Pronájem za 1,8 miliardy

27. srpna 2012, 00:00 -
27. srpna 2012, 00:00

SKIAREÁL ŠPINDLERŮV MLÝN

Největší a nejznámější tuzemské lyžařské středisko ve Špindlerově Mlýně bude zřejmě již od letošní zimní sezony provozovat nový subjekt. Z informací týdeníku Euro vyplývá, že se vedení Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který je majoritním vlastníkem skiareálu, dohodlo se společnostmi Snowhill a Tatry Mountain Resorts (TMR) na podmínkách dlouhodobého pronájmu.

Nově vzniklá firma, ve které budou mít TMR i Snowhill padesátiprocentní podíl, si od Skiareálu Špindlerův Mlýn pronajme veškeré lanovky, sjezdovky, rolby, sněžná děla a další majetek.

Roční výše nájmu by se podle zdrojů týdeníku

Euro měla pohybovat těsně pod hranicí 50 milionů korun včetně DPH. V úhrnu to při předpokládané délce kontraktu na 20 let představuje celkové nájemné ve výši jedné miliardy korun. „Během této doby by navíc měla společná firma Snowhillu a TMR investovat do lyžařské infrastruktury ve Špindlu sumu kolem 750 až 800 milionů korun.

V plánu jsou tři zbrusu nové šesti- až osmisedačkové lanovky a především propojení sjezdovek ve Svatém Petru a na Medvědíně,“ uvedl pro týdeník Euro jeden ze sportovních funkcionářů. Celkově tak pronájem přijde obě firmy, za kterými stojí gumárenský magnát Tomáš Němec (Snowhill) a finanční skupina J&T (TMR), na 1,8 miliardy korun.

„Konkrétní podmínky připravované spolupráce nemohu komentovat, jednání totiž stále probíhají. Je však evidentní, že majitelům skiareálu nabízíme nadstandardní podmínky, které významně převyšují jejich současné výnosy v podobě dividend,“ řekl týdeníku Euro Igor Rattaj, spolumajitel a předseda dozorčí rady TMR. Tomáš Němec ani jeho společnost Snowhill na ekonomické dotazy novinářů dlouhodobě nereagují.

Blížící se dohodu o pronájmu však potvrdil i prezident Svazu lyžařů ČR (SLČR) Lukáš Sobotka. Lyžaři jsou s 35,5 procenta druhým nejvýznamnějším akcionářem „Špindlu“, majoritu drží s 51,1 procenta ČSTV. „V poslední době je téma pronájmu krkonošských lyžařských středisek žhavé téma. Diskutují se finanční podmínky, výše investic, různé garance, celkově kvalita návrhu pronájmu. Každý z akcionářů na to máme nějaký názor, ale nedá se říci, že bychom se zásadně rozcházeli. Nabízené finanční podmínky jsou velmi slušné,“ řekl Sobotka týdeníku Euro.

Rozhodující vliv na podpis kontraktu bude mít tento týden, kdy se uskuteční tři klíčové události: v úterý zasedá výkonný výbor lyžařského svazu, ve středu se kvůli pronájmu sejde výkonný výbor ČSTV a na čtvrtek 29. srpna je naplánována valná hromada Skiareálu Špindlerův Mlýn, která by měla finální podmínky smlouvy odsouhlasit. (oh) l

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s…
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Technologie
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít