Principiální Dvořák

01. října 2012, 00:00 - (red)
01. října 2012, 00:00

palubní deník

Kreativní dopravák Bývalý generální ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák vzkázal přes noviny dnes již rovněž bývalému ekonomickému řediteli téhož podniku Michalu Heřmanovi, že „nepochopil principy kompenzačního financování dopravního podniku“. Heřman totiž před svým vyhozením poukázal na to, jak se za Dvořáka kreativně využívalo možností účetnictví tak, aby v posledních letech jeho šéfování podnik vykázal hezký zisk. Že to nebylo díky zlepšenému vnitřnímu hospodaření, ale hlavně díky podstatnému navýšení dotací od magistrátu a účetním operacím, to účetní závěrky dopravního podniku prokazují docela jasně. Navíc, co těmi „principy kompenzačního financování“ Dvořák vlastně myslel?

Nejvyšší kontrolní králíci Rebelům v ODS, shlukujícím se kolem Petra Tluchoře, výrazně stoupá sebevědomí. Po ofenzivních opatřeních při hlasování o zvyšování daní teď tlačí své nominanty na post ředitele Nejvyššího kontrolního úřadu. „Považuji za chybu, že jsme zatím nikoho nevybrali.

ODS by měla mít svého kandidáta na prezidenta NKÚ,“ nechal se slyšet Tluchoř. Po exministrovi zemědělství Ivanu Fuksovi vyrukovali s dalším jménem - exposlancem Liborem Ježkem. Ten v letech 2006 až 2010 působil jako místopředseda Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny. Ve volbách 2010 svůj mandát neobhajoval, nyní působí jako náměstek a státní tajemník na ministerstvu životního prostředí.

V roce 2008 MF Dnes vyhodnotila Ježka jako desátého poslance s nejvyšší nepřítomností ve sněmovně. Uvedla, že absence dosáhla 28 procent. Ježek býval mimořádně aktivní při porcování medvěda. Opozicí byl proto podezříván ze střetu zájmů, protože dokázal vyčarovat neuvěřitelné sumy pro Jablonecko, kde v Tanvaldu do roku 2010 působil jako zastupitel. Aktivní byl také jako předseda představenstva fotbalového Jablonce v době, kdy byl členem sněmovního rozpočtového výboru. Z rozpočtu prosadil pro jablonecký fotbal a celý sportovní areál Střelnice desítky milionů dotací. Zajímavé je i Ježkovo angažmá ve zkrachovalém aquaparku v Bublavě, pro který v roce 1999 navrhoval dotaci. Inu, to by byl opravdu muž na pravém místě.

l

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít