Principiální Dvořák

01. října 2012, 00:00 - (red)
01. října 2012, 00:00

palubní deník

Kreativní dopravák Bývalý generální ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák vzkázal přes noviny dnes již rovněž bývalému ekonomickému řediteli téhož podniku Michalu Heřmanovi, že „nepochopil principy kompenzačního financování dopravního podniku“. Heřman totiž před svým vyhozením poukázal na to, jak se za Dvořáka kreativně využívalo možností účetnictví tak, aby v posledních letech jeho šéfování podnik vykázal hezký zisk. Že to nebylo díky zlepšenému vnitřnímu hospodaření, ale hlavně díky podstatnému navýšení dotací od magistrátu a účetním operacím, to účetní závěrky dopravního podniku prokazují docela jasně. Navíc, co těmi „principy kompenzačního financování“ Dvořák vlastně myslel?

Nejvyšší kontrolní králíci Rebelům v ODS, shlukujícím se kolem Petra Tluchoře, výrazně stoupá sebevědomí. Po ofenzivních opatřeních při hlasování o zvyšování daní teď tlačí své nominanty na post ředitele Nejvyššího kontrolního úřadu. „Považuji za chybu, že jsme zatím nikoho nevybrali.

ODS by měla mít svého kandidáta na prezidenta NKÚ,“ nechal se slyšet Tluchoř. Po exministrovi zemědělství Ivanu Fuksovi vyrukovali s dalším jménem - exposlancem Liborem Ježkem. Ten v letech 2006 až 2010 působil jako místopředseda Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny. Ve volbách 2010 svůj mandát neobhajoval, nyní působí jako náměstek a státní tajemník na ministerstvu životního prostředí.

V roce 2008 MF Dnes vyhodnotila Ježka jako desátého poslance s nejvyšší nepřítomností ve sněmovně. Uvedla, že absence dosáhla 28 procent. Ježek býval mimořádně aktivní při porcování medvěda. Opozicí byl proto podezříván ze střetu zájmů, protože dokázal vyčarovat neuvěřitelné sumy pro Jablonecko, kde v Tanvaldu do roku 2010 působil jako zastupitel. Aktivní byl také jako předseda představenstva fotbalového Jablonce v době, kdy byl členem sněmovního rozpočtového výboru. Z rozpočtu prosadil pro jablonecký fotbal a celý sportovní areál Střelnice desítky milionů dotací. Zajímavé je i Ježkovo angažmá ve zkrachovalém aquaparku v Bublavě, pro který v roce 1999 navrhoval dotaci. Inu, to by byl opravdu muž na pravém místě.

l

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít