Šlachta na Hrad

17. června 2013, 00:00 - (red)
17. června 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Elitní policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty podepření názorem státních zástupců z Olomouce usoudili, že již samotné přiznání „tra? ky“ politickým renegátům je dostatečným důvodem pro zadržení z důvodů korupce.

Za Atlantikem by si teprve přišli na své, navíc text do sdělení obvinění jim obětavě připraví zvídavá ekonomická obec.

Dva výzkumníci z Pennsylvania State University, profesoři Johannes W. Fedderke a Dennis C. Jett, si položili otázku, kolik stojí místo amerického velvyslance na příspěvcích do volební kampaně prezidenta. Podle jejich výzkumu americký prezident vybírá necelou třetinu ambasadorů a volební dárek ve výši tři čtvrtě milionu dolarů dává až 90procentní šanci na jmenování do nějaké hezké země v západní Evropě. Ceny přitom samozřejmě zohledňují „polohovou“ rentu.

Paříž je drahá stejně jako služebně jistě náročné Monako. Profesoři vykalkulovali cenovku za tyhle destinace na něco přes šest milionů dolarů. Měřeno ostravsko­olomouckým přísným metrem by v cele předběžného zadržení musela skončit značná část amerického velvyslaneckého sboru.

Když zůstaneme doma, má se bát i Zeman s Klausovou? To taky přece nebylo zadarmo a příprava činu je jasná…

BUBÁCI A VODNÍCI Až odsud vypadnu, nejvíc se těším na to, že už nikdy neuvidím právníka. Já se snad raději ani nerozvedu, pravil úředník pražského magistrátu a šel objednat další právní posudek. Grémium pražské ODS minulé pondělí vyrukovalo s tím, že pokud neúplná rada TOP 09 rozhodne o výstavbě pražské ústřední čistírny, vystavuje se riziku trestního stíhání. Přestože právníci radní uklidňovali, že jde jen o politické hrátky, bu bu bu zabralo. Strana bývalého koa ličního partnera se nestyděla vypustit z úst výtku, že rychlé rozhodování topáků ve věci je podezřelé, když 1. července má město obdržet výhodnou nabídku od Veolie. Podezřele působí spíše to, že bývalý gesční radní Radek Lohynský (ODS) připravený materiál pro radu několik měsíců brzdil a bez o? ciálního pověření vyzval loni v prosinci francouzskou ? rmu, která má v pronájmu pražské vodovody a kanály až do roku 2028, aby předložila nové řešení zastaralé čističky. Proč zvolil zdržovací taktiku, lze jen spekulovat. A že by bývalý radní nevěděl, že jej Francouzi už před třemi týdny upozornili, že nejsou kouzelníci a nenajdou řešení, které by neznamenalo další několikaleté martyrium získávání povolení? Pokud se radní vždy leknou, když se zhrzení odeesáci vytasí s trestním oznámením, moc toho nevyřeší. Kromě staré party jim teď půjde po krku i „čisté křídlo“ ODS. Proslýchá se, že na jeden „trestňák“ se už může těšit radní Eva Vorlíčková (TOP 09) v kauze Opencard. Ode esáci prý mají pocit, že je svým materiálem, za jehož schválení mají na krku trestní obvinění, podvodně uvedla v omyl.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít