pozvánky/společnost

17. prosince 2012, 00:00 - LENKA MICHÁLKOVÁ
17. prosince 2012, 00:00

DO 6. LEDNA

Betlémy v Klementinu

V Galerii Klementinum v areálu Národní knihovny v Praze probíhá výstava českých historických betlémů. Výstava představuje kolekci z období od 18. do počátku 20. století zapůjčenou z majetku Muzea betlémů v Karlštejně. Vystavené exponáty jsou vyrobeny z tradičních i méně obvyklých mate riálů, ze dřeva či papíru, skla, perníku, cukru nebo chleba.

OD 17. DO 19. PROSINCE

Vánoční turné Václava Neckáře

Zpěvák Václav Neckář, který byl v letošním roce uveden do Síně slávy hudebních cen Anděl, potvrzuje návrat na scénu populární hudby vánočním Půlnočním turné, které absolvuje se skupinou Bacily. Název turné odkazuje k hitovému soundtracku filmu Alois Nebel. Na koncertech zazní známé skladby, novinky z posledního Neckářova alba Dobrý časy i tradiční české koledy. Pozvání k vystoupení v roli hosta přijala Marie Rottrová.

Koncerty se uskuteční v pondělí v Pardubicích, v úterý v Plzni a ve středu v pražské Tipsport areně.

19. A 20. PROSINCE

Premiéra skladby Jiřího Temla

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK nabídne ve středu a ve čtvrtek světovou premiéru Koncertu pro varhany a orchestr číslo 3 Jiřího Temla. Tyto koncerty budou prvním setkáním se skladatelem Jiřím Temlem v roli rezidenčního skladatele FOK pro sezonu 2012/2013. Sólového partu se zhostí přední varhanice Irena Chřibková. Pod taktovkou mladého italského dirigenta Alessandra Crudeleho orchestr předvede v rámci večera také Pucciniho Preludio sinfonico a Beethovenovu Eroicu – Třetí symfonii Es dur. Koncerty ve Smetanově síni Obecního domu v Praze začínají v 19 hodin.

ČTVRTEK 20. PROSINCE

The Tap Tap proti konci světa

Kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap pořádá ve čtvrtek od 21 hodin bene­ ? ční happening a Koncert proti konci světa.

Vystoupení se uskuteční zároveň v Praze (Incheba Arena), Brně (Fléda) a Ostravě (Plynojem). Všechna tři města se v závěru večera propojí telemostem v rámci přímého přenosu České televize. Akce se účastní dvanáct kapel a řada známých osobností, jako jsou Jiří Suchý, Support Lesbiens, Dan Bárta a Illustratosphere, Mandrage či Tatabojs. Cílem koncertu je shromáždit ? nanční prostředky na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra. Podpořit The Tap Tap a zároveň získat originální dárky můžete i nákupem bot, triček a tašek v designu výtvarníka Jana Augusty na adrese www.e­tap.cz.

PONDĚLÍ 31. PROSINCE

Silvestr v Corinthii

Hotel Corinthia připravuje na oslavu příchodu nového roku party ve stylu Las Vegas. V salonku Suite 1 si hosté budou moci za doprovodu živé kapely zahrát poker nebo ruletu či ochutnat pokrmy z bufetového stolu doplněné vybranými víny. V hotelové restauraci Rickshaw se bude pro příznivce orientální kuchyně podávat pětichodové menu. Silvestrovská party ve stylu disco s produkcí dýdžeje a video projekcemi bude probíhat v Bellevue Hall ve 24. patře hotelu, odkud bude i nejlepší výhled na panoráma silvestrovské Prahy.

O autorovi| LENKA MICHÁLKOVÁ michalkova@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít