Pražské prachy na Kypru

23. července 2012, 00:00 - (red)
23. července 2012, 00:00

palubní deník

Slávistická naděje Advokát Václav Slavíček je novým vlastníkem slávistického stadionu v Edenu. Nebo přesněji řečeno to o sobě prohlašuje. Palubní deník již v půlce května upozorňoval, že osmdesátiprocentní balík akcií firmy E Side Property, který držela finanční skupina Natland, změní majitele. Podle zdrojů z Natlandu mělo jít o transparentní společnost, u níž nebudou žádné pochybnosti o tom, kdo za ní skutečně stojí. To se nyní opravdu v uvozovkách povedlo. Slavíček je údajným majitelem kyperské společnosti Kingwater Holdings, v níž jsou převedené akcie zaparkovány.

Hned jak byla informace o prodeji zveřejněna, objevily se spekulace, že skutečným vlastníkem je Karel Pražák, vysoký manažer PPF. Slavíček i Pražák to však popřeli. Přesto spekulace neskončí.

Natland Slavii prodal, aby ji nemusel poslat do konkurzu. Pokud by se tak stalo, přišly by městské části Praha 6 a Praha 10 o stamilionové částky, které investovaly prostřednictvím nechvalně známé společnosti Key Investments do dluhů E Side Property. Máslo na hlavě mají v tomto případě především politici ODS – bývalý starosta Prahy 6 a současný ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a starosta Prahy 10 Milan Richter. Teď se jim rýsuje naděje, že nový vlastník uhradí alespoň podstatnou část, když ne všechno. Samozřejmě pokud k tomu bude nějaký pádný důvod. A na Kypru operuje řada miliardářů, kteří mají být pražským politikům za co vděční. Doktor Slavíček k nim sice nepatří, ale nejspíš o tom bude něco vědět.

Čí budou Vary Karlovarský filmový festival, který před pár dny skončil, je stejně jako o filmu také o byznysu a setkávání vlivných a mocných lidí.

A je nejspíše i o slušném výdělku majitele festivalu, jímž je Jiří Bartoška. Podle řečí zachycených Palubním deníkem se už začíná debatovat o tom, co bude potom, až se Bartoška rozhodne odejít na penzi. Tým mladých organizátorů kolem Kryštofa Muchy se údajně snaží přesvědčit Bartošku, aby jim podíl ve společnosti pořádající festival prodal. Ten o tom však nechce ani slyšet a tvrdí, že vše hodlá držet v rodině. Jenže podle informací Palubního deníku proběhla již jednání s jiným zájemcem, jednou silnou finanční skupinou. Není proto vyloučeno, že ke změně majitele přece jen dojde.

Nezmar Hrdlička Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička je skutečný nezmar. Kontroverzní byznysmen zahájil další ze svých pokusů o získání vlivu nad děním v české politice. Dle informací Palubního deníku se Hrdlička rozhodl výrazně navýšit svůj finanční příspěvek Straně práv občanů – zemanovci. „Intenzita a četnost schůzek Hrdličky s členy této strany v posledních týdnech nabírá na intenzitě,“ sdělil dobře informovaný zdroj.

Pro Hrdličku je to již třetí pokus o razantnější průnik do politiky. První dva nedopadly příliš úspěšně. Ten první prostřednictvím pražské ODS skončil poté, co jej expremiér Mirek Topolánek zařadil do kategorie regionálních kmotrů této partaje. S nástupem primátora Bohuslava Svobody pak skončila podstatná část Hrdličkova pražského byznysu. Bystrý pumpař nicméně již před volbami tušil, že to v odéesce nemusí dobře dopadnout, a tak vsadil na novou kartu: udržet se ve hře za pomoci „projektu“ Věcí veřejných. O mnohahodinových schůzkách kontroverzního byznysmena s neformálním lídrem strany Vítem Bártou v pražském hotelu Aria se dodnes vyprávějí legendy. I druhý pokus ovšem dopadl blamáží poté, co Vít Napoleon Bárta podělal, co se dalo. Kam bude Hrdlička chodit na „béžovku“ s penzistou z Vysočiny, se zatím nic neví.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít