Principiální Dvořák

01. října 2012, 00:00 - (red)
01. října 2012, 00:00

palubní deník

Kreativní dopravák Bývalý generální ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák vzkázal přes noviny dnes již rovněž bývalému ekonomickému řediteli téhož podniku Michalu Heřmanovi, že „nepochopil principy kompenzačního financování dopravního podniku“. Heřman totiž před svým vyhozením poukázal na to, jak se za Dvořáka kreativně využívalo možností účetnictví tak, aby v posledních letech jeho šéfování podnik vykázal hezký zisk. Že to nebylo díky zlepšenému vnitřnímu hospodaření, ale hlavně díky podstatnému navýšení dotací od magistrátu a účetním operacím, to účetní závěrky dopravního podniku prokazují docela jasně. Navíc, co těmi „principy kompenzačního financování“ Dvořák vlastně myslel?

Nejvyšší kontrolní králíci Rebelům v ODS, shlukujícím se kolem Petra Tluchoře, výrazně stoupá sebevědomí. Po ofenzivních opatřeních při hlasování o zvyšování daní teď tlačí své nominanty na post ředitele Nejvyššího kontrolního úřadu. „Považuji za chybu, že jsme zatím nikoho nevybrali.

ODS by měla mít svého kandidáta na prezidenta NKÚ,“ nechal se slyšet Tluchoř. Po exministrovi zemědělství Ivanu Fuksovi vyrukovali s dalším jménem - exposlancem Liborem Ježkem. Ten v letech 2006 až 2010 působil jako místopředseda Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny. Ve volbách 2010 svůj mandát neobhajoval, nyní působí jako náměstek a státní tajemník na ministerstvu životního prostředí.

V roce 2008 MF Dnes vyhodnotila Ježka jako desátého poslance s nejvyšší nepřítomností ve sněmovně. Uvedla, že absence dosáhla 28 procent. Ježek býval mimořádně aktivní při porcování medvěda. Opozicí byl proto podezříván ze střetu zájmů, protože dokázal vyčarovat neuvěřitelné sumy pro Jablonecko, kde v Tanvaldu do roku 2010 působil jako zastupitel. Aktivní byl také jako předseda představenstva fotbalového Jablonce v době, kdy byl členem sněmovního rozpočtového výboru. Z rozpočtu prosadil pro jablonecký fotbal a celý sportovní areál Střelnice desítky milionů dotací. Zajímavé je i Ježkovo angažmá ve zkrachovalém aquaparku v Bublavě, pro který v roce 1999 navrhoval dotaci. Inu, to by byl opravdu muž na pravém místě.

l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít