Schlachtmusik

24. června 2013, 00:00 -
24. června 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Týdeníku Euro se pečlivým prohledáváním archivů někdejší mládežnické organizace FDJ v bývalém východoněmeckém okresu Ueckermünde v Pomořansku podařilo zjistit, kým byli velitel ÚOOZ Robert Šlachta a šéf Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Ivo Ištván v minulém životě.

Robert Šlachta se jmenoval Robert Schlacht a byl frontmanem lokálně oblíbené vokálně­instrumentální skupiny Die Schlachtmusik (přeložitelné jako Šlachtova hudba, ale též Hudba do bitvy), kde mu bubeníka dělal jistý Iwo Ste? an. Dobové fotogra? e ukazují nápadnou vizuální podobu obou reinkarnátů, archivy pak konstatují, že skupina byla rozpuštěna v podstatě ze dvou důvodů. Jednak starší občané zastavovali Roberta Schlachta a v mylné domněnce mu děkovali za to, co pro Říši udělal jeho dědeček Hjalmar Schacht, někdejší šéf Říšské banky a ministr hospodářství ve 30. letech. Kromě toho se úřadům nelíbilo, že Schlacht během vystoupení na publikum poněkud dvojznačně, ale o to výhružněji pokřikoval: „Ich heisse Schlacht und ihr seid meine Opfer.“ (Jmenuji se Bitva a vy jste moje oběti.) Pokud jde o Ste? ana, jsou v jeho případě archivy skoupé a omezují se pouze na poznámku, jež v překladu zní: „Mlátí do toho jako zběsilý, bez jakéhokoli citu pro rytmus.“ CHYBIČKA NA HR Zásah policistů na vládě byl urychlen, protože se jeden z podezřelých prý snažil opustit republiku a existovalo podezření, že se akce prozradila. Tak zdůvodňovali policisté půlnoční razii čtyř stovek ozbrojenců v řadě pražských objektů. Podle informací Palubního deníku tím dotyčným byl Roman Boček, šéf správy majetku Českých drah. Po návratu ze služební cesty z Číny hodlal uletět do Španělska za manželkou a čtyřmi dětmi.

Bohužel k elitním policistům jaksi neunikly informace z personálního oddělení ČD, podle nichž měl schválenu řádnou dovolenou už tři týdny před odletem a zaměstnavatel dobře věděl, kde ji bude trávit. Utajené personální oddělení tak pokazilo dovolenou Bočkovým spolucestujícím dovolenkářům, kterým policisté prostě a jednoduše zrušili let. Palubní deník rozhodně v této souvislosti nepovažuje Šlachtovy lidi za nějaké neinformované diletanty. Nakonec jiní odlétli na dovolené naprosto v klidu.

MIRKA Vynoření šé? y dolní komory Parlamentu ČR Miroslavy Němcové jako potenciální premiérky povzbudilo k nevhodné verbální aktivitě tvory tak rozdílné, jako jsou šéf Senátu Milan Štěch a místopředseda TOP O9 Miroslav Kalousek.

Štěch projevil obavy, nakolik Mirka bez podstatnějších ekonomických znalostí bude tuto novou roli zvládat, a potvrdil tak svoji pověst jednoho z nejbystřejších politických mozků naší pohnuté doby – bohužel u jiného živočišného druhu, než je homo sapiens. Miroslav Kalousek si pak povzdechl, že ODS je personálně zřejmě zcela zdecimovaná, když musí vybírat vhodného kandidáta z řad těch, kteří již zastávají jednu z nejvyšších ústavních funkcí. Euro by jen podotklo, že TOP 09 – Starostové svoje kádrové zázemí naposledy demonstrovala na procesy nastavující ministryni kultury Aleně Hanákové.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Tip: Chtějí po vás telefonní číslo kvůli registraci? Která SIM je pro to nejlepší?
Microsoftu se daří hlavně díky Office a cloudu. Zdvojnásobil zisk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít