Smradlavé šuplíky pražské

02. června 2014, 00:00 - (red)
02. června 2014, 00:00

Když minulý týden avizoval primátor Tomáš Hudeček (TOP 09), že vytahuje z šuplíku poslední změny územního plánu v tomto volebním období, dalo se předpokládat, že tentokrát bude zastupitelstvo obzvláště výživné. Realita předčila očekávání. „Opokoalice“ TOP 09 a ČSSD nejprve sejmula stavební uzávěru z 26 hektarů smíchovského nádraží pro developera Luďka Sekyru, což z neznámého důvodu blokovali už rok sociální demokraté. Ještě těsně před hlasováním developer sháněl potřebné hlasy. Kromě TOP 09 „průřezově“ zalovil mezi komunisty a odpadlíky z ODS. Následoval zlatý hřeb: po sále zastupitelstva začali pobíhat najatí pubescenti s prázdným výrazem a s transparenty „Sport není důvod k odporu, vlastníci zaslouží podporu“ či „Vlastníci jsou dobří páni, umožní Vám sportování“.

Šlo o nechvalně proslulou kauzu zástavby přírodního parku Vidoule. Aby bylo jasno, s velkou částí majitelů mnohahektarových pozemků má uzavřeny smlouvy profesionální developer Finep. Jeho „píárista“ Jan Piskáček následně rozeslal do médií zprávu, že vlastníci chtějí udělat z Vidoule krásný park se sportovišti, na což si ale musejí nejprve vydělat betonovou kultivací části parku. Přestože se zastupitelé z Prahy 5, kličkující mezi znuděnými brigádníky s cedulemi, pokoušeli přesvědčit své kolegy na velké radnici, že se záměrem opravdu, ale opravdu nesouhlasí, TOP 09 a ČSSD jim neuvěřily. Šaškárny s územním plánem uzavřel primátor, když požádal zastupitele, aby dovolili majiteli přestavět starý vysočanský brown? eld. Majitel se v minulosti obrátil na policii, že za to po něm chtějí pražští politici úplatek. A změna opět neprošla.

DEŽO, SÁZEJ Na některých pitomých nápadech je dobré jenom to, že je v podstatě nejde realizovat. Týdeník Euro se už v minulosti podivoval nad vládním záměrem používat pro zvyšování zaměstnanosti státní podniky. Kromě toho, že uměle zvyšovat zaměstnanost jen na politickou objednávku je ekonomický nesmysl, měl týdeník Euro podezření, že dlouhodobě nezaměstnaní nijak zvlášť netouží po tom, brzy ráno vstávat, aby mohli za třináct tisíc měsíčně sázet v Krušných horách stromky. Ambice Lesů ČR nebyla nijak závratná, zaměstnat asi 40 lidí, ale výsledek překvapil i velké skeptiky. Podařilo se zaměstnat celkem čtyři lidi, z toho jeden už dal výpověď.

Život na dávkách se těm, kteří mu přivykli, zdá lepší než pracovat od kuropění v lese.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít