Schlachtmusik

24. června 2013, 00:00 -
24. června 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Týdeníku Euro se pečlivým prohledáváním archivů někdejší mládežnické organizace FDJ v bývalém východoněmeckém okresu Ueckermünde v Pomořansku podařilo zjistit, kým byli velitel ÚOOZ Robert Šlachta a šéf Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Ivo Ištván v minulém životě.

Robert Šlachta se jmenoval Robert Schlacht a byl frontmanem lokálně oblíbené vokálně­instrumentální skupiny Die Schlachtmusik (přeložitelné jako Šlachtova hudba, ale též Hudba do bitvy), kde mu bubeníka dělal jistý Iwo Ste? an. Dobové fotogra? e ukazují nápadnou vizuální podobu obou reinkarnátů, archivy pak konstatují, že skupina byla rozpuštěna v podstatě ze dvou důvodů. Jednak starší občané zastavovali Roberta Schlachta a v mylné domněnce mu děkovali za to, co pro Říši udělal jeho dědeček Hjalmar Schacht, někdejší šéf Říšské banky a ministr hospodářství ve 30. letech. Kromě toho se úřadům nelíbilo, že Schlacht během vystoupení na publikum poněkud dvojznačně, ale o to výhružněji pokřikoval: „Ich heisse Schlacht und ihr seid meine Opfer.“ (Jmenuji se Bitva a vy jste moje oběti.) Pokud jde o Ste? ana, jsou v jeho případě archivy skoupé a omezují se pouze na poznámku, jež v překladu zní: „Mlátí do toho jako zběsilý, bez jakéhokoli citu pro rytmus.“ CHYBIČKA NA HR Zásah policistů na vládě byl urychlen, protože se jeden z podezřelých prý snažil opustit republiku a existovalo podezření, že se akce prozradila. Tak zdůvodňovali policisté půlnoční razii čtyř stovek ozbrojenců v řadě pražských objektů. Podle informací Palubního deníku tím dotyčným byl Roman Boček, šéf správy majetku Českých drah. Po návratu ze služební cesty z Číny hodlal uletět do Španělska za manželkou a čtyřmi dětmi.

Bohužel k elitním policistům jaksi neunikly informace z personálního oddělení ČD, podle nichž měl schválenu řádnou dovolenou už tři týdny před odletem a zaměstnavatel dobře věděl, kde ji bude trávit. Utajené personální oddělení tak pokazilo dovolenou Bočkovým spolucestujícím dovolenkářům, kterým policisté prostě a jednoduše zrušili let. Palubní deník rozhodně v této souvislosti nepovažuje Šlachtovy lidi za nějaké neinformované diletanty. Nakonec jiní odlétli na dovolené naprosto v klidu.

MIRKA Vynoření šé? y dolní komory Parlamentu ČR Miroslavy Němcové jako potenciální premiérky povzbudilo k nevhodné verbální aktivitě tvory tak rozdílné, jako jsou šéf Senátu Milan Štěch a místopředseda TOP O9 Miroslav Kalousek.

Štěch projevil obavy, nakolik Mirka bez podstatnějších ekonomických znalostí bude tuto novou roli zvládat, a potvrdil tak svoji pověst jednoho z nejbystřejších politických mozků naší pohnuté doby – bohužel u jiného živočišného druhu, než je homo sapiens. Miroslav Kalousek si pak povzdechl, že ODS je personálně zřejmě zcela zdecimovaná, když musí vybírat vhodného kandidáta z řad těch, kteří již zastávají jednu z nejvyšších ústavních funkcí. Euro by jen podotklo, že TOP 09 – Starostové svoje kádrové zázemí naposledy demonstrovala na procesy nastavující ministryni kultury Aleně Hanákové.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra…
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Technologie
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperského. Většinu obvinění smetl ze stolu
Asus Lyra je Wi-Fi, které pokryje celý dům. Má tři routery spojené mesh sítí
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít