Stojí za pozornost

26. června, 00:00 - Petr Holec
26. června, 00:00

Le terroir pod šéfkuchařským vedením Jana Punčocháře v naší ročence několikrát zvítězil, takže nebývá zvykem, aby končil pod stolem těch nejlepších. Problém je, že po dočasném uzavření a znovuotevření firmou Living Venues tahle vyhlášená sklepní restaurace několikrát změnila šéfkuchaře i směr menu. Odklon od původního konceptu začal za šéfkuchaře Pavola Pavlíka, který zde vařil už pod Punčochářem a jenž se poté vydal směrem k nordické kuchyni. Načež ovšem odešel do moderního vinohradského 1 Bistrotu 104, což je něco jako nordický fine dining vlastněný stejnou firmou. Naposled se tak Le terroir znovu otočil k Francii, k níž měl vždy blízko, když jeho menu převzal francouzský šéfkuchař. Podnik, jenž míval z málo pochopitelného důvodu michelinské ocenění Bib Gourmand (restaurace vždy mířila k hvězdě, a to včetně exkluzivního vinného sklepa), se teď do průvodce vrátil jako zalistovaný podnik. Takže uvidíme, jak se bude držet.

S Le terroirem nyní souvisí i někdejší honosné a výborné Adore a později MaSa by Hervé Rodriguez známého restauratéra Pavla Kumžáka, jež skončila méně slavnou hádkou o to, kdo a jak ji vytuneloval.

Nová a výborná restaurace, za níž finančně stojí velký developer a kterou stejně jako ostatní podniky vybudovali zkušení lidé ze Zátiší Group, se jmenuje 2 Portfolio a určitě stojí za návštěvu. A nejen kvůli špičkovému jídlu a vínu, ale i velmi velkorysému interiéru, na kterém se určitě nešetřilo. A podobné hodnocení jistě sedí i na 3 Soho, které je navíc sympatické tím, že na rozdíl od většiny nejlepších restaurací nesídlí v centru, ale gastronomicky kultivuje spíš hospodské Podolí.

Pamatujete ještě na šéfkuchaře Marka Raditsche z MasterChefu? Ten jako šéfkuchař vede 4 Kampa Park, jehož prokletím vždy byly hordy ruských a amerických turistů a na ně orientovaný nejen vinný lístek s příslušnými cenami.

To se teď pomalu mění, když se i tenhle podnik sídlící – jak jinak – na pražské Kampě snaží Raditschovo kulinářské umění víc nabízet také Čechům, což je samozřejmě jen správně. A za návštěvu určitě stojí i V Zátiší, jehož jediné minus je, že v rámci skupiny Zátiší se nachází za výborným Bellevue.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít