Žádná rvačka

18. února 2013, 00:00 - (red)
18. února 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Bez babičky, bez dědečka Třebaže dává nově zvolený prezident republiky Miloš Zeman jasně najevo, komu straní v ČSSD, neoblíbený Bohuslav Sobotka po dohodě s Michalem Haškem předsednictví bez potíží obhájí. Hlasy z vedení strany říkají, že „Sobotkovi stačí fouknout a svého soupeře by povalil“. Pochybný doktorát ze Slovenska, rodinné trable a další drobnosti mohou totiž být v očích delegátů ostravského sjezdu problémem i u supermana Haška. To spořílek Sobotka je naopak téměř čistý list. Z poslaneckých náhrad si jenom našetřil na byt. Až se stane premiérem, možná si po vzoru Stanislava Grosse naspoří třeba na dům.

Jinou věc řeší možní koaliční partneři ČSSD. Prezidentská kandidátka lidovců Zuzana Roithová už nechce obhajovat post v Evropském parlamentu. Chce si v Praze a jižních Čechách užít babičkovských radostí. Po Petru Pithartovi, který nechtěl ani na Pražský hrad, ani zůstat v Senátu, jde o další výraznou tvář, která straně řekla ne. Palubní deník se ptá – kde brát lídry, které lidé znají, a přitom „nepokrást“?

Veřejnoprávní vyvažování Záhy po kauze Adama Drdy, který se ve vysílání Rádia Česko před prezidentským finále pustil do příznivců Miloše Zemana, Český rozhlas ukazuje, jak si představuje vyváženost veřejnoprávního média. Do pozice moderátorky diskusního hard talk pořadu Pro a proti chce na novou stanici Plus angažovat kousavou Renatu Kalenskou. Guru nové stanice mluveného slova Ondřej Nováček se nechal slyšet, že je potřeba ještě několika pilotních pořadů, aby byl styl Kalenské pro Český rozhlas dostatečně profesionální a vyvážený. Zhodnocení by mohl provést novodobý etalon veřejnoprávnosti Štěpán Kotrba, člověk, který by Adama Drdu nejradši z rozhlasu vyobcoval.

To Barbora Tachecí má na rozdíl od Kalenské v Českém rozhlase něco za sebou.

Její poslední působení v Radiožurnálu skončilo hospitalizací v psychiatrické léčebně.

Na stanici Plus by měla z moderátorské pozice skládat z vybraných událostí den podle svého gusta. Mimochodem, byl to nový šéf Tachecí, vedoucí publicistiky Petr Dudek, který v minulosti prohlásil, že se dotyčná vrátí do rádia jen přes jeho mrtvolu. Dojde tedy k balzamování?

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít