Stojí za pozornost

26. června, 00:00 -
26. června, 00:00

Kavárny u nás stále přibývají takovým tempem, že si říkáme, kdo všechnu tu kávu zvládne vypít. Vybrat deset nejlepších kaváren v České republice je tak stále těžší a těžší a do žebříčku se nedostane řada podniků, které považujeme za skvělé a neváháme vám je doporučit alespoň touto cestou.

V Praze je to 1 Coffee room., jedna z nejfotogeničtějších kaváren u nás.

Umějí tu velmi dobře připravit kávu a podávají k ní i dobré jídlo. Navštívit se vyplatí i vršovické Café Jen, ve kterém se schází u snídaně řada osobností gastrosvěta. Letnou během posledního roku oživila kavárna Dos Mundos, jejíž pražírna s espreso barem funguje již několik let na Vinohradech. Čerstvě pražená káva a houpačky, které jsou u několika stolů místo židlí, vám zajistí dobrou náladu po celý den. Na Letenském náměstí pak drží laťku stále vysoko maličké, ale mimořádně příjemné Yes Kafe.

Zapomenout nemůžeme ani na 2 Original Coffee v Betlémské ulici, které je chloubou pražírny Mamacoffee.

Letos se do výběru těsně nevešlo ani 3 Café Lounge bodující v obou předchozích ročnících. Dle našeho názoru mu příliš neprospívá zaškolování stále nové obsluhy, byť chápeme, že nedostatek personálu teď trápí v gastronomii snad úplně všechny. Kdybychom soudili jen podle Instagramu, museli bychom uznat, že otvíračkou uplynulého roku byl holešovický Vnitroblock a jeho sesterská Kavárna co hledá jméno.

Společné mají krásné prostředí, které je stále plné hostů, ale i trochu náměsíčnou obsluhu.

Žije to ovšem i mimo Prahu, a to natolik, že další výčet už bude jen stručný, aby se sem všechna doporučení vešla. Vypravíte-li se do Olomouce, bude tam na vás čekat Kafe jak lusk, maličký espreso bar u parku Traffic Coffee i zbrusu nový hostel s kavárnou, ve které se i vaří – Long Story Short. V Českých Budějovicích zase navštivte Café Datel, krásnou kavárnu Široko nebo posnídejte v Born in London Coffee & Kitchen.

V Liberci si můžete nechat uvázat hezkou kytici v Kafe Kytka, ve Zlíně zase jděte rovnou do Kafö, kde vám ke kávě dají do ruky i vdoleček. A tak bychom mohli pokračovat, protože třetí kávová vlna už se definitivně rozlila do všech koutů Česka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty, jak na ně?
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít