POZVÁNKY/SPOLEČNOST

27. dubna 2015, 00:00 - redakce
27. dubna 2015, 00:00

DO 14. KVĚTNA Láska versus Mamon Vendula Chalánková je vycházející hvězdou české umělecké scény. Její dílo, specifické osobitým vtipem a černým humorem, je až do poloviny května prezentováno v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary pod názvem Láska versus Mamon. Autorka připravila pro tuto výstavu nová díla, ale diváci si mohou prohlédnout průřez celou její tvorbou, která zahrnuje také sérii kultovních vyšívaných SMS z roku 2004, jejichž největší sbírku vlastní Národní galerie v Praze. Nebudou chybět ani svébytné komiksy odrážející denní reálné situace a k vidění budou i tři série maleb domácích spotřebičů.

29. DUBNA

Harley­Davidson party

Dark Custom party v centru Prahy plná skvělé zábavy, muziky, silných strojů a speciálních hostů se uskuteční v pražském Klubu Lávka.

Během večera se můžete těšit na unplugged koncert, pole dance exhibici, koncert kapely Five O’clock Tea nebo na motocykly Harley­ ­Davidson a jejich nejlepší přestavby z regionu střední a východní Evropy. Hlavním bodem večera bude vyhlášení krále customů, tedy vítěze soutěže mechaniků Harley­Davidson, s názvem Battle of the Kings. Na party nebude chybět dobré jídlo a pití a zajímavé osobnosti.

29. DUBNA

Houslový virtuos Daniel Hope se vrací

Festival Struny podzimu, jenž letos chystá oslavy dvaceti let existence, otevře sezonu slavnostním Jarním Gala s Danielem Hopem. Britský houslista před rokem ohromil festivalové publikum svým strhujícím vystoupením. Světovou kritikou je Hope považován za kongeniální osobnost – je brilantním virtuosem, dobrodružným umělcem a inteligentním propagátorem hudby zároveň. Slavnostní donátorský galavečer se uskuteční ve Španělském sále Pražského hradu. Daniela Hopea doprovodí orchestr L’arte del mondo z Leverkusenu. Na návštěvníky koncertu čekají díla Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, soudobá autorská úprava Vivaldiho Čtvera ročních období od Maxe Richtera Vivaldi Recomposed či Sonáta pro sólové housle Erwina Schulhofla. Daniel Hope zahraje na housle zvané ex­Lipiński z dílny Guarneri del Gesu z roku 1742.

OD 30. DUBNA DO 6. KVĚTNA

Slavnosti svobody v Plzni

V roce 70. výročí vítězství nad nacismem budou tradiční plzeňské Slavnosti svobody v mnohém výjimečné. Program zahájí už ve čtvrtek 30. dubna v Borském parku setkání Plzeňanů u májky. V pátek 1. května se uskuteční historická rekonstrukce příjezdu amerických tanků na náměstí Republiky, odhalení pomníku generála G. S. Pattona na obnovených divadelních terasách a večerní megakoncert americké rockové legendy Lynyrd Skynyrd.

V sobotu návštěvníky čeká inscenace náletu na koterovské vlakové nádraží a večerní lidová veselice v rytmu swingu na náměstí Republiky Z Normandie do Plzně aneb D?Day +334 v režii Václava Marhoula a bratří Cabanů. Na neděli je připravena přehlídka 300 vojenských historických vozidel Convoy of Liberty s přelety gripenů a dalších letadel Armády České republiky. Slavnosti uzavře 6. května večer koncert Světlo porozumění ve Velké synagoze. V hudebně­duchovním projektu, který spojuje hudebníky a umělce z různých náboženských a kulturních světů, vystoupí mimo jiné Bára Basiková s Michalem Pavlíčkem a na konci zazní v podání všech účinkujících symfonie Dětské transporty do Terezína – 5774 Petera Gyoriho. Speciální várka piva Gambrinus z amerického chmele se bude čepovat po celou dobu slavností v plzeňských restauracích, ale i z dobového automobilu.

1. KVĚTNA

Svátek růžových vín

Letošní šestý ročník oblíbeného Svátku růžových vín se odehraje v atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě. Degustace se koná pod širým nebem na nejstarší pražské vinici a nabídne více než 100 růžových vín 27 moravských a českých vinařství. Ochutnávat se bude od 10 do 18 hodin.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má…
Sportovní Mazda s motorem Wankel? Problémem není technologie, ale byznys
Polestar dnes představí své první auto. Bude to čtyřválcové plug-in hybridní kupé
Komentář: Řídím rád, ale příchodu autonomního řízení se nemohu dočkat
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek. Designem nepřekvapí
Technologie
Špičková výbava za hubičku. Archos Diamond Omega je nejlevnější mobil se Snapdragonem 835
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Navštivte jiné světy. V Google Mapách najdete i planety a měsíce
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít