, bude stát 1000 eur
Historická akvizice v oblasti GPU na obzoru. Firma vyvíjející grafiky PowerVR je na prodej
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít