Společnost

07. listopadu 2016, 00:00 -
07. listopadu 2016, 00:00

Euro na Designbloku Osmnáctého ročníku prestižní akce Designblok se zúčastnil i týdeník Euro, jehož expozice měla mezi návštěvníky mimořádný ohlas. Na akci vystavovalo Euro, aktuálně nevlivnější ekonomický titul na českém trhu, své titulní strany od prvního vydání až do současnosti. Návštěvníci si v rámci expozice týdeníku mohli nechat vyrobit logo na míru a vyfotit se ve Fotonautu. Designblok v tomto roce zlomil hned několik rekordů. Tím prvním je počet vystavujících designérů – na letošním ročníku se představilo 97 designérů z dvaceti zemí světa. Kromě velkého počtu vystavovatelů, jejichž instalace byly většinou prodejní, sázel letošní Designblok i na rozsáhlý doprovodný program.

Carlo Capalbo obdržel čestné občanství hlavního města Prahy

Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová předala čestné občanství prezidentovi organizačního výboru závodu RunCzech Carlu Capalbovi jako zvláštní projev úcty a ocenění jeho zásluh v rozvoji Prahy na poli sportu. Carlo Capalbo pochází z italské Neapole, v Praze ale žije přes 23 let. V roce 1994 založil společnost Prague International Marathon, jejímž cílem bylo zorganizovat sportovní událost srovnatelnou se zahraničními závody. V průběhu 22 let firma v Praze uspořádala 22 maratonů, 21 desetikilometrových závodů a 18 půlmaratonů. Všechny závody se pyšní zlatou známkou kvality, nejvyšším oceněním Mezinárodní asociace atletických federací IAAF.

Czechitas jako první neziskovka v CEE získala 6,5milionový grant

Organizace Czechitas získala jako první v ČR přímou podporu 6,5 milionu korun od Google.org, filantropické odnože Googlu. Bude díky ní v České republice pořádat kurzy programování a analýzy dat pro ženy. Czechitas chce svým projektem podpořit diverzitu v týmech a vyplnit mezeru v nedostatečné kvalifikaci žen v IT sektoru. Česká pobočka Googlu, která s organizací Czechitas blízce spolupracuje, dlouhodobě podporuje vzdělávání v technických předmětech, IT a digitálních dovednostech. Na fotografii Dita Přikrylová, zakladatelka společnosti Czechitas, přijímá gratulaci od ředitelky českého Googlu Taťány le Moigne.

PwC ČR pomohl lesníkům na Pálavě

Zaměstnanci brněnské kanceláře PwC ČR se v říjnu vydali uklízet do národní přírodní rezervace Děvín v CHKO Pálava. Zde po vyřezávce větví dali do pořádku celkem tři tisíce metrů čtverčních lesa, a pomohli tak lesníkům s přípravou větví k dalšímu zpracování. Na Pálavu chodí pomáhat už šest let a za tu dobu se podařilo uklidit přes sedm tisíc metrů čtverečních lesa. V minulém roce věnovali zaměstnanci PwC fyzickému dobrovolnictví téměř 400 hodin.

Designblok: netradiční pohled na prémiovou kávu

Káva je jedním z fenoménů dnešní doby a produktem netušených možností. Lidé se učí poznávat kvalitní zrna a rozlišit i ty nejjemnější chuťové nuance. Pro mnohé se kvalitní káva stala nedílnou součástí životního stylu. Designéři Jan Plecháč a Henry Wielgus představili v pražském Průmyslovém paláci osobitou instalaci v rámci 18. ročníku Designbloku, navrženou pro Nespresso, značku prémiové kávy.

Nejlepším someliérem ČR je opět David Král z Bohemia Sektu

Vítězem devatenáctého ročníku soutěže Bohemia Sekt Trophée – Sommelier ČR je David Král, který odbornou porotu přesvědčil, že profesi someliéra ovládá teoreticky i prakticky ze všech soutěžících nejlépe. Na druhém místě skončil Pavol Velič z Makro Akademie, třetí byl Lukáš Benda z Vinařství Volařík. V prestižní soutěži o nejlepšího someliéra se letos utkalo devatenáct profesionálů nejen z restaurací a hotelů, ale také zástupci z řad výrobců a prodejců vína. David Král se stal nejlepším someliérem České republiky podruhé v řadě.

O autorovi| PŘIPRAVILA: redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým…
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Technologie
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít