Principiální Dvořák

01. října 2012, 00:00 - (red)
01. října 2012, 00:00

palubní deník

Kreativní dopravák Bývalý generální ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák vzkázal přes noviny dnes již rovněž bývalému ekonomickému řediteli téhož podniku Michalu Heřmanovi, že „nepochopil principy kompenzačního financování dopravního podniku“. Heřman totiž před svým vyhozením poukázal na to, jak se za Dvořáka kreativně využívalo možností účetnictví tak, aby v posledních letech jeho šéfování podnik vykázal hezký zisk. Že to nebylo díky zlepšenému vnitřnímu hospodaření, ale hlavně díky podstatnému navýšení dotací od magistrátu a účetním operacím, to účetní závěrky dopravního podniku prokazují docela jasně. Navíc, co těmi „principy kompenzačního financování“ Dvořák vlastně myslel?

Nejvyšší kontrolní králíci Rebelům v ODS, shlukujícím se kolem Petra Tluchoře, výrazně stoupá sebevědomí. Po ofenzivních opatřeních při hlasování o zvyšování daní teď tlačí své nominanty na post ředitele Nejvyššího kontrolního úřadu. „Považuji za chybu, že jsme zatím nikoho nevybrali.

ODS by měla mít svého kandidáta na prezidenta NKÚ,“ nechal se slyšet Tluchoř. Po exministrovi zemědělství Ivanu Fuksovi vyrukovali s dalším jménem - exposlancem Liborem Ježkem. Ten v letech 2006 až 2010 působil jako místopředseda Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny. Ve volbách 2010 svůj mandát neobhajoval, nyní působí jako náměstek a státní tajemník na ministerstvu životního prostředí.

V roce 2008 MF Dnes vyhodnotila Ježka jako desátého poslance s nejvyšší nepřítomností ve sněmovně. Uvedla, že absence dosáhla 28 procent. Ježek býval mimořádně aktivní při porcování medvěda. Opozicí byl proto podezříván ze střetu zájmů, protože dokázal vyčarovat neuvěřitelné sumy pro Jablonecko, kde v Tanvaldu do roku 2010 působil jako zastupitel. Aktivní byl také jako předseda představenstva fotbalového Jablonce v době, kdy byl členem sněmovního rozpočtového výboru. Z rozpočtu prosadil pro jablonecký fotbal a celý sportovní areál Střelnice desítky milionů dotací. Zajímavé je i Ježkovo angažmá ve zkrachovalém aquaparku v Bublavě, pro který v roce 1999 navrhoval dotaci. Inu, to by byl opravdu muž na pravém místě.

l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
OneDrive rozšiřuje zálohování starších verzí na všechny typy souborů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít