Prachařův hvězdný tým

11. srpna 2014, 00:00 - (boř)
11. srpna 2014, 00:00

DOPRAVA Ministr dopravy Antonín Prachař oznámil, že v první polovině srpna vypíše výběrové řízení na post šéfa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na ten před dvěma týdny rezignoval Jan Kubiš. Neznámého finančního ředitele IT společnosti jmenoval ministr před čtyřmi měsíci po několika týdnech tajného sestavování nového týmu.

Z jeho nových členů zaujala především Soňa Křítková, ředitelka správního úseku ŘSD – bývalá manažerka Agrofertu a ČEZ –, která byla po jeho odchodu dočasně pověřena řízením investorské organizace s téměř 40miliardovým rozpočtem. Vysoké posty v ŘSD ovšem během úřadování Kubiše obsadily další čerstvé posily. Pro všechny jsou tyto funkce vrcholem jejich dosavadní kariéry a řada z nich neměla dosud s oborem příliš společného.

To ovšem neplatí pro Ladislava Štefana, který v květnu nastoupil jako ředitel úseku pro strategický rozvoj a koncepce. Dlouholetý zaměstnanec stavební firmy Hochtief považuje za svůj největší úspěch vedení výstavby silničního okruhu kolem Prahy v úseku Lahovice–Slivenec. Za toto impozantní dílo, kde objem víceprací dosáhl téměř 80 procent, budeme Evropské unii fyzicky vracet stovky milionů dotací. Součástí tohoto úseku okruhu je také Lochkovský most, jehož technologie výstavby se v průběhu realizace měnila. Důsledkem je, že svary ocelových pásnic praskají, a ŘSD připouští, že se bude muset ani ne po pěti letech provozu opravit. Štefan se na ŘSD podílí na přípravě nových zakázek z pohledu supervize technického řešení.

Ve stavařině se pohyboval i nový ředitel Závodu Praha, který má zdárně dokončit modernizaci D1 a D8. Petr Lakomý byl jednatelem společnosti TS Silnice a působil ve společnosti Reimo – ta skončila dva roky po jeho odchodu v insolvenci. Bez zkušeností není ani docent Stavební fakulty Žilinské univerzity Milan Mikšík, který vede odbor kontroly kvality staveb.

Ministr Prachař si údajně nejvíce rozumí s Tomášem Čížkem, novým ředitelem úseku plánování a realizace staveb. Ten na ŘSD přišel z Benziny, kde měl na starost rozvoj sítě. Předtím působil ve Slovnaftu. Odborná obec na něm oceňuje, že na rozdíl od předchozího ředitele Kubiše ví, co je územní rozhodnutí a že bez něj není možné stavět. Jenže jenom to nestačí. Od pumpařů přišel i nový šéf ICT. Oldřich Michek pracoval jako ICT manažer Benziny i Slovnaftu.

Další čerstvá krev zamířila na Kačerov z Všeobecné zdravotní pojišťovny. Ředitelem finančního úseku je bývalý ředitel provozního a investičního úseku VZP Libor Tejnil. Ten sbíral zkušenosti řadu let i na ministerstvu obrany. Nemovitý majetek měl ve VZP na starost Pavol Pecha. Ten od června šéfuje provoznímu úseku ŘSD.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít