Spravedlivé dominy

03. února 2014, 00:00 - (red)
03. února 2014, 00:00

Dominantní ženy v justici posílí. Na post náměstkyně ministryně spravedlnosti míří Hana Marvanová, žena s pestrou politickou i pracovní minulostí. Marvanová se ve své pozici bude často potkávat s jinou podobně ambiciózní ženou – pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. A není vyloučeno jiskření. Marvanová je dle svých posledních vyjádření spíše reprezentantkou větve státních zástupců z Olomouce, vedené razantním Ivem Ištvanem, než stylu Lenky Bradáčové. A navíc bude muset řešit nějaká rezidua z minulosti.

Jak vyplývá z insolvenčního rejstříku, byla Hana Marvanová jednatelkou a společnicí s podílem čtyřiceti procent v Advokátní kanceláři Veverka & Marvanová, spol. s r. o., dnes Advokátní kancelář Veverka & Partneři, s r. o., toho času v konkurzu. Po zkrachovalé advokátní kanceláři zůstaly dluhy ve výši cca 43 milionů korun.

Z insolvenčního rejstříku vyplývá, že je Hana Marvanová terčem žaloby, kterou podal insolvenční správce. Po Haně Marvanové požaduje vrácení částky tři a čtvrt milionu korun s příslušenstvím, které měla Marvanová inkasovat z prostředků dlužníka za prodej patnácti procent svého obchodního podílu, a to krátce před tím, než advokátní kancelář zamířila do likvidace a následně do insolvenčního řízení.

Hana Marvanová v pozici náměstkyně ministerstva spravedlnosti může mít zcela zásadní vliv na odbor ministerstva spravedlnosti, který vykonává dohled právě nad insolvenčními správci. A to se ještě nedostala do střetu s Lenkou Bradáčovou.

ANO, ŠÉFE

Domlouvat se na čemkoli s čerstvým ministrem financí Andrejem Babišem, uvyklým řídit své království Agrofert naprosto autokraticky, není nic jednoduchého. Jeho postoj skály, s níž nepohneš, je těžké zlomit. Dokládá to i úsměvná historka o tom, jak si koaliční partneři dohadovali kompetence pro náměstky ministra zdravotnictví. Za hnutí ANO byl do resortu nominován respektovaný primář Radiodiagnostického oddělení pražské Nemocnice Na Homolce Josef Vymazal. Jak se Palubní deník dozvěděl z kuloárních informací, Babišův prostředník pro něj vyjednal sekci zdravotní péče. Když se s tím ale chlubil svému šéfovi, ostře narazil. Babiš trval na tom, že jeho náměstek musí mít pod sebou fakultní nemocnice. Jenže právě tuto agendu si chtěl ministr Svatopluk Němeček nechat z pochopitelných důvodů pro sebe.

Žádné argumenty Babiš zprvu vůbec nechtěl slyšet a tvrdohlavě trval na svém. Nakonec ale asi pochopil, že malý ústupek může přinést úspěch v jiném případě. Například v jeho vlastním resortu financí, kde se na náměstkovi za ČSSD pořád nějak nemůže dohodnout.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít