Společnost

10. října 2016, 00:00 -
10. října 2016, 00:00

PwC Legal hostila setkání s předním ekonomickým analytikem Financial Times Martinem Wolfem Bořivoj Líbal, řídící partner advokátní kanceláře PwC Legal, spolu s redaktorem ekonomického týdeníku Euro Jiřím Zatloukalem uspořádali pro své klienty a přátele diskusní setkání s britským ekonomickým novinářem Martinem Wolfem. Akce se konala při příležitosti českého překladu jeho nové knihy Posuny a otřesy. Setkání moderoval Michael Mullen, senior partner PwC Legal pro střední a východní Evropu. V rámci panelové diskuse promluvili také další řečníci – Miroslav Singer, bývalý guvernér ČNB, a Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR a mezinárodní poradce nadnárodní investiční banky Goldman Sachs.

Huawei dává příležitost českým vysokoškolským studentům ICT Deset vybraných studentů technických univerzit v České republice se zúčastnilo vzdělávacího programu společnosti Huawei, a to přímo v její čínské centrále. V rámci stěžejního CSR programu (corporate social responsibility, společenská odpovědnost), který probíhá ve více než 170 zemích světa, jsou čeští studenti v Číně vůbec poprvé. Dva poslední zářijové týdny strávili na stáži v Pekingu a Šen-čenu. Slavnostní zahájení se konalo 23. září v Pekingu za přítomnosti Jeho Excelence Bedřicha Kopeckého, velvyslance České republiky v Číně, a senior viceprezidenta Huawei Technologies, pana Gua Tianmina.

Prestižní ocenění pro české lázně Prestižní ocenění od evropské organizace EuropeSpa med za úspěšnou nepřetržitou desetiletou certifikaci kvality lázeňských zařízení převzal v německém Wiesbadenu z rukou předsedy evropské organizace Quality in Health Prevention Joachima Liebera (vlevo) prezident Evropského svazu lázní, viceprezident Svazu léčebných lázní ČR a předseda představenstva společnosti Royal Spa Martin Plachý. V Evropě existují jenom tři zařízení, která jsou deset let nepřetržitě certifikována tímto systémem, z toho dvě zařízení jsou v Česku a patří do lázeňské skupiny Royal Spa.

5 000 000 Kč pro dětský úsměv letos již po sedmé Ve dnech od 19. do 23. září 2016 se konal již sedmý ročník charitativního projektu 5 000 000 Kč pro dětský úsměv. Letos se společnosti Rossmann spolu s Nadací Naše dítě a organizací Debra ČR podařilo vybrat celkem 5 351 628 korun, které poputují na podporu vážně nemocných a ohrožených dětí z celé České republiky. Za sedm ročníků se tak podařilo získat finanční prostředky v celkové výši 41 379 776 korun Na fotografii zleva Kateřina Olšáková (marketingová manažerka společnosti Rossmann), Magda Hrudková (Debra ČR), Dominik Hašek, Jitka Čvančarová, Zuzana Baudyšová (ředitelka Nadace Naše dítě), Barunka Reiterová (tvář charity z roku 2010), Ivana Dvořáková (specialistka fundraisingu a projektů Nadace Naše dítě), Alice Bendová a Vladimír Mikel (jednatel společnosti Rossmann).

Pomoc pro oběti zemětřesení UniCredit Bank, člen italské bankovní skupiny UniCredit, ve spolupráci s velvyslanectvím Itálie, Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou a Italským kulturním institutem zahájila sbírku pro obyvatele střední Itálie postižené zemětřesením, ke kterému došlo koncem srpna. Ke sbírce se připojila veřejnost i další italské firmy působící v České republice. UniCredit Bank tak celkem darovala na pomoc tamnímu obyvatelstvu 500 tisíc korun. Na fotografii zleva Aldo Amati, italský velvyslanec v České republice, Michaela Šmídová, moderátorka večera, Giovanni Sciola, ředitel Italského kulturního institutu v Praze, a Paolo Iannone, náměstek generálního ředitele UniCredit Bank.

Dny českého piva Čerstvě naraženou extra chmelenou nepasterizovanou dvanáctkou si na zahájení čtvrtého ročníku Dnů českého piva slavnostně připili v restauraci Vinohradský parlament Petr Kovařík, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen, vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux a František Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven (zleva). Limitovanou várku letos Staropramen uvařil ze Žateckého poloraného červeňáku z Údolí Zlatého potoka a milovníci piva ji mohou okusit v 700 vybraných hospodách a restauracích po celé ČR.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže…
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít