To nechce klid

21. března 2016, 00:00 - PAVEL PÁRAL
21. března 2016, 00:00

Ministryně Marksová je postižena zhoubnou levičáckou pýchou, díky níž je pevně přesvědčena, že ví nejlépe, co je pro obyvatele dobré

Rozčílený šéf stavební firmy řve na loupícího zaměstnance: „Franto, proč strkáš ten pytel mýho cementu do svýho auta?“ „Nekřičte na mě, pane šéf. Mě to stresuje a víte, že je to zákoníkem práce zakázaný,“ dí při činu přichycený František, „ještě z toho budu tři dny nemocnej a firmu to podle novýho zákona bude stát peníze.“ To není scéna z komunistického seriálu z roku 1986 pranýřující nešvary v socialistických státních pozicích, ale to je svět podle ministryně práce Michaely Marksové.

Její návrh novely zákoníku práce, v němž má být kromě jiných obludností zakázáno, aby zaměstnavatel zaměstnance vystavoval stresu, zřejmě počítá s tím, že zrušíme státní podnik Řízení letového provozu, zavřou se dealingy v bankách a investičních společnostech, skončí newsroomy v médiích a zlikviduje se spousta dalších míst, kde jsou lidé dobře placeni za schopnost odolávat vysokému stupni stresu a vydělávat tak svému zaměstnavateli pěkné peníze. Na vrata vyklizených budov, jejichž vysoce kvalifikovaní obyvatelé se odeberou vydělávat peníze sobě i tvrdému majiteli někam do světa, se pak pověsí známý Ladův obrázek Josefa Švejka s půllitrem a heslem „To chce klid“.

HLOUPÉ PARAGRAFY

Vypadá to jako fraška, které se všichni zasmějeme, a na tento hloupý paragraf, který není možné dodržovat, prostě zapomeneme. Vždyť jich máme plnou Sbírku zákonů.

Ale není nic nebezpečnějšího. Tato vláda OE a zejména ministryně Marksová OE je postižena zhoubnou levičáckou pýchou, díky níž je pevně přesvědčena, že ví nejlépe, co je pro obyvatele dobré a od čeho je nutné je ochránit. A tak pokud máte zaměstnankyni, která má často nemocné děti a tolerujete ji častá volna, ale má kvůli tomu nižší plat, budete potrestán. Protože až se k vám dostaví nové marksistické genderové komando z Úřadu práce a zjistí, že ženu platíte hůře než chlapy, kteří jsou tam denně přesčas, budete mít velké potíže. A to přestože s tím sama žena souhlasí. Nejspíše ji raději přestanete platit úplně a včas ji vyhodíte, čímž učiníte zadost stupidní genderové ideologii a způsobíte trable jedné nešťastné a slušné ženské.

Pokud pro změnu pracujete po dohodě se zaměstnavatelem doma, tak vězte, že se paní Marksová postará i o vás. Pro začátek nařídí vašemu zaměstnavateli, aby vám platil telefon a internet, a po čase zřejmě přijde na řadu i vodné a stočné a elektřina. Že jste si drze sami mezi sebou OE dvěma dospělými a svéprávnými lidmi OE dohodli něco, co vám oběma vyhovuje a přináší prospěch, musí být po zásluze potrestáno, protože to žádný marksista neschválil. A vy dva zřejmě nejste dostatečně kompetentní pro uzavření tak složité dohody bez pomoci z vyšších míst.

ZTRÁTA PAMĚTI

A také skončíme s principem rovnosti před zákonem. Protože zatímco každý muž, který švindluje na sociálce a pobírá neoprávněně dávky, má být potrestán, tak stíhání žen, které se nechaly na chvilku zaměstnat, aby dosáhly na mateřskou, musí skončit. Asi není podvod jako podvod. A pokud jako chlap nepůjdete místo ženy alespoň načas na mateřskou, přijdete o část dávek. Prostě když jste chlap, tak jste negramotný debil neschopný starat se o dítě a přinášet do rodiny to, co potřebuje, a moudrá paní Marksová vám pomůže se to naučit, ať už chcete, nebo ne.

Zatím se sice jedná jen o zveřejněný plán, ale velmi výmluvně dokumentuje neskutečnou invazi státu do našich životů a domovů, která se za této vlády odehrává potichu a bez velkých diskusí. Ty jsou totiž překrývány kauzami kolem čapích a jiných hnízd či spory o migranty. Stát podle Marksové nám nestrká nos jen do našeho podnikání, zaměstnání a kapes, ale už i do ložnic a kuchyní. A svoboda a demokracie ze společnosti mizí smývána agresivním savem z tzv. dobrých úmyslů a péče o blaho pracujícího lidu, jehož podstatu zná jen strana a vláda. Jako bychom úplně ztratili historickou paměť.

O autorovi| PAVEL PÁRAL * paralp@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít