pozvánky/společnost

30. března 2015, 00:00 - redakce
30. března 2015, 00:00

DO 10. KVĚTNA Dreamless Connections Ricarda Pragy Kavárna a galerie Café Kampus v centru Prahy zve na fotografickou výstavu Dreamless Connections vizuálního umělce Ricarda Pragy. Ten je znám především specifickou tvorbou, která v sobě skrývá různorodé a zdánlivě kontrastní prvky hravosti a „dark artu“. Před objektivem jeho fotoaparátu se objevili herci, režiséři a jiné osobnosti Hollywoodu, ale i světoznámé hudební kapely, jako jsou Danny Glover, Emile Hirsch, Armand Assante, Gael García Bernal nebo Michel Hazanavicius a z kapel Ricardovo oblíbené Placebo a Queens of the Stone Age.

OD 28. BŘEZNA

Happy End

Režisér a dramatik Arnošt Goldflam připravil v pražském Divadle Rokoko neotřelou tragikomedii Happy End izraelské dramatičky Anat Govové. Inscenace, která v autorčině zemi vzbudila velký rozruch, se otevřeně zabývá chorobou, která se dnes nějakým způsobem dotýká téměř každého – rakovinou.

Autorka s humorem a nadhledem nabízí různé postoje, jak se s takovou situací vyrovnat, aniž by člověk ztratil svobodu, důstojnost a hlavně optimismus. Diváky čekají nejen skvělé herecké výkony, ale i hudebně­taneční výstupy, které celou hru posunují do roviny téměř groteskní. Premiéra se uskutečnila 28. března. V úterý 7. dubna je po představení naplánováno setkání diváků s tvůrci. Diváci se budou moci zeptat na cokoli, co se týká zhlédnutého představení, a dozvědět se zajímavosti z příprav inscenace.

1. A 6. DUBNA

Velikonoční koncerty FOK

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK provede ve středu 1. dubna ve Smetanově síni Obecního domu Stabat mater, jedno z vrcholných děl světového oratorního repertoáru, emočně i hudebně nabitou skladbu. Orchestr povede Jakub Klecker, sólových partů se zhostí Pavla Vykopalová, Michaela Kapustová, Aleš Briscein a Peter Mikuláš. Spoluúčinkovat bude Český filharmonický sbor. Druhý velikonoční program FOK byl připraven ve spolupráci s Hospitálským řádem sv. Jana z Boha – Milosrdnými bratry. Bachovy Velikonoční kantáty a moteto zazní na Pondělí velikonoční, 6. dubna, v kostele sv. Šimona a Judy v podání dobových nástrojů Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka.

Pěvecké party zazpívají Lenka Cafourková Ďuricová, Markéta Cukrová, Jakub Kubín a Jiří Miroslav Procházka. 3. AŽ 5. DUBNA

Velikonoční brunch

Pražské hotely Hilton zvou na velikonoční menu. Restaurace Zinc v Hilton Prague Old Town připravuje na Velký pátek a Bílou sobotu večeři. Vychutnat si zde můžete tříchodové menu s možností výběru hlavního jídla, zpříjemněné živou hudbou. Velikonoční brunch v neděli 5. dubna s živou kapelou a programem pro děti se koná také v restauraci Atrium v hotelu Hilton Prague.

OD 3. DUBNA

Mysterium Šumava

Stěžejní událostí sezony v Egon Schiele Art Centru Český Krumlov je výstava Mysterium Šumava, která až do listopadu v pěti samostatných expozicích představí tvorbu klasiků i současných umělců, jež spojuje právě Šumava. Návštěvníci budou mít vzácnou příležitost na jednom místě vidět pozoruhodná díla českých legend Josefa Váchala (1884–1969), Josefa Seidela (1859–1935) a jeho syna Františka (1908–1997) a také představitelů dnešní generace: Kathariny Dietlingerové (nar. 1983) z Německa, Karin Pliemové (nar. 1963) z Rakouska a Ondřeje Malečka (nar. 1977) z České republiky. Mezi mimořádnými exponáty nechybí proslulá Váchalova kniha Šumava umírající a romantická nebo unikátní Seidelovy autochromy – sto let staré barevné snímky, které dosud nebyly veřejně prezentovány.

O autorovi| redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít