Superman Janeček

29. září 2014, 00:00 - (red)
29. září 2014, 00:00

Palubní deník přináší důležitou informaci: Karel Janeček chce měnit svět k lepšímu.

Alespoň tak zní téma jeho nejbližší přednášky.

Pokud to čtenářům deníku uniklo, miliardář už založil nadační fond Neuron určený na podporu vědy, Nadační fond proti korupci určený na boj s korupcí a vzájemné si vyřizování účtů, Nadační fond pomoci je pak určen pro všechny, kteří se stali oběťmi „zlojedů a mocenského systému“; má také Nadaci Karla Janečka pro rozvoj občanské společnosti. Palubní deník Karlu Janečkovi děkuje, že mění svět k lepšímu, a přeje mu hodně úspěchů do další práce.

A v dlouhé řadě činností, do kterých se Janeček svým vylepšováním ještě nevložil, si dovoluje ještě jednu navrhnout. Příště by to mohl zkusit s počasím, to také stojí za prd.

Fúze autoparků Že není nad to, si v rámci dobrých kolegiálních vztahů ještě přisadit, prokázala Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR v reakci na anonym „pracovníků“ Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, který současnému generálnímu řediteli pojišťovny mimo jiné vytýká zálibu v dobře vybavených audinách. VZP jemně a nezištně upozornila, že v rámci obětavé péče o zdraví národa a v souladu s mandarínskými ctnostmi její vrcholný management projevuje obzvláštní střídmost, když místo Audi 8 Long jezdí v Škodě Superb. Management VZP podle zpráv z kuloárů zároveň činorodě vyhledává každé naslouchající ucho, které by bylo možné přesvědčit, že jediným systémovým řešením je Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra spolu s Vojenskou pojišťovnou do VZP „prostě zavinout“.

Systémovou radost Palubnímu deníku poněkud kalí skutečnost, že zatím to byla vždy VZP, a kupodivu nikoli ZPMV, na kterou se daňoví poplatníci museli miliardami korun výpomocí skládat, zato však chápeme, že jedním z efektů fúze bude i sloučení autoparků. A když už tady ty audiny jsou… Nepostradatelná Mata Hari V pražském ANO to krátce před komunálními volbami pěkně vře. Podle informací Palubního deníku se pražští lídři ohradili proti spolupráci s Babišovou pravou pražskou rukou a bývalou příslušnicí komunistické rozvědky Radmilou Kleslovou. Proti Kleslové se měli postavit lídryně Adriana Krnáčová, Eliška Kaplická, Patrik Nacher a někteří pracovníci PR a mediálního oddělení. „Přišli za Babišem, aby mu řekli, že s ní nechtějí spolupracovat,“ prozradil Palubnímu deníku zdroj z pražské buňky hnutí. Rebelie ale podle palubního zdroje záhy skončila. „Babiš jim řekl, že jestli s ní mají problém a půjdou proti ní, všechny je vyhází,“ dodal zdroj. Po skandálu s kandidaturou exprimátora Jana Kasla a jeho odchodu kvůli Kleslové velký šéf řešil situaci razantně a hned v zárodku.

Radmila Kleslová se stala příslušnicí komunistické špionáže těsně před rokem 1989. Ona sama svoji pozici bagatelizuje. Od roku 1993 až do letoška byla členkou sociální demokracie, kromě jiného i asistentkou poslance Stanislava Křečka. Průkazku ke vstupu do kuloárů ale podle zdrojů Palubního deníku využívala především k lobbingu za Andreje Babiše, s nímž spolupracuje už delší dobu. Od roku 2010 je v Praze 10 zástupkyní starosty.

Příklady táhnou Odbornice na sex všeho druhu a senátní kandidátka za Babišovo hnutí ANO Laura Janáčková, která je t. č. k vidění v prádélku na billboardu poblíž Hlavního nádraží, nasadila do volební kampaně těžký kalibr – svého syna. „Mami, mám tě rád a stojím za tebou,“ stojí v dopise Felixe Strouhala, který Janáčková zavěsila na svůj facebookový profil. V době, kdy Felix nastupoval do mateřské školky, byl v Praze populární jiný synáčkovský hold. „Čau tati, zdravím tě a věřím, že ses nenechal otrávit,“ psal tehdy Jan Klaus svému otci. Palubní deník by chtěl paní docentce připomenout, že Klausovi synův dopis pomohl leda tak k demisi. A Felixovi pak popřát, aby se v životě nemusel řídit heslem, které razí jeho maminka – muži chtějí potvory.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu…
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín, ne na elektřinu
Technologie
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperskyho. Většinu obvinění smetl ze stolu
Asus Lyra je Wi-Fi, které pokryje celý dům. Má tři routery spojené mesh sítí
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Evleaks: Galaxy Note 8 posune cenovou laťku ještě výš, bude stát 1000 eur
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít