pozvánky/společnost

16. března 2015, 00:00 -
16. března 2015, 00:00

OD 7. BŘEZNA Vím, že víš, že vím… V pražském Divadle ABC měla 7. března premiéru italská komedie Vím, že víš, že vím…, ve které se v režii Vladimíra Strniska představili v hlavních rolích Simona Stašová a Michal Dlouhý jako manželský pár. Původně úspěšný ? lm byl přednedávnem adaptován pro divadlo. Lehká komedie závažného obsahu odhaluje, co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní obyčejného manželského páru středních let. Je to inscenace plná překvapení, zvratů, krásných lží, bouřlivých scén i italského humoru, ve které se snoubí všechno, co v dobré komedii nesmí chybět.

OD 15. BŘEZNA

JazzFestBrno

JazzFestBrno letos vstupuje do čtrnáctého ročníku a do Brna přiveze plejádu vynikajících hudebníků a zajímavých tvůrčích projektů.

Vrchol festivalu obstarají až v červnu Chick Corea a Bobby McFerrin při svém prvním společném vystoupení v Česku. Festival odstartuje 15. března izraelský pianista Shai Maestro, jehož podpoří sólovým recitálem jeho kolega ze Spojených států Craig Taborn. O dva dny později se představí královna jazzu a R’n’B Dianne Reeves (na snímku), ověnčená čtyřmi cenami Grammy. V průběhu března a dubna do Brna přijedou další velké osobnosti současného jazzu napříč generacemi: progresivní mládí reprezentují třeba Gerald Clayton, Ben Williams, střední generaci vévodí Gene Jackson nebo Vincent Herring. Českou a slovenskou špičku zastoupí Jaromír Honzák, Tomáš Liška, Ondřej Štveráček, Peter Lipa, Pacora Trio či Rozhlasový orchestr Gustava Broma.

17. BŘEZNA

Aukce pro Bubec

Více než 60 děl nejvýraznějších osobností současné české umělecké scény bude předmětem bene? ční aukce, která se koná v úterý od 18 hodin v unikátním historickém prostoru barokního refektáře dominikánského kláštera sv. Jiljí na Starém Městě pražském. Výtvarníci František Skála, Michael Rittstein, Kurt Gebauer, Jaroslav Róna, Petr Nikl, Otto Placht, Tomáš Císařovský, Michal Nesázal, Čestmír Suška, Michal Pěchouček, František Matoušek, Aleš Lamr, Zdeněk Lhotský, Milan Cais, fotografové Jindřich Štreit, Bohdan Holomíček, Antonín Kratochvíl, Martin Polák a mnozí další se rozhodli věnovat svá díla do dražby, jejíž výtěžek je určen na realizaci velkolepého projektu Bubec – 10 000 m? kreativity. Průvodcem bene? čním večerem s aukcí bude herec David Vávra.

21. BŘEZNA

Den vody v čistírně odpadních vod

U příležitosti Světového dne vody proběhne ve Staré čistírně odpadních vod v Praze 6 – Bubenči celodenní program pro veřejnost.

V provozu budou parní stroje, proběhnou prodloužené prohlídky areálu s jízdami na raftech a s procházkou stokou. Nebude chybět ani doprovodný naučný program na téma Živočichové našich vod (přednáška a vysazení živých ryb do Vltavy s odborným komentářem), promítání dokumentu Koloběh vody (Veolia) a krátkého historického ? lmu Muži pod Prahou (1947). Těšit se můžete také na jištěné výstupy na větrací komín, netradiční vstup do čistírny slaněním do komína a průchodem větrací štolou. Děti potěší výtvarná dílna, divadlo a hry.

21. A 22. BŘEZNA

Prague Fashion Weekend

Dějištěm letošního Mercedes­Benz Prague Fashion Weekendu se stane historicky cenná budova bývalé Živnostenské banky a budoucího ZIBA Muzea moderního skla v ulici Na Příkopě. První jarní setkání příznivců módy odhalí kolekce podzim/zima 2015 od začínajících mladých tvůrců i stálic módní scény.

Šest komponovaných přehlídek v rámci dvou dnů bude patřit téměř dvacítce českých a slovenských tvůrců a značek. Potvrzenými účastníky jsou: módní značka Chatty, Petra Balvínová, Pavel Berky, Pavel Brejcha, Mirka Horká, Michael Kováčik, Zuzana Kubíčková, tvůrčí trio LaFormela, Lukáš Macháček, Ivana Mentlová, Klára Nademlýnská, Denisa Nová, Odivi, Daniela Pešková, Jakub Polanka, Petra Ptáčková, Vladimír Staněk, Martina Špetlová a módní značka Pietro Filipi s kolekcí Silverline by Ivana Mentlová.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla…
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Technologie
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít