POZVÁNKY/SPOLEČNOST

14. ledna 2013, 00:00 - LENKA MICHÁLKOVÁ
14. ledna 2013, 00:00

OD LISTOPADU 2012

Galerie Richard Watzke

Značka Richard Watzke nabízí spojení umění a originálního bydlení. Současná tvorba žijících českých malířů je vystavována v luxusních nemovitostech, umělecká díla i nemovitosti jsou na prodej. V současné době má galerie v portfoliu 160 umělců, mezi nimiž jsou například Pavel Roučka, Ladislav Janiga, Petr Slobodzian, Marek Slavík, Pavel Vašíček, Jiří Mikeska, Mikoláš Axmann nebo Michal Gabriel. Jejich díla, vystavovaná jako harmonicky sladěné dočasné expozice je možné zhlédnout zdarma. Vernisáže se pořádají každý měsíc v některých z nabízených domů či bytů.

OD 15. LEDNA DO 28. ÚNORA

Grand Restaurant Festival

„Nejezte blbě!“ vyzývá motto letošního festivalu milovníků dobrého jídla a pití, který se uskuteční ve stovce vybraných podniků z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant 2013. Hosté mohou ochutnat luxusní delikatesy v cenách od 200 do 600 korun za menu pro jednoho. Šéfkuchaři připraví návštěvníkům jídla v kategoriích Farmář & tradice, Specialita šéfkuchaře a Nejlepší jídlo od maminky. Tento rok je cílem především propagace lokálních surovin, biopotravin a ekologických farem.

Zájemci se mohou těšit na gastronomické výpravy s „Mňam Busem“ a „Mňam Vlakem“. Připraveny jsou speciální „Mňam Balíčky“ – festivalové degustace s luxusním ubytováním, wellness a dalším programem. Seznam restaurací a nabízených menu je na adrese www.grandrestaurantfestival.cz.

DO 3. ÚNORA

Festival Opera

V Praze se koná 11. ročník festivalu Opera.

Každé dva roky prezentují operní soubory z celé České republiky v metropoli své nejlepší inscenace. Letošního ročníku festivalu se účastní všechny tuzemské stálé profesionální operní soubory a čtyři další sdružení. Na programu jsou italské a německé operní hity (Verdiho Rigoletto a Nabucco, Donizettiho Lucia di Lammermoor, Ponchielliho La Gioconda, Weberův Čarostřelec, Gluckův Orfeus a Eurydika) i díla, která má pražské publikum příležitost vidět vůbec poprvé: Bizetovi Lovci perel a Catalaniho La Wally. Festival představí také nejnovější českou tvorbu: díla Vladimíra Franze, Tomáše Hanzlíka, Víta Zouhara, Miloše Štědroně a dvojice Ondřej Kyas – Pavel Drábek. Představení budou uvedena na scénách Národního divadla a v Českém muzeu hudby.

OD 17. DO 20. LEDNA

Festival krátkých filmů Praha

V kině Světozor je připraven osmý ročník Festivalu krátkých filmů Praha pořádaný organizátory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Festival zaměřený převážně na krátkometrážní hranou tvorbu představí v mezinárodní soutěži hrané filmy se stopáží do 30 minut vytvořené v uplynulých dvou letech a široký nesoutěžní program mapující dění na poli aktuální světové krátkometrážní kinematografie. V letošním roce nabídne divákům například průřez skandinávským krátkým filmem Mental Nord nebo výběr nejzajímavějších německých filmů prezentovaných v rámci desetileté existence značky Shorts Attack! agentury Interfilm Berlin. Návštěvníci se mohou těšit na sekci Labo, která prezentuje filmy vzniklé za pomoci nových technologií či netradičních postupů, přehledovou sekci oceněných filmů Panorama nebo hororově laděný noční program Brutal Relax.

O autorovi| LENKA MICHÁLKOVÁ, michalkova@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít