Smradlavé šuplíky pražské

02. června 2014, 00:00 - (red)
02. června 2014, 00:00

Když minulý týden avizoval primátor Tomáš Hudeček (TOP 09), že vytahuje z šuplíku poslední změny územního plánu v tomto volebním období, dalo se předpokládat, že tentokrát bude zastupitelstvo obzvláště výživné. Realita předčila očekávání. „Opokoalice“ TOP 09 a ČSSD nejprve sejmula stavební uzávěru z 26 hektarů smíchovského nádraží pro developera Luďka Sekyru, což z neznámého důvodu blokovali už rok sociální demokraté. Ještě těsně před hlasováním developer sháněl potřebné hlasy. Kromě TOP 09 „průřezově“ zalovil mezi komunisty a odpadlíky z ODS. Následoval zlatý hřeb: po sále zastupitelstva začali pobíhat najatí pubescenti s prázdným výrazem a s transparenty „Sport není důvod k odporu, vlastníci zaslouží podporu“ či „Vlastníci jsou dobří páni, umožní Vám sportování“.

Šlo o nechvalně proslulou kauzu zástavby přírodního parku Vidoule. Aby bylo jasno, s velkou částí majitelů mnohahektarových pozemků má uzavřeny smlouvy profesionální developer Finep. Jeho „píárista“ Jan Piskáček následně rozeslal do médií zprávu, že vlastníci chtějí udělat z Vidoule krásný park se sportovišti, na což si ale musejí nejprve vydělat betonovou kultivací části parku. Přestože se zastupitelé z Prahy 5, kličkující mezi znuděnými brigádníky s cedulemi, pokoušeli přesvědčit své kolegy na velké radnici, že se záměrem opravdu, ale opravdu nesouhlasí, TOP 09 a ČSSD jim neuvěřily. Šaškárny s územním plánem uzavřel primátor, když požádal zastupitele, aby dovolili majiteli přestavět starý vysočanský brown? eld. Majitel se v minulosti obrátil na policii, že za to po něm chtějí pražští politici úplatek. A změna opět neprošla.

DEŽO, SÁZEJ Na některých pitomých nápadech je dobré jenom to, že je v podstatě nejde realizovat. Týdeník Euro se už v minulosti podivoval nad vládním záměrem používat pro zvyšování zaměstnanosti státní podniky. Kromě toho, že uměle zvyšovat zaměstnanost jen na politickou objednávku je ekonomický nesmysl, měl týdeník Euro podezření, že dlouhodobě nezaměstnaní nijak zvlášť netouží po tom, brzy ráno vstávat, aby mohli za třináct tisíc měsíčně sázet v Krušných horách stromky. Ambice Lesů ČR nebyla nijak závratná, zaměstnat asi 40 lidí, ale výsledek překvapil i velké skeptiky. Podařilo se zaměstnat celkem čtyři lidi, z toho jeden už dal výpověď.

Život na dávkách se těm, kteří mu přivykli, zdá lepší než pracovat od kuropění v lese.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít