společnost

09. března 2015, 00:00 -
09. března 2015, 00:00

COPY GENERAL Každá stránka dobrá Společnost Copy General podpořila během dvou let děti z dětských domovů částkou dva miliony korun. Reprografický podnik posílá neziskové organizaci Chance 4 Children za každou vytištěnou stránku v copycentrech jeden haléř za černobílý a deset haléřů za barevný výtisk. Neziskovka za vybrané peníze platí lektory, kteří učí děti z dětských domovů praktickým dovednostem, mezi něž patří pekařství, cukrářství, kadeřnictví nebo hra na kytaru. Symbolický šek předal zástupcům Chance 4 Children ředitel firmy Copy General Roman Petr v paláci Žofín při příležitosti Rakouského plesu.

TAYLORWESSING ENWC ADVOKÁTI Jak na majetek ve svěřenském fondu Mezinárodní advokátní kancelář TaylorWessing enwc advokáti uspořádala pro členy Czech Business Clubu seminář o tom, jak nakládat s majetkem ve svěřenském fondu. Seminář pro společnosti z oboru financí, reklamy, průmyslu, práva či poradenství vedl Aleš Linhart, advokát s dvacetiletou praxí a partner společnosti TaylorWessing. Přítomní podnikatelé se dozvěděli, za jakým účelem a jak lze svěřenský fond zřídit či jaké jsou jeho výhody. Fondy je možno využít například pro vyčlenění majetku ve prospěch konkrétní činnosti či osoby, jako formu investice či správy společnosti.

UNICEF Dárky pro syrské děti Herečka Martha Issová podpořila program Dětského fondu OSN na pomoc syrským dětem. K aktivitě českého UNICEF se připojila proto, že díky blízkým kontaktům se svými syrskými příbuznými situaci dětí i dospělých obyvatel v Sýrii velmi dobře zná. Válečným konfliktem, který pustoší zemi dlouhé čtyři roky, strádá již 7,3 milionu dětí, včetně dětských uprchlíků v sousedních zemích. Veřejnost se může připojit k pomoci nákupem Dárků pro život z nabídky humanitárních pomůcek UNICEF, za který získá děkovný certifikát. Na snímku je Martha Issová s ředitelkou českého UNICEF Pavlou Gomba.

LEASEPLAN Mercedes pro výherce Soutěž LeasePlan Go má po osmi měsících svého vítěze. Přinesla radost nejen jednomu ze soutěžících, který získal luxusní vůz Mercedes Benz na celý rok zdarma, ale i dětem v českých nemocnicích. Společenské hry, kterých se týkala soutěžní otázka, totiž organizátoři soutěže, firmy LeasePlan a Dark Side, předali spolu s finančním darem Nadačnímu fondu Kapka naděje. Na fotografii jsou (zleva): vítěz soutěže Miroslav Kroupa, managing director LeasePlanu Jaromír Hájek a prezidentka NF Kapka naděje Vendula Svobodová. K předání her došlo 5. února v budově Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

ARRIVA Podnikové granty pro zaměstnance Dopravní společnost Arriva Transport ČR rozdělila mezi své zaměstnance částku 400 tisíc korun v rámci dobrovolnických projektů – Arriva grantů. Cílem projektu určeného všem zaměstnancům skupiny je podpořit dobrovolnické projekty, kterých se aktivně účastní sami zaměstnanci všech dceřiných firem podniku v České republice a které jsou zaměřeny na péči o druhé, rozvoj regionu, komunitní život, sportovní či umělecké aktivity a zvýšení kvality života. Při předávání grantů se s oceněnými zaměstnanci sešel Daniel Adamka, generální ředitel firmy Arriva Transport ČR (pátý zprava), a vedoucí manažeři firmy.

NADAČNÍ FOND PRO PŘEDČASNĚ NAROZENÉ DĚTI Úspěchy roku 2015 Ve čtvrtek 19. února představil Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny tematicky laděnou expozici v pražském obchodním domě Kotva. Výstava, která vznikla za finanční podpory Nadace Vodafone, potrvá do poloviny března. V rámci jejího otevření nadační fond uvedl chystané projekty pro rok 2015. Fond získal titul hlavní neziskový partner XXII. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest, obdržel grant od společnosti Mattel a stal se partnerem benefiční akce Redken Střihaton 2015. Na snímku Zbyněk Straňák, předseda správní rady Nadace Vodafone.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a…
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Seat Leon FR 1.4 TSI ACT v dlouhodobém testu: dvouválec na část úvazku
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Technologie
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na prvního ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Stáhněte si zdarma legendární plošinovku Oddworld: Abe’s Oddysee
Týden blbec. Po Outlooku má velký výpadek také Skype
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít