POZVÁNKY/SPOLEČNOST

27. dubna 2015, 00:00 - redakce
27. dubna 2015, 00:00

DO 14. KVĚTNA Láska versus Mamon Vendula Chalánková je vycházející hvězdou české umělecké scény. Její dílo, specifické osobitým vtipem a černým humorem, je až do poloviny května prezentováno v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary pod názvem Láska versus Mamon. Autorka připravila pro tuto výstavu nová díla, ale diváci si mohou prohlédnout průřez celou její tvorbou, která zahrnuje také sérii kultovních vyšívaných SMS z roku 2004, jejichž největší sbírku vlastní Národní galerie v Praze. Nebudou chybět ani svébytné komiksy odrážející denní reálné situace a k vidění budou i tři série maleb domácích spotřebičů.

29. DUBNA

Harley­Davidson party

Dark Custom party v centru Prahy plná skvělé zábavy, muziky, silných strojů a speciálních hostů se uskuteční v pražském Klubu Lávka.

Během večera se můžete těšit na unplugged koncert, pole dance exhibici, koncert kapely Five O’clock Tea nebo na motocykly Harley­ ­Davidson a jejich nejlepší přestavby z regionu střední a východní Evropy. Hlavním bodem večera bude vyhlášení krále customů, tedy vítěze soutěže mechaniků Harley­Davidson, s názvem Battle of the Kings. Na party nebude chybět dobré jídlo a pití a zajímavé osobnosti.

29. DUBNA

Houslový virtuos Daniel Hope se vrací

Festival Struny podzimu, jenž letos chystá oslavy dvaceti let existence, otevře sezonu slavnostním Jarním Gala s Danielem Hopem. Britský houslista před rokem ohromil festivalové publikum svým strhujícím vystoupením. Světovou kritikou je Hope považován za kongeniální osobnost – je brilantním virtuosem, dobrodružným umělcem a inteligentním propagátorem hudby zároveň. Slavnostní donátorský galavečer se uskuteční ve Španělském sále Pražského hradu. Daniela Hopea doprovodí orchestr L’arte del mondo z Leverkusenu. Na návštěvníky koncertu čekají díla Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, soudobá autorská úprava Vivaldiho Čtvera ročních období od Maxe Richtera Vivaldi Recomposed či Sonáta pro sólové housle Erwina Schulhofla. Daniel Hope zahraje na housle zvané ex­Lipiński z dílny Guarneri del Gesu z roku 1742.

OD 30. DUBNA DO 6. KVĚTNA

Slavnosti svobody v Plzni

V roce 70. výročí vítězství nad nacismem budou tradiční plzeňské Slavnosti svobody v mnohém výjimečné. Program zahájí už ve čtvrtek 30. dubna v Borském parku setkání Plzeňanů u májky. V pátek 1. května se uskuteční historická rekonstrukce příjezdu amerických tanků na náměstí Republiky, odhalení pomníku generála G. S. Pattona na obnovených divadelních terasách a večerní megakoncert americké rockové legendy Lynyrd Skynyrd.

V sobotu návštěvníky čeká inscenace náletu na koterovské vlakové nádraží a večerní lidová veselice v rytmu swingu na náměstí Republiky Z Normandie do Plzně aneb D?Day +334 v režii Václava Marhoula a bratří Cabanů. Na neděli je připravena přehlídka 300 vojenských historických vozidel Convoy of Liberty s přelety gripenů a dalších letadel Armády České republiky. Slavnosti uzavře 6. května večer koncert Světlo porozumění ve Velké synagoze. V hudebně­duchovním projektu, který spojuje hudebníky a umělce z různých náboženských a kulturních světů, vystoupí mimo jiné Bára Basiková s Michalem Pavlíčkem a na konci zazní v podání všech účinkujících symfonie Dětské transporty do Terezína – 5774 Petera Gyoriho. Speciální várka piva Gambrinus z amerického chmele se bude čepovat po celou dobu slavností v plzeňských restauracích, ale i z dobového automobilu.

1. KVĚTNA

Svátek růžových vín

Letošní šestý ročník oblíbeného Svátku růžových vín se odehraje v atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě. Degustace se koná pod širým nebem na nejstarší pražské vinici a nabídne více než 100 růžových vín 27 moravských a českých vinařství. Ochutnávat se bude od 10 do 18 hodin.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve…
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Technologie
Nejprodávanějším smartphonem světa je iPhone 7, nezměnil to ani Galaxy S8
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít