Rozsáhlý záběr

09. června 2014, 00:00 -
09. června 2014, 00:00

Pojišťovny rakouské skupiny VIG podporují kulturu, sport i charitativní organizace

Rakouské společnosti patří k nejvýznamnějším investorům v české ekonomice. A jako úspěšné firmy rozhodně nechtějí v Česku jen realizovat zisky, ale také se chovat společensky odpovědně a část svých profitů naší zemi vracet. Dobrým příkladem takového chování je rakouský koncern Vienna Insurance Group (VIG), do které patří společnosti Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna i Pojišťovna České spořitelny podporující velmi širokou škálu kulturních a sportovních akcí i charitativních organizací.

Nadační soustředění Největší český člen skupiny VIG, společnost Kooperativa pojišťovna, se rozhodl své aktivity v oblasti společenské zodpovědnosti (CSR) koordinovat a vloni v lednu založil Nadaci pojišťovny Kooperativa. „Pod záštitu nadace přešel například projekt Bezpečně do cíle, kde Kooperativa řidičům do navigací Garmin připravila informace o rizikových železničních přejezdech a nebezpečných silničních úsecích.

Dále nadace podporuje projekty zaměřené na bezpečnost silničního provozu či zmírnění následků po dopravních nehodách. I proto jsme již přes deset let partnerem obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která cvičí a vychovává asistenční psy pro tělesně postižené,“ vysvětluje mluvčí Kooperativy Milan Káňa. Tím ovšem výčet CSR aktivit Kooperativy nekončí. Tato pojišťovna je například dlouhodobým partnerem seriálu závodů na horských kolech Kolo pro život a také generálním partnerem závodů v běhu na lyžích Stopa pro život. Z oblasti kultury Kooperativa finančně podporuje například skupinu Čechomor, festival Svátky hudby v Praze, organizované známým houslistou Václavem Hudečkem, a zejména Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, který patří k nejvýznamnějším akcím v oblasti vážné hudby v České republice vůbec.

Sport, kultura i hasiči Velmi aktivní v oblasti CSR je i Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP). Kromě podpory fotbalových a volejbalových klubů (například SK Slavia Praha, FK Baumit Jablonec nebo VK Dukla Liberec) je ČPP dlouhodobě generálním partnerem běžeckého týmu lyžařů, jehož členem je i známý český olympijský vítěz Lukáš Bauer. V oblasti kultury podporuje třeba Divadlo Na Jezerce či Divadlo Broadway a rovněž hudební festivaly, jako je Kmochův Kolín nebo projekt Kořeny folkloru bez hranic moravského folklorního sdružení tanečníků a zpěváků Oldšava. ČPP se však nezaměřuje jen na akce skýtající možnost zviditelnit se, ale je dlouhodobým partnerem i organizací podporující znevýhodněné děti a postižené, jako je Nadace Terezy Maxové, Občanské sdružení Náruč – Modrý domeček Řevnice, Pferda či Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. „Podporujeme a sponzorujeme vybrané neziskové organizace a programy, kde je naše pomoc smysluplná a kde máme jistotu, že se dostane právě k těm, kteří tuto pomoc potřebují. Opuštěné děti a hendikepovaní jsou velmi specifickou skupinou, která si zaslouží zvláštní pozornost. Jsme rádi, že můžeme nabídnout pomocnou ruku právě jim,“ říká tisková mluvčí ČPP Renata Čapková.

Zaměřeno na hendikepované V CSR aktivitách nezahálí ani Pojišťovna České spořitelny (PČS). Své úsilí směřuje do oblasti podpory handicapovaných osob, protože smyslem existence pojišťovny je pomoc v těžkých životních situacích. Již několik let je PČS partnerem Centra Paraple – obecně prospěšné společnosti, která pomáhá vozíčkářům s poškozením míchy zvládnout obtížnou situaci po úrazu či onemocnění. Od letoška PČS také zahájila spolupráci s Jedličkovým ústavem, respektive s jeho nadací. Finančně podporuje tranzitní program S FLEXI do života, který pomáhá lidem s postižením při přechodu ze školy do další životní etapy. „Do podpory Jedličkova ústavu se zapojili také přímo zaměstnanci PČS, kteří se složili na nákup speciálního čtyřkolového skútru pro dvacetiletého Lukáše z Pardubicka. Tato spolupráce velmi dobře zapadá do naší strategie být jako pojišťovna nápomocni ve vážných životních situacích,“ vysvětluje vedoucí oddělení marketingu a PR Pojišťovny České spořitelny Světla Košková a dodává, že se také se svými kolegy pravidelně účastní Dnů pro charitu, kdy pomáhají v charitativních organizacích. Podobnou akci organizuje i Kooperativa a ČPP. Každoročně tak stovky pracovníků skupiny VIG stráví jeden den v roce například úklidem v parcích a v sociálních zařízeních či přípravou vánočních besídek pro obyvatele dětských domovů a pečovatelských domů. l

Opuštěné děti a handicapovaní jsou velmi specifickou skupinou, která si zaslouží zvláštní pozornost.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít