společnost

09. března 2015, 00:00 -
09. března 2015, 00:00

COPY GENERAL Každá stránka dobrá Společnost Copy General podpořila během dvou let děti z dětských domovů částkou dva miliony korun. Reprografický podnik posílá neziskové organizaci Chance 4 Children za každou vytištěnou stránku v copycentrech jeden haléř za černobílý a deset haléřů za barevný výtisk. Neziskovka za vybrané peníze platí lektory, kteří učí děti z dětských domovů praktickým dovednostem, mezi něž patří pekařství, cukrářství, kadeřnictví nebo hra na kytaru. Symbolický šek předal zástupcům Chance 4 Children ředitel firmy Copy General Roman Petr v paláci Žofín při příležitosti Rakouského plesu.

TAYLORWESSING ENWC ADVOKÁTI Jak na majetek ve svěřenském fondu Mezinárodní advokátní kancelář TaylorWessing enwc advokáti uspořádala pro členy Czech Business Clubu seminář o tom, jak nakládat s majetkem ve svěřenském fondu. Seminář pro společnosti z oboru financí, reklamy, průmyslu, práva či poradenství vedl Aleš Linhart, advokát s dvacetiletou praxí a partner společnosti TaylorWessing. Přítomní podnikatelé se dozvěděli, za jakým účelem a jak lze svěřenský fond zřídit či jaké jsou jeho výhody. Fondy je možno využít například pro vyčlenění majetku ve prospěch konkrétní činnosti či osoby, jako formu investice či správy společnosti.

UNICEF Dárky pro syrské děti Herečka Martha Issová podpořila program Dětského fondu OSN na pomoc syrským dětem. K aktivitě českého UNICEF se připojila proto, že díky blízkým kontaktům se svými syrskými příbuznými situaci dětí i dospělých obyvatel v Sýrii velmi dobře zná. Válečným konfliktem, který pustoší zemi dlouhé čtyři roky, strádá již 7,3 milionu dětí, včetně dětských uprchlíků v sousedních zemích. Veřejnost se může připojit k pomoci nákupem Dárků pro život z nabídky humanitárních pomůcek UNICEF, za který získá děkovný certifikát. Na snímku je Martha Issová s ředitelkou českého UNICEF Pavlou Gomba.

LEASEPLAN Mercedes pro výherce Soutěž LeasePlan Go má po osmi měsících svého vítěze. Přinesla radost nejen jednomu ze soutěžících, který získal luxusní vůz Mercedes Benz na celý rok zdarma, ale i dětem v českých nemocnicích. Společenské hry, kterých se týkala soutěžní otázka, totiž organizátoři soutěže, firmy LeasePlan a Dark Side, předali spolu s finančním darem Nadačnímu fondu Kapka naděje. Na fotografii jsou (zleva): vítěz soutěže Miroslav Kroupa, managing director LeasePlanu Jaromír Hájek a prezidentka NF Kapka naděje Vendula Svobodová. K předání her došlo 5. února v budově Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

ARRIVA Podnikové granty pro zaměstnance Dopravní společnost Arriva Transport ČR rozdělila mezi své zaměstnance částku 400 tisíc korun v rámci dobrovolnických projektů – Arriva grantů. Cílem projektu určeného všem zaměstnancům skupiny je podpořit dobrovolnické projekty, kterých se aktivně účastní sami zaměstnanci všech dceřiných firem podniku v České republice a které jsou zaměřeny na péči o druhé, rozvoj regionu, komunitní život, sportovní či umělecké aktivity a zvýšení kvality života. Při předávání grantů se s oceněnými zaměstnanci sešel Daniel Adamka, generální ředitel firmy Arriva Transport ČR (pátý zprava), a vedoucí manažeři firmy.

NADAČNÍ FOND PRO PŘEDČASNĚ NAROZENÉ DĚTI Úspěchy roku 2015 Ve čtvrtek 19. února představil Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny tematicky laděnou expozici v pražském obchodním domě Kotva. Výstava, která vznikla za finanční podpory Nadace Vodafone, potrvá do poloviny března. V rámci jejího otevření nadační fond uvedl chystané projekty pro rok 2015. Fond získal titul hlavní neziskový partner XXII. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest, obdržel grant od společnosti Mattel a stal se partnerem benefiční akce Redken Střihaton 2015. Na snímku Zbyněk Straňák, předseda správní rady Nadace Vodafone.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace.…
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
Technologie
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít