Vladimír Kučera generální ředitel

02. února 2015, 00:00 -
02. února 2015, 00:00

HERO ČR A SR Na post generálního ředitele společnosti Hero pro Česko a Slovensko byl jmenován Vladimír Kučera. V Heru působí od října roku 2012 a do nové funkce přichází z postu obchodního ředitele pro Českou republiku a Slovensko. Střídá Mariolu Matuszekovou, která ve funkci generální ředitelky působila od roku 2011.

Vladimír Kučera měl dosud na starost mimo jiné tvorbu strategií pro střednědobý a dlouhodobý rozvoj společnosti na českém a slovenském trhu, řízení a rozvoj obchodního týmu spolu s vedením obchodního marketingu. Před nástupem do podniku Hero získával zkušenosti v jiných firmách se zaměřením na FMCG a OTC, například jako obchodní ředitel společností Opavia-LU a Nutricia nebo jako generální ředitel společnosti Kostelecké uzeniny. Mezinárodní potravinářská skupina Hero působí na českém trhu více než deset let a zastřešuje značky Schwartau, Corny a Sunar.

1

WHITE & CASE Jiří Herczeg • counsel Do pražské pobočky mezinárodní advokátní kanceláře White & Case nastoupil Jiří Herczeg, odborník v oblasti trestního práva.

Rozšířil tým zaměřující se na poskytování právních služeb v oblasti soudních sporů a arbitráží vedený Luďkem Chvostou starším a v pozici counsel se bude věnovat především trestnímu právu a hospodářské kriminalitě, zejména pak tzv. kriminalitě bílých límečků.

Jiří Herczeg se kromě hospodářského trestního práva zaměřuje ve své advokátní praxi i na ústavní právo, ochranu základních lidských práv a svobod a řízení před Ústavním soudem ČR a Evropským soudem pro lidská práva. Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Je docentem na katedře trestního práva Právnické fakulty UK a současně se věnuje advokátní praxi. V minulosti mimo jiné působil jako vyšetřovatel u Policie České republiky.

2

EOS KSI ČR Pavel Klema • manažer inkasního oddělení Inkasní společnost EOS KSI Česká republika jmenovala do čela svého inkasního oddělení Pavla Klemu, který od ledna vede tým specialistů zabývajících se vymáháním pohledávek, a navazuje tak na svoje dlouholeté zkušenosti z oboru. Na novém místě bude řídit více než devadesátičlenný tým interních inkasních pracovníků a externích spolupracovníků a bude zodpovědný za všechny kroky mimosoudního inkasa pohledávek.

Před nástupem do společnosti EOS KSI Česká republika působil Pavel Klema více než sedm let v různých finančních společnostech, poslední tři roky v Air Bank v pozici vedoucího inkasního oddělení. Několik let také pracoval pro společnost Profi Credit Czech, kde zodpovídal za řízení oddělení pohledávek v celé střední Evropě.

Pavel Klema vystudoval Fakultu podnikatelskou Vysokého učení technického v Brně se zaměřením na daňové poradenství, podnikové finance a obchod. Hovoří plynně anglicky a německy. Ve volném čase se věnuje fotografování a sportu, zejména pak squashi a badmintonu.

3

EY Jiří Svoboda • výkonný ředitel Jakub Hytka • manažer oddělení Společnost EY v České republice jmenovala Jiřího Svobodu ředitelem pro služby auditu. Do oddělení poradenství pro finanční instituce přichází manažer Jakub Hytka, který bude zodpovědný za poradenství pro obchodní aktivity a rozvoj řízení vztahů se zákazníky.

Jiří Svoboda (37), výkonný ředitel pro služby auditu, je zkušeným auditorem, který se ověřováním účetních závěrek a poskytováním služeb účetního poradenství zabývá již od svého nástupu do společnosti EY roku 2000. Vede týmy zaměřující se zejména na odvětví průmyslové výroby, spotřebního zboží a maloobchodu, telekomunikací a technologií. V rámci své profesní kariéry se rovněž zabývá Mezinárodními standardy účetního výkaznictví (IFRS). Je členem IFRS expertní skupiny EY pro Českou a Slovenskou republiku. Jiří Svoboda vystudoval Fakultu financí na VŠE v Praze. Je členem Asociace certifi kovaných účetních znalců a statutárním auditorem při Komoře auditorů České republiky. Je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří běh, lyžování, fotbal a horské kolo.

Jakub Hytka (34), který nastoupil jako manažer do EY týmu obchodního poradenství pro finanční instituce, se zaměří na rozvoj služeb spojených například s řízením vztahu se zákazníky, inovativním využitím dat pro obchodní účely a řízením úvěrového rizika a optimalizaci řízení nákladů distribučních sítí nebo marketingových nákladů. Do jeho působnosti patří nejen Česká republika, ale i další země střední a východní Evropy.

Do EY nastoupil po pěti letech práce v jedné z největších českých bank. Má bohaté zkušenosti s managementem a využitím dat, procesní a obchodní architekturou. Vystudoval obor softwarové inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské při ČVUT v Praze. Mezi jeho koníčky patří nové technologie, četba, opera a týmové sporty.

4

SKYPE ČR Oliver Scholz • principal group program manager Pozici principal group program managera v pražském týmu vývojových inženýrů Skypu nově vykonává Oliver Scholz. Do Prahy přestoupil z centrály společnosti Microsoft v americkém Redmondu, kde zastával obdobnou pozici. V české pobočce bude jeho úkolem sestavit a vést tým produktových manažerů, zabývajících se zejména vývojem webových produktů.

U společnosti Microsoft pracoval Oliver Scholz přes 16 let. Prošel zde nejrůznějšími manažerskými pozicemi, z nichž poslední byla funkce vedoucího manažera týmu programátorů firemní komunikační platformy Lync. Odtud přešel do redmondské pobočky Skypu, kde působil uplynulé téměř dva roky.

Scholz je původem z Německa, ale celý svůj profesní život strávil ve Spojených státech amerických, kde je i držitelem dvou patentů.

5

SCHNEIDER ELECTRIC Pavel Kysela • vedoucí obchodního oddělení Do společnosti Schneider Electric nastoupil od 1. ledna 2015 do funkce vedoucího obchodního oddělení Ecobuildings pro Českou republiku a Slovensko Pavel Kysela. Ve společnosti bude zodpovídat za rozvoj obchodu na tomto trhu, jeho úkolem bude především rozvoj sítě partnerských firem a budování vztahů s klíčovými zákazníky.

Pavel Kysela se dlouhodobě profesně pohybuje na trhu automatizace budov. Do firmy Schneider Electric přichází ze společnosti Buildsys, kde působil od roku 2010 jako obchodní ředitel. Absolvoval studium na ČVUT v Praze se specializací na automatizační a přístrojovou techniku.

6

HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Petr Sprinz • advokát Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners rozšiřuje svůj tým o Petra Sprinze, dalšího advokáta z mezinárodní kanceláře Weil, Gotshal & Manges.

Petr Sprinz, který se zabývá především insolvenčním právem, restrukturalizacemi a vedením sporů, působil v advokátní kanceláři Weil, Gotshal & Manges více než tři roky, předtím pracoval v advokátní kanceláři Weinhold Legal a v ekonomické sekci Velvyslanectví ČR v Indii. Jeho právní specializací je insolvence, vedení sporů, smluvní a energetické právo. V oblasti insolvenčního práva publikuje a přednáší v ČR i zahraničí. V advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners se bude věnovat především insolvencím, restrukturalizacím, litigacím a poradenství v sektoru energetiky.

Sprinz vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Právo studoval také na Central European University v Budapešti. Hovoří plynně anglicky a ve volném čase aktivně sportuje.

7

AIR BANK Karolina Šrámková • ředitelka oddělení péče o zaměstnance Novou ředitelkou oddělení péče o zaměstnance a členkou nejvyššího vedení Air Bank se od 1. ledna 2015 stala Karolina Šrámková (32). Se svým týmem se soustředí především na další posilování firemní kultury, podporu zaměstnanců a jejich rozvoj.

Karolina Šrámková pracuje v Air Bank už více než pět let, patří mezi její první zaměstnance. Dosud v bance vedla tým marketingové komunikace. V bankovnictví se pohybuje přes deset let, v marketingu ještě o dva roky déle. Před příchodem do Air Bank strávila pět let v GE Money Bank prací na lokálních i globálních marketingových kampaních. Na marketingovou komunikaci a multimédia zaměřila i své studium na Univerzitě Tomáši Bati ve Zlíně.

Karolina Šrámková je svobodná. Mluví plynně anglicky. O příběhy úspěšných značek se zajímá i ve volném čase. Mezi její další záliby patří moderní architektura a Skandinávie.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít