Veronika Brázdilová

21. července 2014, 00:00 - redakce
21. července 2014, 00:00

XEROX ČESKÁ A SLOVENSKÁ REPUBLIKA generální ředitelka Dne 1. července 2014 byla generální ředitelkou společnosti Xerox Česká a Slovenská republika jmenována Veronika Brázdilová. Bude zodpovědná za veškeré operace týkající se technologických produktů společnosti. Nastupuje po Mariovi Persinaruovi, který působil v Xeroxu jako dočasný generální ředitel.

Veronika Brázdilová přináší do společnosti Xerox 15 let zkušeností z řízení prodeje a vrcholného managementu. V minulosti zastávala řadu vedoucích pozic, ve kterých získala zkušenosti v oblasti řízení obchodu a vedení lidí. Pracovala jako CEO, chief sales & marketing officer a director offield force channels ve společnostech Telefónica O2, CCS/SGS a Eurotel.

Veronika Brázdilová je původem z Uherského Hradiště. Absolvovala Evropský polytechnický institut, obor ekonomie a zahraniční obchod. Titul MBA získala v roce 2010 na Nottingham Trent University a na International Business School v Brně.

1

MSD IT GLOBAL INNOVATION CENTER Irena Prášilová - ředitelka business operations Mezinárodní manažerský tým MSD IT Global Innovation Center posílila Irena Prášilová.

V tomto nově vznikajícím IT centru, které se specializuje na farmaceutický průmysl, má Prášilová na starost management portfolia projektů, talent management a komunikaci spolu s marketingem. Prioritou je pro ni především získávání nových talentů, centrum by příští rok mělo zaměstnávat na dvě stě IT specialistů.

Irena Prášilová má mnohaleté zkušenosti z poradenství. Dosud působila ve společnosti Accenture, kde vedla oblast manažerského poradenství a specializovala se na change management a řízení výkonnosti firem. Je expertkou na zakládání center sdílených služeb, firemní startupy a IFRS.

Vystudovala Stavební fakultu ČVUT, titul MBA získala na Shefield Hallam University. Je vdaná a má dvě děti. Ve volných chvílích se věnuje golfu, lyžování a především jízdě na koni.

2

MALL. CZ Vít Endler - výkonný ředitel Netretail Holding, mateřská společnost internetového obchodu Mall.cz, má nového výkonného ředitele. Stal se jím Vít Endler (38). Ondřej Fryc, zakladatel fi rmy Mall.cz, zůstává v dosavadní pozici CEO celého holdingu a jako člen dozorčí rady.

Vít Endler ve společnosti Netretail Holding působí od léta 2010, kdy nastoupil jako country manager polské společnosti Mall.pl. Polský obchod vybudoval z nuly na současný miliardový obrat. Od dubna 2014 zastával pozici business development directora a měl na starost všechny zahraniční pobočky Netretail Holdingu.

Vít Endler je ženatý a má syna. Mezi jeho koníčky patří cyklistika, výlety do hor a cestování obecně.

3

TWISTO. CZ Michal Kročil - head of risk Platební služba Twisto.cz obsadila do funkce head of risk Michala Kročila (32), jehož hlavní úlohou je řízení vývoje automatizovaných algoritmů, které mimo jiné vyhodnocují potenciální rizikovost zákazníků. Risk management je jednou ze stěžejních složek platební metody založené na odložené splatnosti. Michal Kročil je v oblasti risku specialistou a do společnosti Twisto.cz přišel na počátku roku 2014 z České spořitelny.

Michal Kročil je absolventem Matematicko­fyzikální fakulty UK v Praze, obor fi nanční a pojistná matematika. První pracovní zkušenosti získal již za dob studií, kdy se věnoval provádění anglicky mluvících turistů po Česku. Od roku 2006 působil jako credit scoring specialist v České spořitelně, kde analyzoval kreditní rizika a vytvořil řadu skórovacích modelů, jejichž prostřednictvím banka hodnotí zákazníky.

Ve volném čase hraje závodně beach volejbal a věnuje se horské turistice.

4

AK BAKER & MCKENZIE Pavel Fekar - partner Advokátní kancelář Baker & McKenzie jmenovala partnerem Pavla Fekara, který se specializuje na daňové právo, především na mezinárodní daňové poradenství, a právo obchodních společností. Své dlouholeté znalosti uplatňuje v oblasti fúzí a akvizic, daní z příjmů právnických osob a mezinárodního zdanění.

Pavel Fekar nastoupil do advokátní kanceláře Baker & McKenzie v roce 2005 jako vedoucí týmu. V uplynulých letech poskytoval poradenství a právní zastoupení řadě nadnárodních společností při řešení transakcí a daňových sporů v České republice.

Fekar absolvoval VŠE v Praze, obor mezinárodní obchod a účetnictví, Institut rakouského a mezinárodního daňového práva Univerzity ekonomie a obchodní administrativy ve Vídni a Právnickou fakultu UK v Praze. Je členem Komory daňových poradců České republiky a České advokátní komory. Hovoří plynně anglicky a německy.

5

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ Catherine Sinclairová - ředitelka human resources Ředitelkou úseku lidských zdrojů Plzeňského Prazdroje byla jmenována Catherine Sinclairová. Přichází z mateřské společnosti SABMiller, kde působila od roku 2012 jako ředitelka organizačního rozvoje pro evropské trhy. Ve funkci nahrazuje Ivana Balogha, který bude nadále pracovat pro firmu SABMiller na strategických projektech.

Před svým příchodem do sektoru pivovarnictví získala Catherine Sinclairová řadu zkušeností v řízení lidských zdrojů v oblasti FMCG ve společnosti Cadbury, kde působila v několika divizích více než deset let jako HR ředitelka. V rámci toho pracovala na zahraničních trzích, jako je Švýcarsko, Austrálie, Nový Zéland, Velká Británie, Irsko či Indonésie. Catherine Sinclairová pochází z Velké Británie, kde získala titul bakalář humanitních věd v oboru geografie na univerzitě v Londýně. Postgraduální diplom se specializací na personální rozvoj získala na Dearne Valley Business School.

6

BPV BRAUN PARTNERS Ivana Otřísalová - advokát Vojtěch Steininger - advokát Tým advokátní kanceláře bpv Braun Partners Praha se rozšířil o dva nové advokáty.

Ivana Otřísalová posílí týmy zabývající se nemovitostmi a insolvencí. Vystudovala právo na Karlově univerzitě a ekonomii na VŠE v Praze. Studovala rovněž ekonomii a právo na Johannes Kepler Universität v Linci v Rakousku. Specializuje se především na právo nemovitostí a stavební právo, insolvenční právo a obchodní právo. Hovoří plynně německy a anglicky.

Vojtěch Steininger je členem týmu fúzí a akvizic a poskytuje poradenství i v pracovním právu.

Je absolventem UK v Praze, kde získal titul doktor práv na katedře obchodního práva, a studoval na Ludwig­Maximilians­Universität v Mnichově, kde získal titul LL. M. Ve své právní praxi se zabývá především obchodním právem, zejména fúzemi a akvizicemi, pracovním právem a vedením soudních sporů.

Hovoří plynně německy a anglicky.

7

RAIFFEISEN STAVEBNÍ SPOŘITELNA Pavel Chmelík - místopředseda představenstva Pavel Chmelík (46) se od 1. července stal novým místopředsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny (RSTS). Ve funkci nahradil Hanse­Dietera Funkeho, který se rozhodl ukončit aktivní pracovní kariéru.

Pavel Chmelík bude v Raifi eisen stavební spořitelně mimo jiné vykonávat strategický dozor nad odbory odbytu, podpory prodeje, PR a marketingu a obchodních sítí. V předchozích sedmi letech byl členem představenstva, poslední čtyři roky předsedou představenstva Ergo pojišťovny. Ve vedení RSTS v minulosti již několik let působil. Předtím pracoval například v Generali Pojišťovně, kde měl na starost regionální odbyt.

Pavel Chmelík vystudoval Strojní fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Hovoří anglicky, německy. Mezi jeho koníčky patří především sporty, jako jsou potápění, plavání, běh, fotbal, tenis a rybolov.

8

SKYPE Adrian Potra - engineering director Tým české pobočky Skype posílil Adrian Potra (41), který nastoupil jako engineering director. Bude zodpovědný za řízení týmu vývojových inženýrů pracujících na komunikačních produktech s celosvětovým dopadem.

Do Prahy příchází ze Seattlu, kde pracoval v jedné z poboček společnosti Facebook. Zde řídil vývoj produktu Facebook Messenger a aplikace Facebooku pro operační systém Android. Předtím pracoval čtrnáct let ve společnosti Microsoft, kde naposledy působil jako principal development manager v centrále společnosti v americkém Redmondu.

Práci v americké pobočce Microsoftu získal na základě výborných studijních výsledků po ukončení studií na Technické univerzitě v Rumunsku.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít