Spravedlivé dominy

03. února 2014, 00:00 - (red)
03. února 2014, 00:00

Dominantní ženy v justici posílí. Na post náměstkyně ministryně spravedlnosti míří Hana Marvanová, žena s pestrou politickou i pracovní minulostí. Marvanová se ve své pozici bude často potkávat s jinou podobně ambiciózní ženou – pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. A není vyloučeno jiskření. Marvanová je dle svých posledních vyjádření spíše reprezentantkou větve státních zástupců z Olomouce, vedené razantním Ivem Ištvanem, než stylu Lenky Bradáčové. A navíc bude muset řešit nějaká rezidua z minulosti.

Jak vyplývá z insolvenčního rejstříku, byla Hana Marvanová jednatelkou a společnicí s podílem čtyřiceti procent v Advokátní kanceláři Veverka & Marvanová, spol. s r. o., dnes Advokátní kancelář Veverka & Partneři, s r. o., toho času v konkurzu. Po zkrachovalé advokátní kanceláři zůstaly dluhy ve výši cca 43 milionů korun.

Z insolvenčního rejstříku vyplývá, že je Hana Marvanová terčem žaloby, kterou podal insolvenční správce. Po Haně Marvanové požaduje vrácení částky tři a čtvrt milionu korun s příslušenstvím, které měla Marvanová inkasovat z prostředků dlužníka za prodej patnácti procent svého obchodního podílu, a to krátce před tím, než advokátní kancelář zamířila do likvidace a následně do insolvenčního řízení.

Hana Marvanová v pozici náměstkyně ministerstva spravedlnosti může mít zcela zásadní vliv na odbor ministerstva spravedlnosti, který vykonává dohled právě nad insolvenčními správci. A to se ještě nedostala do střetu s Lenkou Bradáčovou.

ANO, ŠÉFE

Domlouvat se na čemkoli s čerstvým ministrem financí Andrejem Babišem, uvyklým řídit své království Agrofert naprosto autokraticky, není nic jednoduchého. Jeho postoj skály, s níž nepohneš, je těžké zlomit. Dokládá to i úsměvná historka o tom, jak si koaliční partneři dohadovali kompetence pro náměstky ministra zdravotnictví. Za hnutí ANO byl do resortu nominován respektovaný primář Radiodiagnostického oddělení pražské Nemocnice Na Homolce Josef Vymazal. Jak se Palubní deník dozvěděl z kuloárních informací, Babišův prostředník pro něj vyjednal sekci zdravotní péče. Když se s tím ale chlubil svému šéfovi, ostře narazil. Babiš trval na tom, že jeho náměstek musí mít pod sebou fakultní nemocnice. Jenže právě tuto agendu si chtěl ministr Svatopluk Němeček nechat z pochopitelných důvodů pro sebe.

Žádné argumenty Babiš zprvu vůbec nechtěl slyšet a tvrdohlavě trval na svém. Nakonec ale asi pochopil, že malý ústupek může přinést úspěch v jiném případě. Například v jeho vlastním resortu financí, kde se na náměstkovi za ČSSD pořád nějak nemůže dohodnout.

Mohlo by vás zajímat

  • Štěpán Svačina: Paušální úhrady jsou zhoubou českého…

  • Dana Drábová: Chci být jako Thatcherová

  • Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

  • Vratislav Strašil: Auta sice milujeme a žijeme z nich,…

  • Vladimír Beneš: Jediný neurochirurg, po kterém…

  • Jan Vančura: krejčí miliardářů

  • Lenka Vejválková: Jak funguje zákulisí fashion byznysu

  • Euro Business Express

  • Josef Bernard: Stát Škodovce hodně pomohl

Hry pro příležitostné hráče