To nechce klid

21. března 2016, 00:00 - PAVEL PÁRAL
21. března 2016, 00:00

Ministryně Marksová je postižena zhoubnou levičáckou pýchou, díky níž je pevně přesvědčena, že ví nejlépe, co je pro obyvatele dobré

Rozčílený šéf stavební firmy řve na loupícího zaměstnance: „Franto, proč strkáš ten pytel mýho cementu do svýho auta?“ „Nekřičte na mě, pane šéf. Mě to stresuje a víte, že je to zákoníkem práce zakázaný,“ dí při činu přichycený František, „ještě z toho budu tři dny nemocnej a firmu to podle novýho zákona bude stát peníze.“ To není scéna z komunistického seriálu z roku 1986 pranýřující nešvary v socialistických státních pozicích, ale to je svět podle ministryně práce Michaely Marksové.

Její návrh novely zákoníku práce, v němž má být kromě jiných obludností zakázáno, aby zaměstnavatel zaměstnance vystavoval stresu, zřejmě počítá s tím, že zrušíme státní podnik Řízení letového provozu, zavřou se dealingy v bankách a investičních společnostech, skončí newsroomy v médiích a zlikviduje se spousta dalších míst, kde jsou lidé dobře placeni za schopnost odolávat vysokému stupni stresu a vydělávat tak svému zaměstnavateli pěkné peníze. Na vrata vyklizených budov, jejichž vysoce kvalifikovaní obyvatelé se odeberou vydělávat peníze sobě i tvrdému majiteli někam do světa, se pak pověsí známý Ladův obrázek Josefa Švejka s půllitrem a heslem „To chce klid“.

HLOUPÉ PARAGRAFY

Vypadá to jako fraška, které se všichni zasmějeme, a na tento hloupý paragraf, který není možné dodržovat, prostě zapomeneme. Vždyť jich máme plnou Sbírku zákonů.

Ale není nic nebezpečnějšího. Tato vláda OE a zejména ministryně Marksová OE je postižena zhoubnou levičáckou pýchou, díky níž je pevně přesvědčena, že ví nejlépe, co je pro obyvatele dobré a od čeho je nutné je ochránit. A tak pokud máte zaměstnankyni, která má často nemocné děti a tolerujete ji častá volna, ale má kvůli tomu nižší plat, budete potrestán. Protože až se k vám dostaví nové marksistické genderové komando z Úřadu práce a zjistí, že ženu platíte hůře než chlapy, kteří jsou tam denně přesčas, budete mít velké potíže. A to přestože s tím sama žena souhlasí. Nejspíše ji raději přestanete platit úplně a včas ji vyhodíte, čímž učiníte zadost stupidní genderové ideologii a způsobíte trable jedné nešťastné a slušné ženské.

Pokud pro změnu pracujete po dohodě se zaměstnavatelem doma, tak vězte, že se paní Marksová postará i o vás. Pro začátek nařídí vašemu zaměstnavateli, aby vám platil telefon a internet, a po čase zřejmě přijde na řadu i vodné a stočné a elektřina. Že jste si drze sami mezi sebou OE dvěma dospělými a svéprávnými lidmi OE dohodli něco, co vám oběma vyhovuje a přináší prospěch, musí být po zásluze potrestáno, protože to žádný marksista neschválil. A vy dva zřejmě nejste dostatečně kompetentní pro uzavření tak složité dohody bez pomoci z vyšších míst.

ZTRÁTA PAMĚTI

A také skončíme s principem rovnosti před zákonem. Protože zatímco každý muž, který švindluje na sociálce a pobírá neoprávněně dávky, má být potrestán, tak stíhání žen, které se nechaly na chvilku zaměstnat, aby dosáhly na mateřskou, musí skončit. Asi není podvod jako podvod. A pokud jako chlap nepůjdete místo ženy alespoň načas na mateřskou, přijdete o část dávek. Prostě když jste chlap, tak jste negramotný debil neschopný starat se o dítě a přinášet do rodiny to, co potřebuje, a moudrá paní Marksová vám pomůže se to naučit, ať už chcete, nebo ne.

Zatím se sice jedná jen o zveřejněný plán, ale velmi výmluvně dokumentuje neskutečnou invazi státu do našich životů a domovů, která se za této vlády odehrává potichu a bez velkých diskusí. Ty jsou totiž překrývány kauzami kolem čapích a jiných hnízd či spory o migranty. Stát podle Marksové nám nestrká nos jen do našeho podnikání, zaměstnání a kapes, ale už i do ložnic a kuchyní. A svoboda a demokracie ze společnosti mizí smývána agresivním savem z tzv. dobrých úmyslů a péče o blaho pracujícího lidu, jehož podstatu zná jen strana a vláda. Jako bychom úplně ztratili historickou paměť.

O autorovi| PAVEL PÁRAL * paralp@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon…
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Technologie
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Král realtimových strategií se vrátí. Microsoft oznámil Age of Empires IV
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít