Soud s Větrovcem znovu odložen, stojí už přes dva roky

06. května 2013, 00:00 - (pto)
06. května 2013, 00:00

Justice Litoměřickému okresnímu soudu se už více než dva roky nedaří rozjet hlavní líčení proti Vladislavu Větrovcovi (na snímku) a Josefu Vavřičkovi, kteří jsou obžalováni za zmanipulování konkurzů drůbežárny Melbro a českolipské firmy Autostar Velimex. A příčina tentokrát opravdu není na straně justice.

Žalovaná strana budí dojem, že s obžalobou na ni padly i dlouhodobé zdravotní problémy. Začalo to u Větrovce považovaného vyšetřovateli za stratéga takzvané konkurzní mafie, která měla za asistence ústeckého soudce Jiřího Berky tunelovat desítku společností (tento starší a větší případ má znovu řešit Krajský soud v Táboře, kauzy se částečně dotkla novoroční amnestie). Na jaře 2011 se Větrovec soudu omluvil kvůli zákroku u zubaře, po třech měsících opět bolely zuby. Větší díl nesnází ale postihl Vavřičku. Zlobily nejdřív uši, nepomohlo ani to, když se soudkyně pokoušela křičet. Když případ převzal jiný soudce, udělalo se mu v soudní síni nevolno. Jindy pro změnu nepřišel jeden z advokátů.

Další pokus o první kroky v procesu se měl odehrát minulý čtvrtek. Vavřička se ale k soudu vůbec nedostavil. Protože neposlal omluvenku, soudce Vlastimil Nedvěd mu uložil pokutu deset tisíc korun. Chyběl ale i Vavřičkův advokát, bývalý státní zástupce Libor Nedorost, jinak také jeden z lidí kolem Berkovy konkurzní kauzy. Soudci poslal lékařskou zprávu datovanou z poloviny března. Nedvěd takovou omluvu odmítl a prohlásil, že si bude na Nedorosta stěžovat na advokátní komoře. Dodatečně přišla soudu nová lékařská zpráva ke zdravotnímu stavu obhájce od klinického psychologa. Týdeník Euro požádal Nedorosta o reakci. „Myslíte, že jsem stroj a že nemám právo na to, aby mi bylo v životě nedobře?“ odpověděl bez dalšího komentáře.

Jednání má znovu pokračovat za čtyři měsíce. „S ohledem na nařízené termíny hlavních líčení v jiných trestních věcech přítomných obhájců a termíny dovolených přísedících a obhájců nebyl nalezen jiný termín, kdy mohou všichni, než 3. září,“ informoval mluvčí litoměřického soudu Miroslav Kureš.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít