pozvánky/společnost

30. března 2015, 00:00 - redakce
30. března 2015, 00:00

DO 10. KVĚTNA Dreamless Connections Ricarda Pragy Kavárna a galerie Café Kampus v centru Prahy zve na fotografickou výstavu Dreamless Connections vizuálního umělce Ricarda Pragy. Ten je znám především specifickou tvorbou, která v sobě skrývá různorodé a zdánlivě kontrastní prvky hravosti a „dark artu“. Před objektivem jeho fotoaparátu se objevili herci, režiséři a jiné osobnosti Hollywoodu, ale i světoznámé hudební kapely, jako jsou Danny Glover, Emile Hirsch, Armand Assante, Gael García Bernal nebo Michel Hazanavicius a z kapel Ricardovo oblíbené Placebo a Queens of the Stone Age.

OD 28. BŘEZNA

Happy End

Režisér a dramatik Arnošt Goldflam připravil v pražském Divadle Rokoko neotřelou tragikomedii Happy End izraelské dramatičky Anat Govové. Inscenace, která v autorčině zemi vzbudila velký rozruch, se otevřeně zabývá chorobou, která se dnes nějakým způsobem dotýká téměř každého – rakovinou.

Autorka s humorem a nadhledem nabízí různé postoje, jak se s takovou situací vyrovnat, aniž by člověk ztratil svobodu, důstojnost a hlavně optimismus. Diváky čekají nejen skvělé herecké výkony, ale i hudebně­taneční výstupy, které celou hru posunují do roviny téměř groteskní. Premiéra se uskutečnila 28. března. V úterý 7. dubna je po představení naplánováno setkání diváků s tvůrci. Diváci se budou moci zeptat na cokoli, co se týká zhlédnutého představení, a dozvědět se zajímavosti z příprav inscenace.

1. A 6. DUBNA

Velikonoční koncerty FOK

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK provede ve středu 1. dubna ve Smetanově síni Obecního domu Stabat mater, jedno z vrcholných děl světového oratorního repertoáru, emočně i hudebně nabitou skladbu. Orchestr povede Jakub Klecker, sólových partů se zhostí Pavla Vykopalová, Michaela Kapustová, Aleš Briscein a Peter Mikuláš. Spoluúčinkovat bude Český filharmonický sbor. Druhý velikonoční program FOK byl připraven ve spolupráci s Hospitálským řádem sv. Jana z Boha – Milosrdnými bratry. Bachovy Velikonoční kantáty a moteto zazní na Pondělí velikonoční, 6. dubna, v kostele sv. Šimona a Judy v podání dobových nástrojů Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka.

Pěvecké party zazpívají Lenka Cafourková Ďuricová, Markéta Cukrová, Jakub Kubín a Jiří Miroslav Procházka. 3. AŽ 5. DUBNA

Velikonoční brunch

Pražské hotely Hilton zvou na velikonoční menu. Restaurace Zinc v Hilton Prague Old Town připravuje na Velký pátek a Bílou sobotu večeři. Vychutnat si zde můžete tříchodové menu s možností výběru hlavního jídla, zpříjemněné živou hudbou. Velikonoční brunch v neděli 5. dubna s živou kapelou a programem pro děti se koná také v restauraci Atrium v hotelu Hilton Prague.

OD 3. DUBNA

Mysterium Šumava

Stěžejní událostí sezony v Egon Schiele Art Centru Český Krumlov je výstava Mysterium Šumava, která až do listopadu v pěti samostatných expozicích představí tvorbu klasiků i současných umělců, jež spojuje právě Šumava. Návštěvníci budou mít vzácnou příležitost na jednom místě vidět pozoruhodná díla českých legend Josefa Váchala (1884–1969), Josefa Seidela (1859–1935) a jeho syna Františka (1908–1997) a také představitelů dnešní generace: Kathariny Dietlingerové (nar. 1983) z Německa, Karin Pliemové (nar. 1963) z Rakouska a Ondřeje Malečka (nar. 1977) z České republiky. Mezi mimořádnými exponáty nechybí proslulá Váchalova kniha Šumava umírající a romantická nebo unikátní Seidelovy autochromy – sto let staré barevné snímky, které dosud nebyly veřejně prezentovány.

O autorovi| redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít