pozvánky/společnost

17. prosince 2012, 00:00 - LENKA MICHÁLKOVÁ
17. prosince 2012, 00:00

DO 6. LEDNA

Betlémy v Klementinu

V Galerii Klementinum v areálu Národní knihovny v Praze probíhá výstava českých historických betlémů. Výstava představuje kolekci z období od 18. do počátku 20. století zapůjčenou z majetku Muzea betlémů v Karlštejně. Vystavené exponáty jsou vyrobeny z tradičních i méně obvyklých mate riálů, ze dřeva či papíru, skla, perníku, cukru nebo chleba.

OD 17. DO 19. PROSINCE

Vánoční turné Václava Neckáře

Zpěvák Václav Neckář, který byl v letošním roce uveden do Síně slávy hudebních cen Anděl, potvrzuje návrat na scénu populární hudby vánočním Půlnočním turné, které absolvuje se skupinou Bacily. Název turné odkazuje k hitovému soundtracku filmu Alois Nebel. Na koncertech zazní známé skladby, novinky z posledního Neckářova alba Dobrý časy i tradiční české koledy. Pozvání k vystoupení v roli hosta přijala Marie Rottrová.

Koncerty se uskuteční v pondělí v Pardubicích, v úterý v Plzni a ve středu v pražské Tipsport areně.

19. A 20. PROSINCE

Premiéra skladby Jiřího Temla

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK nabídne ve středu a ve čtvrtek světovou premiéru Koncertu pro varhany a orchestr číslo 3 Jiřího Temla. Tyto koncerty budou prvním setkáním se skladatelem Jiřím Temlem v roli rezidenčního skladatele FOK pro sezonu 2012/2013. Sólového partu se zhostí přední varhanice Irena Chřibková. Pod taktovkou mladého italského dirigenta Alessandra Crudeleho orchestr předvede v rámci večera také Pucciniho Preludio sinfonico a Beethovenovu Eroicu – Třetí symfonii Es dur. Koncerty ve Smetanově síni Obecního domu v Praze začínají v 19 hodin.

ČTVRTEK 20. PROSINCE

The Tap Tap proti konci světa

Kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap pořádá ve čtvrtek od 21 hodin bene­ ? ční happening a Koncert proti konci světa.

Vystoupení se uskuteční zároveň v Praze (Incheba Arena), Brně (Fléda) a Ostravě (Plynojem). Všechna tři města se v závěru večera propojí telemostem v rámci přímého přenosu České televize. Akce se účastní dvanáct kapel a řada známých osobností, jako jsou Jiří Suchý, Support Lesbiens, Dan Bárta a Illustratosphere, Mandrage či Tatabojs. Cílem koncertu je shromáždit ? nanční prostředky na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra. Podpořit The Tap Tap a zároveň získat originální dárky můžete i nákupem bot, triček a tašek v designu výtvarníka Jana Augusty na adrese www.e­tap.cz.

PONDĚLÍ 31. PROSINCE

Silvestr v Corinthii

Hotel Corinthia připravuje na oslavu příchodu nového roku party ve stylu Las Vegas. V salonku Suite 1 si hosté budou moci za doprovodu živé kapely zahrát poker nebo ruletu či ochutnat pokrmy z bufetového stolu doplněné vybranými víny. V hotelové restauraci Rickshaw se bude pro příznivce orientální kuchyně podávat pětichodové menu. Silvestrovská party ve stylu disco s produkcí dýdžeje a video projekcemi bude probíhat v Bellevue Hall ve 24. patře hotelu, odkud bude i nejlepší výhled na panoráma silvestrovské Prahy.

O autorovi| LENKA MICHÁLKOVÁ michalkova@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít