Soud s Větrovcem znovu odložen, stojí už přes dva roky

06. května 2013, 00:00 - (pto)
06. května 2013, 00:00

Justice Litoměřickému okresnímu soudu se už více než dva roky nedaří rozjet hlavní líčení proti Vladislavu Větrovcovi (na snímku) a Josefu Vavřičkovi, kteří jsou obžalováni za zmanipulování konkurzů drůbežárny Melbro a českolipské firmy Autostar Velimex. A příčina tentokrát opravdu není na straně justice.

Žalovaná strana budí dojem, že s obžalobou na ni padly i dlouhodobé zdravotní problémy. Začalo to u Větrovce považovaného vyšetřovateli za stratéga takzvané konkurzní mafie, která měla za asistence ústeckého soudce Jiřího Berky tunelovat desítku společností (tento starší a větší případ má znovu řešit Krajský soud v Táboře, kauzy se částečně dotkla novoroční amnestie). Na jaře 2011 se Větrovec soudu omluvil kvůli zákroku u zubaře, po třech měsících opět bolely zuby. Větší díl nesnází ale postihl Vavřičku. Zlobily nejdřív uši, nepomohlo ani to, když se soudkyně pokoušela křičet. Když případ převzal jiný soudce, udělalo se mu v soudní síni nevolno. Jindy pro změnu nepřišel jeden z advokátů.

Další pokus o první kroky v procesu se měl odehrát minulý čtvrtek. Vavřička se ale k soudu vůbec nedostavil. Protože neposlal omluvenku, soudce Vlastimil Nedvěd mu uložil pokutu deset tisíc korun. Chyběl ale i Vavřičkův advokát, bývalý státní zástupce Libor Nedorost, jinak také jeden z lidí kolem Berkovy konkurzní kauzy. Soudci poslal lékařskou zprávu datovanou z poloviny března. Nedvěd takovou omluvu odmítl a prohlásil, že si bude na Nedorosta stěžovat na advokátní komoře. Dodatečně přišla soudu nová lékařská zpráva ke zdravotnímu stavu obhájce od klinického psychologa. Týdeník Euro požádal Nedorosta o reakci. „Myslíte, že jsem stroj a že nemám právo na to, aby mi bylo v životě nedobře?“ odpověděl bez dalšího komentáře.

Jednání má znovu pokračovat za čtyři měsíce. „S ohledem na nařízené termíny hlavních líčení v jiných trestních věcech přítomných obhájců a termíny dovolených přísedících a obhájců nebyl nalezen jiný termín, kdy mohou všichni, než 3. září,“ informoval mluvčí litoměřického soudu Miroslav Kureš.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historická akvizice v oblasti GPU na obzoru. Firma vyvíjející grafiky PowerVR je na prodej
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít