Pražské prachy na Kypru

23. července 2012, 00:00 - (red)
23. července 2012, 00:00

palubní deník

Slávistická naděje Advokát Václav Slavíček je novým vlastníkem slávistického stadionu v Edenu. Nebo přesněji řečeno to o sobě prohlašuje. Palubní deník již v půlce května upozorňoval, že osmdesátiprocentní balík akcií firmy E Side Property, který držela finanční skupina Natland, změní majitele. Podle zdrojů z Natlandu mělo jít o transparentní společnost, u níž nebudou žádné pochybnosti o tom, kdo za ní skutečně stojí. To se nyní opravdu v uvozovkách povedlo. Slavíček je údajným majitelem kyperské společnosti Kingwater Holdings, v níž jsou převedené akcie zaparkovány.

Hned jak byla informace o prodeji zveřejněna, objevily se spekulace, že skutečným vlastníkem je Karel Pražák, vysoký manažer PPF. Slavíček i Pražák to však popřeli. Přesto spekulace neskončí.

Natland Slavii prodal, aby ji nemusel poslat do konkurzu. Pokud by se tak stalo, přišly by městské části Praha 6 a Praha 10 o stamilionové částky, které investovaly prostřednictvím nechvalně známé společnosti Key Investments do dluhů E Side Property. Máslo na hlavě mají v tomto případě především politici ODS – bývalý starosta Prahy 6 a současný ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a starosta Prahy 10 Milan Richter. Teď se jim rýsuje naděje, že nový vlastník uhradí alespoň podstatnou část, když ne všechno. Samozřejmě pokud k tomu bude nějaký pádný důvod. A na Kypru operuje řada miliardářů, kteří mají být pražským politikům za co vděční. Doktor Slavíček k nim sice nepatří, ale nejspíš o tom bude něco vědět.

Čí budou Vary Karlovarský filmový festival, který před pár dny skončil, je stejně jako o filmu také o byznysu a setkávání vlivných a mocných lidí.

A je nejspíše i o slušném výdělku majitele festivalu, jímž je Jiří Bartoška. Podle řečí zachycených Palubním deníkem se už začíná debatovat o tom, co bude potom, až se Bartoška rozhodne odejít na penzi. Tým mladých organizátorů kolem Kryštofa Muchy se údajně snaží přesvědčit Bartošku, aby jim podíl ve společnosti pořádající festival prodal. Ten o tom však nechce ani slyšet a tvrdí, že vše hodlá držet v rodině. Jenže podle informací Palubního deníku proběhla již jednání s jiným zájemcem, jednou silnou finanční skupinou. Není proto vyloučeno, že ke změně majitele přece jen dojde.

Nezmar Hrdlička Pražský podnikatel Tomáš Hrdlička je skutečný nezmar. Kontroverzní byznysmen zahájil další ze svých pokusů o získání vlivu nad děním v české politice. Dle informací Palubního deníku se Hrdlička rozhodl výrazně navýšit svůj finanční příspěvek Straně práv občanů – zemanovci. „Intenzita a četnost schůzek Hrdličky s členy této strany v posledních týdnech nabírá na intenzitě,“ sdělil dobře informovaný zdroj.

Pro Hrdličku je to již třetí pokus o razantnější průnik do politiky. První dva nedopadly příliš úspěšně. Ten první prostřednictvím pražské ODS skončil poté, co jej expremiér Mirek Topolánek zařadil do kategorie regionálních kmotrů této partaje. S nástupem primátora Bohuslava Svobody pak skončila podstatná část Hrdličkova pražského byznysu. Bystrý pumpař nicméně již před volbami tušil, že to v odéesce nemusí dobře dopadnout, a tak vsadil na novou kartu: udržet se ve hře za pomoci „projektu“ Věcí veřejných. O mnohahodinových schůzkách kontroverzního byznysmena s neformálním lídrem strany Vítem Bártou v pražském hotelu Aria se dodnes vyprávějí legendy. I druhý pokus ovšem dopadl blamáží poté, co Vít Napoleon Bárta podělal, co se dalo. Kam bude Hrdlička chodit na „béžovku“ s penzistou z Vysočiny, se zatím nic neví.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí? Jaké jsou platy lékařů a sester?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Zkušený řidič poráží autonomní řízení. Nesplete si igelitku…
Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Jak číst značení pneumatik a co znamenají zkratky na boku pneumatiky
Volkswagen T-Roc používá techniku Golfu. Je to už čtvrté SUV od VW
Test motocyklu Moto Guzzi Audace Carbon: Uhlíkový svalovec
Technologie
SpaceX představuje vlastní skafandr. V tomhle se bude létat na ISS
Desky pro procesory Intel Coffee Lake se začaly objevovat, unikl seznam prvních modelů
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít