Prostě Adriana!

13. října 2014, 00:00 - (red)
13. října 2014, 00:00

Palubní deník byl natolik znejištěn výkonem Adriany Krnáčové v televizní předvolební besídce Václava Moravce, že se raději dotázal odborníků vybavených letitou osobní zkušeností, jak to s ní vlastně je. Prokazuje jí předvedená kombinace arogance v kraji přece jen nezvyklé a současné neznalosti věcných problémů hlavního města pravou podstatu osobnosti velitelky pražské kandidátky ANO? Včetně intelektuální insu cience Anebo snad šlo o mimořádně profesionálně a novaně sehranou ideodiverzní etudu na téma, jak zhovadit toho, kdo ji tam dosadil Získané odpovědi se shodují v tom, že arogance je původní osobnostní rys v čase nabývající na intenzitě, zatímco neznalost materie je stabilní charakteristikou, která ji zatím vždy věrně provázela všude, kam se vrtla, včetně současného náměstkování na vnitru. Nezřetelně vycházelo expertní dotazování Palubního deníku, pokud jde o poslední zkoumanou dimenzi, a to intelektuální kapacitu. Na této úrovni nezvládnutý rébus však mezitím vyřešil volební virál, který se ANO trochu vymkl z ruky a dále se šíří pod pozměněným názvem „Dvě blbky v tramvaji“.

LIDSKOPRÁVNÍ KOPANEC Lidovci zahájili utajený odpor proti ČSSD.

Ze všech zbraní si vybrali tu nejpopulárnější, a to boj za lidská práva. Jejich snaze zatím nikdo příliš nedopřává sluchu, uvnitř ČSSD o tom ale dobře vědí a zapisují si to do pomyslné knihy lidoveckých hříchů.

Tak například v době, kdy šéf ČSSD Bohuslav Sobotka s obchodními aktivitami Jaroslava Tvrdíka v zádech objímal jednoho čínského politika za druhým a hostil je v Praze, našel se lidovec, který se tváří v tvář asijské delegaci postavil a o lidských právech promluvil. Lidovci si pak vysloužili od koaličního partnera ostré varování, že kazí český byznys, že kvůli nim spadne HDP a kdoví co ještě. Ale nebyli by to lidovci, kdyby si alespoň ještě jednou nešťouchli. Nově teď jejich předseda Pavel Bělobrádek vydal prohlášení, ve kterém podporuje demonstrující v Hongkongu. A v ČSSD se zlobí. Škoda jen, že se do toho nejmenší koaliční strana neopře víc. Ale zase vyměnit lidská práva za stabilitu koalice? To by od KDU nebylo lidovecké.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít