Soud s Větrovcem znovu odložen, stojí už přes dva roky

06. května 2013, 00:00 - (pto)
06. května 2013, 00:00

Justice Litoměřickému okresnímu soudu se už více než dva roky nedaří rozjet hlavní líčení proti Vladislavu Větrovcovi (na snímku) a Josefu Vavřičkovi, kteří jsou obžalováni za zmanipulování konkurzů drůbežárny Melbro a českolipské firmy Autostar Velimex. A příčina tentokrát opravdu není na straně justice.

Žalovaná strana budí dojem, že s obžalobou na ni padly i dlouhodobé zdravotní problémy. Začalo to u Větrovce považovaného vyšetřovateli za stratéga takzvané konkurzní mafie, která měla za asistence ústeckého soudce Jiřího Berky tunelovat desítku společností (tento starší a větší případ má znovu řešit Krajský soud v Táboře, kauzy se částečně dotkla novoroční amnestie). Na jaře 2011 se Větrovec soudu omluvil kvůli zákroku u zubaře, po třech měsících opět bolely zuby. Větší díl nesnází ale postihl Vavřičku. Zlobily nejdřív uši, nepomohlo ani to, když se soudkyně pokoušela křičet. Když případ převzal jiný soudce, udělalo se mu v soudní síni nevolno. Jindy pro změnu nepřišel jeden z advokátů.

Další pokus o první kroky v procesu se měl odehrát minulý čtvrtek. Vavřička se ale k soudu vůbec nedostavil. Protože neposlal omluvenku, soudce Vlastimil Nedvěd mu uložil pokutu deset tisíc korun. Chyběl ale i Vavřičkův advokát, bývalý státní zástupce Libor Nedorost, jinak také jeden z lidí kolem Berkovy konkurzní kauzy. Soudci poslal lékařskou zprávu datovanou z poloviny března. Nedvěd takovou omluvu odmítl a prohlásil, že si bude na Nedorosta stěžovat na advokátní komoře. Dodatečně přišla soudu nová lékařská zpráva ke zdravotnímu stavu obhájce od klinického psychologa. Týdeník Euro požádal Nedorosta o reakci. „Myslíte, že jsem stroj a že nemám právo na to, aby mi bylo v životě nedobře?“ odpověděl bez dalšího komentáře.

Jednání má znovu pokračovat za čtyři měsíce. „S ohledem na nařízené termíny hlavních líčení v jiných trestních věcech přítomných obhájců a termíny dovolených přísedících a obhájců nebyl nalezen jiný termín, kdy mohou všichni, než 3. září,“ informoval mluvčí litoměřického soudu Miroslav Kureš.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít