Rozdávání trafik pokračuje

05. srpna 2013, 00:00 - (red)
05. srpna 2013, 00:00

PALUBNÍ DENÍK Hlavní konstruktér pseudoúřednické vlády Zemanovců a šéf českého Lukoilu Martin Nejedlý shání hlasy pro podporu kabinetu budoucího českého Fica Jiřího Rusnoka velmi aktivně. Po jednání s bývalým véčkařským ministrem školství Josefem Dobešem byly podle zdrojů Palubního deníku ve hře tři hlasy pro z voleb nevzešlý kabinet. Ty byly ale podmíněny výměnou náměstka ministra školství pro sport Jana Kocourka. Novou tváří ministerstva se měl podle Dobešových plánů stát Jiří Baumruk, bývalý sporťák České televize a parťák populárního starosty Prahy 5 Milana Jančíka. Ten s ministrem Daliborem Štysem jednal minulé úterý odpoledne. Nicméně připravovaná trafika neprošla, proti Baumrukovi se postavily sportovní svazy. A nejpíše ho tak trochu dostihla i jeho kontroverzní pověst.

Ale je zřejmé, že ani po zásahu báckomanda vedeného duem Ivo Ištvan a Robert Šlachta nepřestanou být trafiky i nadále zajímavým politickým artiklem. A když jde o dobro lidu, snese matka Spravedlnost i špunty v uších.

TROJSKÉ MOSTY PATŘÍ METROSTAVU Metrostav si koupil od města provizorní most přes Vltavu přezdívaný Rámusák, který je souběžný s novým skvostným Trojským mostem. Ten Metrostav postavil a město mu ho zatím nezaplatilo. Stál totiž o 750 milionů korun víc, než původně měl. A proplatit ho je stále dost velký problém.

V pražských kuloárech se nese zpráva, že stavební firma tak možná bude mít v Troji mosty dva. Metrostav plánuje železný Rámusák, postavený v 70. letech vojáky jako dočasná stavba, na podzim rozebrat a využít část jeho montované konstrukce při jiných stavbách. Nyní po něm jezdí tramvaj číslo 17, která má být definitivně převedena na Trojský most.

Možná by si ale měl Metrostav rozebrání Rámusáku ještě rozmyslet. Pokud se s radnicí nedohodne, jak mu zaplatí stamiliony za unikátní dílo, mohl by Rámusák alespoň městu pro tramvaj pronajmout a vydělat si nějakou tu kačku na právníky.

MINERÁLKA S DIVNOU PŘÍCHUTÍ Minulý týden oznámila společnost Molinari, že převzala Hanáckou kyselku. Podle zdrojů Palubního deníku je však italský distributor lihovin jen prostředníkem, za nímž stojí skutečný kupec, kterým je rodina Pasquale, která ovládá Karlovarské minerální vody. Rodí se tak subjekt, jehož postavení na trhu bude velmi dominantní. Z toho důvodu se již údajně jeden z významných českých výrobců nealkoholických nápojů obrátil s podnětem k šetření na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Intel oficiálně představuje Coffee Lake. Parametry, ceny a novinky nových procesorů
Star Trek: Discovery si můžete vychutnat na Netflixu, a to i s klingonskými titulky
Doporučené PC sestavy: Poradíme, jaké komponenty vybrat
3D obraz jako z videohry. Canon vyvinul technologii, která vás při fotbalu dostane přímo na hřiště
Skype for Business nebude mít dlouhý život. Nahradí ho mladší Teams
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít