Velká školní loupež

27. ledna 2014, 00:00 - (red)
27. ledna 2014, 00:00

Je to prazvláštní rozchod na školní chodbě. Václav Klaus skončil jako šéf elitní školy PORG a rozešel se s Martinem Romanem, hlavním sponzorem a partnerem školy. A vypadá to, že ne zrovna v nejlepším. V podpalubí se o tomto tématu docela hodně diskutuje. Třeba o tom, že Klaus mladší nabízel Romanovi vyplacení všech předchozích příspěvků, což je přece jen hodně odvážné, protože jde o dost peněz, které škola sotva bude mít volně na účtu.

Bývalý šéf ČEZ se však celkem pochopitelně nechce vzdát školy, kterou fakticky kontroluje a prakticky vlastní. A tak napřed došlo k dohodě, jejíž součástí bylo docela slušné vyrovnání v řádech milionů korun a záruka, že Klaus nepřeběhne ke konkurenci.

Jenže následoval Klausův dopis učitelům a rodičům, který vyvolal vzpouru rodičů a části pedagogů. A boj o školu se opět rozhořel. Nakonec to vypadalo, že Roman jednoznačně zvítězil. Jenže vzápětí se objevily v deníku Dnes zprávy o tom, že školu sponzorovala v roce 2007 po Romanově příchodu plzeňská Škoda Jaderné strojírenství vlastněná Rusy a tyjící ze zakázek od ČEZ. Takže válka podle všeho pokračuje a šušká se, že jen tak neutichne.

Ona se totiž do Prahy stěhuje jiná elitní škola jménem Open Gate a její majitel Petr Kellner není příliš spokojen s tím, že pověst PORG je pořád lepší než prestiž jeho bohulibého projektu. A je docela široce známo, že Kellner je dost soutěživý typ, který nerad bývá druhý… RÁMCOVKA PRO KONÍČKA Fikaný nápad se na poslední chvíli snaží prosadit dosluhující ministr práce a sociálních věcí František Koníček. Každý ví, že všechny projekty hrazené z evropských peněz musejí povinně určitou část výdajů vyčlenit na publicitu. Jenže si to každý dělá sám a po svém, ti moudří pochopitelně za co nejnižší částku a propagují jen to, co musejí. Jak se Palubní deník doslechl, Koníček prý navrhl vyhlásit výběrové řízení na rámcovou smlouvu pro publicitu všech ministerských projektů.

Dlouze se přitom diskutovalo, jaké propagační předměty by měly dostat tu čest, kolik by mělo jít na letáky či konference.

Načež ministr upozornil, že je naprosto nezbytné převést několik milionů z kolonky propagačních předmětů na mediální publicitu. Protože ta je přece nejúčinnější. V tu chvíli se prý ozval naiva, který nepochopil účel rámcové smlouvy a upozornil, že hodnotitelé tyto výdaje často zamítají, protože slouží jen jako prachsprostá propagace před volbami. Nakonec bylo projednávání tohoto nápadu přerušeno. Má se prý dopracovat. Palubní deník navrhuje vylepšení záměru – proč se zaměřit jen na projekty MPSV, když by rámcová smlouva mohla obsáhnout celý operační program? A proč by vlastně nemohla zvládnout veškeré tuzemské projekty hrazené z evropských fondů? To by byl pak teprve ranec!

PŘEVITAJTĚ V NAŠEMO-BARÁČESKU Obec Véska nedaleko Olomouce, která vzkvétá především dík filantropům Ivanu Langerovi a jeho příteli Ivanu Kyselému, se rozrostla o další luxusní nemovitost. O resort S?Port. „I přes svou blízkost k Olomouci se nachází v krásném přírodním prostředí zasazeném na úpatí Oderských vrchů. V těsném sousedství je místní sportovní areál, který zahrnuje golfové hřiště, tenisové kurty, víceúčelové hřiště, krytou halu a další aktivity. Nedaleko je situován také lyžařský skiareál Hlubočky u Olomouce,“ stojí na stránkách zařízení.

Oficiálním zadavatelem stavby je Kyselého společnost IES Moravia Real, spekuluje se ale o možném podílu někdejšího ministra vnitra Ivana Langera. Palubní deník přeje Íčkovi hodně úspěchů v jeho podnikání a ať se naplní ryzí hanácké: Převitajtě v našemo-baráčesku. (Vítejte v našem větším domě – přeloženo díky nářečnímu slovníku Josefa Borockého.) PICASSOVÉ V MASKÁČÍCH Brněnská Univerzita obrany tak dlouho hledala, jak přilákat do maskáčů další zájemce, až vymyslela novou tra? ku pro pedagogy, katedru vojenského umění. Vyučovat se budou dějiny válečnického kumštu od starověku až po moderní kon? ikty. Což je škoda. Takový doktorát z velení armádním uměleckým souborům nebo ideologické podpory soutěže tvořivosti by byla jistě větší taškařice než příslib „prohloubení vědomostí v oblasti velení podřízeným prvkům“, které škola považuje za opravdový zelený kumšt.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto…
Galerie na středu: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
Technologie
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít