Šikovný policejní rentiér

24. února 2014, 00:00 - (red)
24. února 2014, 00:00

Gabriel Berzsi pracoval léta jako neviditelný štít šéfa Národní protidrogové centrály Jiřího Komorouse. Když tento policista a plukovník od policie odcházel, získal rentu, takzvanou výsluhu, převyšující měsíčně částku 60 tisíc korun. Tato informace vyvolala mezi kolegy řadu otázek, čím si Komorousův věčný stín toto tučné palmáre zasloužil. Po epizodě na Policejním prezidiu, kde se Berzsi mihl před odchodem z ozbrojeného sboru, se objevil jako IT specialista na ministerstvu vnitra. V létě roku 2011 s ním ale ministerstvo rozvázalo pracovní poměr. Na Kachlíku si odpracoval v potu tváře necelých sedm měsíců. A každý měsíc mu vyjma výplaty z povolání úředníka dorazila i zmiňovaná výsluha. Nyní Palubní deník objevil člověka téhož jména v Generální inspekci bezpečnostních sborů. Gabrielů Berzsiů v České republice asi mnoho nebude. Pokud je to skutečně on, můžeme mu srdečně gratulovat. Takový důchod si opravdu každý nezaslouží. Tedy, jestli si Gabriel Berzsi neopomněl při nástupu na GIBS výsluhu pozastavit.

Blanka s adrenalinem Brzká dostavba tunelu Blanka nemusí být tak samozřejmá, jak se po lednovém verdiktu arbitrážního soudu ve sporu města Prahy a Metrostavu zdálo. V březnu mají být vyřešeny technické záležitostí, aby se mohli dělníci vrátit na stavbu. To ale nebude bez dobré vůle Metrostavu asi tak jednoduché. Stačí, když například stavební firma nesežene všechny své subdodavatele, nebo se nestihne připravit realizační dokumentace, podle které se má fyzicky stavět. A zdá se, že dobrá vůle Metrostavu je do značné míry limitovaná tím, jakým způsobem se s ním bude chtít město finančně vypořádat v otázce už více než třímiliardového dluhu. Pokud by se totiž ukázalo, že pro minimálně část prací neexistuje zákonný podklad (a pravděpodobnost v tomto případě hraničí s jistotou), a přišlo by na řadu oceňování prací nikoli ze smlouvy, ale na principu v místě a čase obvyklém, stavební firma by krvácela. Na druhé straně by nebylo nezajímavé zjistit ten rozdíl cen.

Vyčekaná žaloba Správa státních hmotných rezerv konečně zažaluje český Lukoil zemanovce Martina Nejedlého za nesplnění smlouvy o obměně leteckého paliva, kterou Nejedlý nedodržel ze zcela prostého důvodu: ceny narostly tak, že se mu to vůbec nevyplatilo. S uplatněním penále přišel už před rokem tehdejší šéf SSHR Ondrej Páleník, leč skončil v železech v podivné kauze Iva Ištvana, který si tak dobře rozumí s prezidentem Zemanem. Pak přišla vláda zemanovců a Nejedlý, stále popírající jakýkoli nárok státu, měl zase klid. Správa čekala a čekala. Poslední odklad byl loni v září na konec ledna, kdy zde měla sedět vláda socialistů opřená o zemanovce. Leč nestalo se a v čele SSHR je socialista Pavel Švagr, se kterým tahle parta docela nepěkně zametla v Českých drahách. To jsou v životě kotrmelce, že, pane Nejedlý?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít