Styl podle fotra

18. května 2015, 00:00 - TOMÁŠ OTTA
18. května 2015, 00:00

STYLOZOFIE Vždycky jsem si říkával, že článkem o pánském stylu lze jenom překvapit. Všeobecná očekávání bývala tak nízká a zájem tak mizivý, že ani mizivější být nemohl. Ovšem v poslední době autor tohoto sloupku sleduje, že se něco děje.

Světová revoluce v pánské módě evidentně doléhá i k nám. Vlastně, ještě aby nedoléhala, uvážíme­li, v jakém stavu pánskou zdobnost u nás zanechalo nechvalné budování socialismu a každodenní život v botách „důchodkách“.

Pozoruji to na svém nejbližším okolí.

Úšklebky o metrosexuálech jsou dávnou minulostí (v tomto případě doslova out of fashion). Dokonce i přátelé, do kterých bych to v životě neřekl, mě žádají o rady či pomoc ohledně svého nového oblečení. Bez obvyklé ironie, bez tradičního sarkasmu… Jako by i kolikrát žádali o můj souhlas.

Myslí to docela vážně a to mě uvádí poněkud do rozpaků. Raději bych s nimi šel na pivko, než posuzoval jejich často dost výstřední stylové myšlenky.

Jeden z nedávných dotazů, který mě zaujal, se týkal oblékání po čtyřicítce. To je samozřejmě kruciální věc. Lze na to jít různě. Třeba žít zdravě, usednout na kolo, budovat muskulaturu a být schopen navléknout se do úzkých džínů.

Faktem je, že muž, který se po čtyřicítce obléká do úzkých džínů, třebas na to má postavu, by se měl nad sebou zamyslet. Ostatně i touha po postavě vysportovaného junáka je u čtyřicátníka maličko nedůstojná a hraničí s nezdravou posedlostí. Břišní sixpack ve čtyřiceti totiž s přirozenou mužskou ješitností nemá nic společného. K tomu směřuji hlavně proto, abych laskavého čtenáře uklidnil nejnovějším trendem v pánském stylu. Nazývá se po anglicku Dad Bod. Hezky česky – „zfotrovatění“.

Noční můra cílevědomých mužů – fotrovské tělo – je prý naprosto v pořádku.

Trendem samo sebou není vizáž pivní partičky štamgastů z hospody U Hasičů.

Zahraniční trendologové spíš navrhují Russella Crowea či Leonarda DiCapria.

Totiž mírně oplácané, leč sportem zocelené chlapy. Prokažme, že občas posilujeme, ale taky, že umíme o víkendu pořádně zapařit. Břicho se nám kulatí, ale ženám to nevadí – ba právě naopak! Toť Dad Bod. Nemají se chlapi letos skvěle?

O autorovi| TOMÁŠ OTTA, trendolog časopisu ForMen

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít