společnost

18. ledna 2016, 00:00 -
18. ledna 2016, 00:00

MCDONALD´S ČR Dům Ronalda McDonalda Jedenáctý ročník charitativní akce McHappy Day vynesl přes tři miliony korun. Zákazníci restaurací McDonald’s mohli přispět koupí samolepky nebo přes Facebook a část výdělku darovaly na charitu i samotné restaurace.

Získané prostředky budou použity na výstavbu Domu Ronalda McDonalda, který bude v pražské FN Motol rodinám dlouhodobě hospitalizovaných dětí nabízet ubytování. Předání šeku asistovali (od druhé zleva): Zuzana Svobodová, ředitelka komunikace McDonald’s ČR, Marek Šedivý, ředitel Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, a Pavlína Danková, vedoucí odboru komunikace FN Motol.

PROFI CREDIT

Král bílé stopy

Mnohonásobný mistr republiky v alpském lyžování Ondřej Bank má nového partnera. Šek na 970 tisíc korun mu v Herlíkovicích předal ředitel Profi Creditu Rudolf Cejnar (vpravo). Společnost doufá, že peněžním darem přispěje k ještě lepším lyžařským výkonům vynikajícího českého sportovce. Ondřeje Banka si společnost vybrala nejen kvůli jeho sportovním kvalitám, ale také pro jeho lidské vlastnosti, jakými jsou odvaha, nezlomná vůle a sociální cítění. Profi Credit finančně podporuje již několik let také mladé tenisty a v rámci programu Dětský úsměv s Profi Credit je hlavním partnerem UNICEF.

EXPOBANK CZ

Pomáhají autistům

Generálním partnerem Národního ústavu pro autismus (Nautis), dříve Asociace pomáhající lidem s autismem, bude v roce 2016 Expobank CZ. Symbolický šek na 300 tisíc korun převzala z rukou předsedy představenstva banky Marise Avotinse Magdalena Čáslavská, výkonná ředitelka Nautisu, během společenského setkání v Obecním domě. Banka s Nautisem spolupracuje formou přímých finančních darů, ale také podporou fundraisingu v rámci klientských akcí, jako je golfová charitativní jamka, předvánoční setkání s klienty či rodinný den.

MASTERCARD

Osm oceněných

Společnost MasterCard ocenila osm výjimečných projektů roku 2015 v platebních kartách. Slavnostní předání cen bylo vyvrcholením celodenní konference MasterCard Day, která se konala 7. ledna ve Výstavní síni Mánes v Praze. Autoři oceněných projektů si odnesli skleněné trofeje. Nejúspěšnějším partnerem MasterCard se za loňský rok stala ČSOB, která získala dvě ceny. Součástí večera byla exkluzivní expozice fotografií spojená s představením knihy Roberta Vana Fotka nemusí být ostrá.

SOS DĚTSKÉ VESNIČKY

Vánoce pro SOS vesničky

Během 18. ročníku charitativní sbírky ve prospěch SOS dětských vesniček, která probíhala od 29. listopadu do 6. ledna na Pražském hradě pod záštitou první dámy Ivany Zemanové, ve spolupráci s Hradní stráží a Správou Pražského hradu, se podařilo vybrat celkem 337 933 korun. Výtěžek sbírky bude věnován na pomoc dětem v programech SOS dětských vesniček. V předchozích letech vynesla sbírka 415 tisíc korun v roce 2014 a 332 tisíc korun v roce 2013.

Výtěžky sbírky představují významnou finanční podporu pro zajištění kvalitní a stabilní péče o ohrožené děti.

ČSOB

Exportér roku 2015

V polovině prosince 2015 proběhlo v Kaiserštejnském paláci v Praze vyhlášení již 21. ročníku soutěže Exportér roku. ČSOB oceňovala v jedné speciální kategorii firmy za rozvoj nových exportních příležitostí. Ve skupině firem s objemem exportu nad 500 milionů korun zvítězila firma CommScope Czech Republic. Ve skupině s objemem exportu 50 až 500 milionů korun zvítězila akciová společnost ATAS elektromotory Náchod. Cenu Otto Daňkovi, předsedovi představenstva firmy ATAS elektromotory Náchod (vpravo), předal Vladislav Nožička, výkonný ředitel Specializovaného financování ČSOB.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla…
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Technologie
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít