Schlachtmusik

24. června 2013, 00:00 -
24. června 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Týdeníku Euro se pečlivým prohledáváním archivů někdejší mládežnické organizace FDJ v bývalém východoněmeckém okresu Ueckermünde v Pomořansku podařilo zjistit, kým byli velitel ÚOOZ Robert Šlachta a šéf Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Ivo Ištván v minulém životě.

Robert Šlachta se jmenoval Robert Schlacht a byl frontmanem lokálně oblíbené vokálně­instrumentální skupiny Die Schlachtmusik (přeložitelné jako Šlachtova hudba, ale též Hudba do bitvy), kde mu bubeníka dělal jistý Iwo Ste? an. Dobové fotogra? e ukazují nápadnou vizuální podobu obou reinkarnátů, archivy pak konstatují, že skupina byla rozpuštěna v podstatě ze dvou důvodů. Jednak starší občané zastavovali Roberta Schlachta a v mylné domněnce mu děkovali za to, co pro Říši udělal jeho dědeček Hjalmar Schacht, někdejší šéf Říšské banky a ministr hospodářství ve 30. letech. Kromě toho se úřadům nelíbilo, že Schlacht během vystoupení na publikum poněkud dvojznačně, ale o to výhružněji pokřikoval: „Ich heisse Schlacht und ihr seid meine Opfer.“ (Jmenuji se Bitva a vy jste moje oběti.) Pokud jde o Ste? ana, jsou v jeho případě archivy skoupé a omezují se pouze na poznámku, jež v překladu zní: „Mlátí do toho jako zběsilý, bez jakéhokoli citu pro rytmus.“ CHYBIČKA NA HR Zásah policistů na vládě byl urychlen, protože se jeden z podezřelých prý snažil opustit republiku a existovalo podezření, že se akce prozradila. Tak zdůvodňovali policisté půlnoční razii čtyř stovek ozbrojenců v řadě pražských objektů. Podle informací Palubního deníku tím dotyčným byl Roman Boček, šéf správy majetku Českých drah. Po návratu ze služební cesty z Číny hodlal uletět do Španělska za manželkou a čtyřmi dětmi.

Bohužel k elitním policistům jaksi neunikly informace z personálního oddělení ČD, podle nichž měl schválenu řádnou dovolenou už tři týdny před odletem a zaměstnavatel dobře věděl, kde ji bude trávit. Utajené personální oddělení tak pokazilo dovolenou Bočkovým spolucestujícím dovolenkářům, kterým policisté prostě a jednoduše zrušili let. Palubní deník rozhodně v této souvislosti nepovažuje Šlachtovy lidi za nějaké neinformované diletanty. Nakonec jiní odlétli na dovolené naprosto v klidu.

MIRKA Vynoření šé? y dolní komory Parlamentu ČR Miroslavy Němcové jako potenciální premiérky povzbudilo k nevhodné verbální aktivitě tvory tak rozdílné, jako jsou šéf Senátu Milan Štěch a místopředseda TOP O9 Miroslav Kalousek.

Štěch projevil obavy, nakolik Mirka bez podstatnějších ekonomických znalostí bude tuto novou roli zvládat, a potvrdil tak svoji pověst jednoho z nejbystřejších politických mozků naší pohnuté doby – bohužel u jiného živočišného druhu, než je homo sapiens. Miroslav Kalousek si pak povzdechl, že ODS je personálně zřejmě zcela zdecimovaná, když musí vybírat vhodného kandidáta z řad těch, kteří již zastávají jednu z nejvyšších ústavních funkcí. Euro by jen podotklo, že TOP 09 – Starostové svoje kádrové zázemí naposledy demonstrovala na procesy nastavující ministryni kultury Aleně Hanákové.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít