Příběh našeho úspěchu nekončí

30. června 2014, 00:00 - (jam)
30. června 2014, 00:00

Bohdan Wojnar Škoda Auto se stala letošním vítězem žebříčku Czech Top 100. Za společnost převzal na Pražském hradě prestižní ocenění Bohdan Wojnar, člen představenstva pro oblast personalistiky.

„Anketa Czech Top 100 je širokou veřejností vnímána jako velmi prestižní a má také výraznou mediální publicitu, a proto si ocenění velmi vážíme,“ řekl Wojnar v rozhovoru pro týdeník Euro.

* Co pro vás toto vítězství znamená?

V letošním roce jsme se v této soutěži umístili na prvním místě již posedmnácté, což je důkazem fantastického vývoje značky za poslední dvě desetiletí. Škoda je dnes na mezinárodních trzích etablovaná jako objemová značka. Naše silná pozice je také výsledkem vynikající práce všech našich zaměstnanců a dobrého, konstruktivního dialogu s naším sociálním partnerem, odbory Kovo. Příběh našeho úspěchu tím však nekončí. Škoda se nachází uprostřed největší modelové ofenzivy v historii podniku a bude v České republice, v Evropě a na mezinárodních trzích dále výrazně růst.

* Získali jste i další ocenění, stali jste se i zaměstnavatelem roku 2014. Působí to na možné uchazeče o práci ve Škodě Auto?

Atraktivitu firmy coby zaměstnavatele určuje řada faktorů. Získaná ocenění mezi tyto faktory bezesporu patří. Měřitelná data potvrzují, že zaměstnanci pracují v atraktivním prostředí, což pozitivně ovlivňuje jejich pracovní výkonnost, a celá firma díky tomu roste. Jedním z důkazů je právě i ocenění zaměstnavatel roku 2014.

* Kolik lidí u vás v současnosti pracuje?

Škoda Auto je jedním z největších zaměstnavatelů, od roku 1991 bylo v závodech automobilky v České republice vytvořeno 11 tisíc nových pracovních míst a více než 50 tisíc pracovních míst bylo díky tomu vytvořeno u dodavatelských firem. To mělo zásadní vliv na rozvoj dodavatelské struktury v České republice. V současnosti je počet zaměstnanců stabilní. Průběžně hledáme odborníky napříč obory a snažíme se podporovat i vzdělávání. Z toho důvodu spolupracujeme s řadou vysokých škol v České republice i v zahraničí, máme vlastní učiliště a podporujeme technické vzdělávání, v němž je stále nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců.

* Jak velký je zájem o práci ve Škodě Auto?

Počet zájemců o zaměstnání ve Škodě Auto je značný. Průměrná mzda zaměstnanců, která převyšuje průměr České republiky, patří zcela jistě mezi motivační faktory. Není zdaleka jediným. Lákadlem je například možnost dalšího rozvoje a vzdělávání, možnost kariérního růstu, práce v mezinárodním prostředí silné značky, ale i rozsáhlý systém benefitů a sociálních programů, které jsou realizovány v těsné spolupráci s odbory Kovo.

* Škodě Auto se letos opět daří. Co ji žene vpřed?

Celosvětové prodeje značky Škoda vzrostly v květnu o 15,2 procenta, čímž automobilka dosáhla nejlepšího květnového výsledku v historii podniku a rostla již devátý měsíc v řadě. Za prvních pět měsíců letošního roku jsme rostli o 13,5 procenta a zákazníkům po celém světě jsme dodali 428 tisíc vozů. Hnacím motorem růstu byly prodeje v západní a střední Evropě, v obou případech se čtvrtinovým přírůstkem. Až nečekaně rychle dobývá srdce zákazníků také nová Škoda Octavia, která v západní Evropě zaznamenala přírůstek ve výši 76 procent.

* Takže rozpaky z výsledku loňského roku, kdy poprvé lehce stagnovala, jsou již zapomenuty?

V loňském roce jsme představili osm nových nebo zcela přepracovaných modelů. Prodeje byly tedy ovlivněny fázemi náběhů a výběhů, včetně našeho nejprodávanějšího modelu Škoda Octavia. Bylo to, řekněme, nadechnutí před další fází naší modelové ofenzivy. Počítáme s tím, že v příštích letech dále porosteme. Náš cíl je jasný – 1,5 milionů dodaných vozů Škoda ročně nejpozději v roce 2018.

* Učni mladoboleslavské automobilky stvořili mini Citigo s novým designem podle svých představ. Kdo s tím nápadem přišel? A podporujete podobné aktivity?

Prvotní myšlenka vznikla přímo na učilišti, cílem bylo zvýšení atraktivity odborného tréninku, který právě učiliště nabízí. Následně byl projekt prezentován představenstvu Škody Auto, kde byl uvítán s nadšením. Potom už učni ve spolupráci s oddělením designu Škody a výroby přivedli projekt CitiJet k životu. Projekt se velmi osvědčil, zájem byl jak mezi studenty, tak ze strany odborné i široké veřejnosti. Také proto rádi podpoříme podobné aktivity i v budoucnu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít