Široké rozkročení

01. června 2015, 00:00 -
01. června 2015, 00:00

Rakouský developer Immofinanz uvádí na český trh trio projektů v centru Prahy

Po několika letech určitého útlumu česká realitní branže značně ožívá. Podstatně k tomu přispívají i rakouští developeři. Jedním z nevýznamnějších je skupina Immofinanz Group, která v České republice vlastní řadu nemovitostí. „Soustřeďujeme se hlavně na kancelářské prostory. Od myšlenky expandovat v oblasti logistických nemovitostí jsme vzhledem k silné místní konkurenci upustili,“ popisuje základní strategii realitní společnosti Karel Bor, country manager Immofinanz Group pro Českou republiku, s tím, že společnost v Česku vlastní přes 296 tisíc metrů čtverečních ploch komerčních nemovitostí, z čehož kancelářské budovy tvoří více než 190 tisíc metrů čtverečních.

Zaměření na metropoli Přitom je Immofinanz, podobně jako řada jiných velkých developerů, zaměřen především na Prahu. Zde vlastní rovnou 13 ze všech svých 25 projektů v celé České republice.

Kromě dvou nákupních center a sítě deseti regionálních nákupních parků provozovaných pod značkou STOP. SHOP se jedná především o již zmíněné kancelářské budovy.

„I další rozvoj v oblasti kancelářských prostor plánujeme zatím výhradně jen v Praze, v dalších větších českých městech včetně Brna, kde máme dva projekty, je poptávka po kvalitních kancelářských prostorech zatím spíše opatrná,“ říká Bor s tím, že struktura pražských objektů společnosti poskytuje značný prostor pro zvedání hodnoty portfolia společnosti Immofinanz. „Kromě několika nových objektů máme v portfoliu i zajímavé objekty, které se po deseti či 15 letech plné pronajatosti uvolnily, a my nyní uvažujeme, co s nimi dál. To je případ projektu BB Centrum A, který je ve skvělé lokalitě, ale po mnoha letech využívání je zralý na redevelopment,“ vysvětluje Bor.

Zvyšování hodnoty Počet 13 kancelářských nemovitostí v Praze skupiny Immofinanz nemusí být konečný. „Aktivně vyhledáváme nové příležitosti, tedy objekty, které nejsou vždycky v optimální kondici, ale mají potenciál. Zde pak jsme schopni zvýšit míru obsazenosti, optimalizovat chod objektu, a tak zvýšit jeho hodnotu. Hlavním principem našeho podnikání je zhodnocování prostředků vložených do nákupu nebo developmentu nemovitostí,“ objasňuje Bor. „Přitom nemáme pevně stanovený horizont prodeje námi spravovaných nemovitostí, k prodeji přistupujeme až v okamžiku, kdy už hodnotu námi vlastněného objektu nedokážeme dále zvedat. Tedy když je plně pronajatý, v dobrém technickém stavu, a stal se tak vhodným pro dalšího investora,“ vysvětluje český manažer skupiny Immofinanz. Konkrétní příklad takto úspěšného zlepšení fungování objektu představuje projekt Vyšehrad Garden stojící nedaleko Kongresového centra. „Zde se nám díky změně strategie pronájmu a investici do interiéru objektu v podobě recepce a zahrady pro nájemce podařilo zvýšit obsazenost budovy z přibližně 50 na více než 96 procent a objekt připravujeme k prodeji,“ pochvaluje si Bor.

Atraktivní Nové Město Kromě redevelopmentu starších objektů a optimalizace pronájmů fungujících center je hlavní současnou výzvou pro český management společnosti Immofinanz uvedení na trh hned tří objektů v centru Prahy na Novém Městě.

Jedná se o nové projekty v ulicích Jungmannova, Na Příkopě a Jindřišská. „Mluvíme o centrálních butikových objektech špičkové kvality, kde se nám dobře podařilo skloubit hodnotnou historickou architekturu s novostavbou a moderními technologiemi,“ říká Bor s tím, že nejlepším příkladem v tomto ohledu je objekt Jungmannova 15 postavený v letech 1907 až 1910 podle plánů ceněného českého architekta Osvalda Polívky. „Zde jsme citlivě rekonstruovali původní historický dům a do dvora přistavěli moderní novostavbu. Zároveň v rámci projektu vznikly zvětšené zelené dvory a horní patra novostavby disponují atraktivními terasami,“ popisuje Bor a dodává, že právě zeleň hraje významnou roli v dalších objektech skupiny Immofinanz. Toho je dobrým příkladem druhý nový pražský projekt rakouského developera - Jindřišská 16. Ten se může pochlubit zajímavým unikátem - svislou živou zelenou stěnou o ploše dvě stě metrů čtverečních ve vstupním atriu. „Tato stěna nemá jen estetickou funkci, ale funguje i jako osvěžovač vzduchu. Obsahuje více než pět tisíc živých rostlin a ty jsou zdrojem čerstvého kyslíku a přirozené vzdušné vlhkosti,“ dodává Bor s tím, že kvalitu popsaných nových projektů společnosti Immofinanz v centru Prahy potvrzuje i další fakt - ještě před jejich pronajmutím se o ně začali zajímat investoři.

Kromě redevelopmentu starších objektů a optimalizace pronájmů fungujících center je hlavní současnou výzvou pro český management skupiny Immofinanz uvedení na trh hned tří objektů v centru Prahy na Novém Městě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít