Přestupy

07. listopadu 2016, 00:00 -
07. listopadu 2016, 00:00

Patria Corporate Finance Marek Rehberger * výkonný ředitel Novým výkonným ředitelem společnosti Patria Corporate Finance se v říjnu stal Marek Rehberger, který do ní přechází z ČSOB. Dosavadní dlouholetý ředitel Tomáš Klápště po 20 letech ve skupině Patria na konci letošního roku z vlastního rozhodnutí odchází. Marek Rehberger vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na bankovnictví a podnikové finance. Do ČSOB nastoupil v roce 2000 do týmu zaměřeného na restrukturalizaci aktiv převzatých po pádu Investiční a Poštovní banky. S poradenstvím v oblasti fúzí a akvizic pro velké firmy má Marek Rehberger bohaté zkušenosti. Podílel se také na přípravách na uvedení akcií ČSOB na veřejný trh a v poslední době byl na straně ČSOB zodpovědný za vytváření nových služeb a obchodních modelů ve spolupráci s externími partnery. Marek Rehberger je ženatý a má dva syny. K jeho koníčkům patří sport, zejména cyklistika, lyžování a fotbal. „Jsem přesvědčený o tom, že pod vedením Marka Rehbergera tým Patria Corporate Finance naváže na dosavadní úspěchy a ve spolupráci s ČSOB nabídne našim klientům zajímavé portfolio produktů a služeb,“ uvedl ředitel skupiny Patria Jiří Vyskočil.

Premium Fashion Brands Lenka Štěpánková • marketingová ředitelka

Módní skupina Premium Fashion Brands (PFB) do svého týmu přijala novou marketingovou ředitelku pro Českou a Slovenskou republiku. Tento post od listopadu zastává Lenka Štěpánková, která má s módním marketingem rozsáhlé zkušenosti. Do PFB přichází ze značky Blažek, největší české oděvní firmy, kde působila šest let v marketingovém oddělení. U předního českého výrobce pánské módy mimo jiné pomáhala zavádět e­commerce. Lenka Štěpánková pracovala ve firmě Blažek Praha od roku 2010. Začínala v pozici marketingové asistentky a postupně se vypracovala až do pozice marketingové manažerky se zodpovědností za komunikační

aktivity, v níž působila po dobu čtyř let. Lenka Štěpánková stála mimo jiné u spuštění úspěšného e­shopu značky v Čechách a na Slovensku a u pořádání eventů pro VIP klientelu, což jsou zároveň jedny z hlavních cílů marketingu PFB.

Innogy ČR Thomas Merker • finanční ředitel

Finančním ředitelem společnosti Innogy Česká republika bude od začátku listopadu Thomas Merker (44). Merker ve funkci nahradí Axela Gerhardyho, který se přesouvá do mateřské společnosti Innogy SE. Kromě funkce finančního ředitele zůstane Merker také v představenstvu dceřiné společnosti Innogy Grid Holding. Před příchodem do tehdejšího RWE pracoval Merker jako prokurista ve společnosti Ško­Energo/ Ško­Energo FIN v Mladé Boleslavi. Ve společnostech skupiny Innogy v České republice působí od roku 2002. V letech 2005 až 2006 pracoval ve společnosti RWE Energy AG v Dortmundu, kde zastával funkci manažera pro strategii. Od listopadu 2006 je jednatelem a finančním ředitelem společnosti GasNet. Merker je ženatý, ve volném čase se věnuje turistice a cyklistice.

KPMG Česká republika Carolyn Břečťanová partnerka Pavel Falout partner Ladislav Malůšek partner

KPMG Česká republika jmenovala do partnerských pozic Carolyn Břečťanovou pro řízení kvality a rizik, Pavla Falouta v transakčním poradenství a Ladislava Malůška v daňovém poradenství. Carolyn Břečťanová začala svou kariéru v KPMG před 22 lety v oddělení auditu. Od roku 2009 se věnuje oblasti řízení kvality a rizik, za niž bude nyní jako partnerka odpovědná. Břečťanová vystudovala Provozně ekonomickou fakultu na České zemědělské univerzitě v Praze a získala titul Executive MBA na Ecole Nationale PCh and Bristol University. Mezi její koníčky patří četba a sport. Pavel Falout nastoupil do auditního oddělení KPMG Česká republika v roce 1999. Později patřil mezi zakládající členy týmu zaměřeného na transakční poradenství. Jako parter v oddělení Deal Advisory bude mít primárně na starost transakční služby. Falout vystudoval Technickou univerzitu v Liberci. Ve volném čase rád jezdí na kole, na lyžích a běžkách. Ladislav Malůšek se dlouhodobě věnuje daňovému poradenství pro finanční instituce, zejména pro banky, pojišťovny, investiční fondy, ale i nadnárodní společnosti. Zkušenosti má rovněž s projekty zaměřenými na mezinárodní restrukturalizace, fúze a akvizice, se vstupy na burzu a rozsáhlými daňovými litigacemi. Po třináctiletém působení v KPMG se stává partnerem v oddělení daňového poradenství, kde bude rozvíjet služby pro finanční sektor. Malůšek vystudoval Fakultu financí a účetnictví VŠE v Praze. Ve svém volnu rád sportuje.

Coca-Cola ČR Marcela Pekníková • personální ředitelka Petr Jonák • ředitel vnějších vztahů Simona Polášková • ředitelka pro Commercial Excellence

Do české pobočky nápojářské skupiny Coca­Cola HBC nastoupili tři manažeři. Společnost tak pokračuje v personálních obměnách, které započaly letos v únoru výměnou generálního ředitele. Personální ředitelkou se stala Marcela Pekníková (42), ředitelem vnějších vztahů Petr Jonák (36) a Simona Polášková (43) nastoupila do nově vytvořené pozice ředitelky pro Commercial Excellence, nové oddělení bude mimo jiné budovat pozici značky na trhu. Petr Jonák byl v posledních sedmi letech zodpovědný za vnější vztahy a komunikaci ve skupině BMM a jejích investičních společnostech. Byl také ředitelem vnějších vztahů v těžařské NWR. Dříve působil ve Škodě Auto, mezi lety 2001 až 2005 byl ekonomickým redaktorem a bruselským zpravodajem ČTK. Je rovněž členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR a členem dozorčí rady středoevropské pobočky Aspen Institute. V pozici vystřídá Milana Luzuma. Marcela Pekníková nahradila Ondřeje Slabého. Do nápojářské společnosti přišla z Belgie z firmy Cummins, kde působila pět let. Má více než 15letou praxi v oblasti řízení lidských zdrojů, například ve farmacii, medicínských zařízeních či maloobchodu. Simona Polášková má zkušenosti z prodeje rychloobrátkového zboží, pracovala například v British American Tobacco, v Plzeňském Prazdroji a v Danone.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nepodpořili
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
Až do zítřka zdarma. Stahujte akční pecku Shadow Warrior
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít