Spices

26. června, 00:00 - Klára Donathová
26. června, 00:00

Restaurace, která se snaží hostům okořenit život asijskou kuchyní. Nejlepší je tu ale kulajda

Spices neboli koření je název elegantní restaurace v malostranském hotelu Mandarin Oriental, kterou dlouhou dobu vedl šéfkuchař Jiří Štift, ale právě před rokem ho v pozici šéfa kuchyně vystřídal jeho dlouholetý spolupracovník Zdeněk Křížek. Menu zůstalo prakticky stejné, stále na něm najdete oblíbené krabí koláčky, jarní závitky s pekingskou kachnou a foie gras nebo shu mai knedlíčky, na kterých si Jiří Štift tak zakládal.

Nezměněna zůstala i skutečnost, že i když vám obsluha přinese jen asijské restaurační menu, můžete objednávat i z takzvaného Lounge menu, kde je sice řada totožných pokrmů, ale také významná část evropských jídel včetně naprosto fantastické kulajdy. Neváhejte si o Lounge menu požádat, možná vás nadchne víc než nabídka rozkročená přes všechny části Asie. Změna šéfkuchaře je na jídlech poznat a nutno říct, že není k lepšímu. Poprvé jsme to zaznamenali loni v červenci a zdá se, že jde o setrvalý stav.

Stálice jako krabí koláčky nebo zelené kari s kalamáry a soft shell krabem nezklamou. Ovšem zmiňované shu mai knedlíčky ztratily na chuti i konzistenci. Už při pokusu o to vyndat je z pařáčku se rozpadly a jejich chuť byla natolik mdlá, že jsme marně vzpomínali na dřívější verzi. Cíl postihnout kuchyni asijských zemí od jihovýchodu po jihozápad je opravdu ambiciózní a není lehké jej splnit. Některá z jídel postrádají lepší ochucení, například tolik populární polévka tom yaam goong, jiná zase úplně neodpovídají originálu. Moc nám chutnalo jemné čočkové kari, ale dosa k němu by měla být křupavá a ne mít konzistenci měkké silnější palačinky. Většinou se ale nejedná o vážné prohřešky.

Paradoxně zůstává nejlepším jídlem „obyčejná“ kulajda, kterou tu umějí připravit naprosto bezchybně, chuťově i vzhledem. Sladkost a kyselost polévky jsou v dokonalé rovnováze, chuť kopru polévce dominuje, ale nepřebíjí lesní houby a pošírované vejce s ukázkově tekutým středem je jen pomyslnou třešničkou na dortu. Povedené jsou i místní dezerty, rovněž laděné asijsky, a míchané nápoje, které vám k jídlu rádi připraví ve vedlejším baru.

Budeteli pečlivě vybírat z obou menu, dobře se v jednoduchém hezkém interiéru najíte, obsluha se o vás bude pozorně starat a po večeři si můžete dát digestiv u baru.

Spices ? Nebovidská 459/1, Praha 1 ? t: 233 088 750 e: spices@spicesrestaurant.cz ? www.mandarinoriental.cz ? šéfkuchař: Zdeněk Křížek

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít