pozvánky/společnost

16. března 2015, 00:00 -
16. března 2015, 00:00

OD 7. BŘEZNA Vím, že víš, že vím… V pražském Divadle ABC měla 7. března premiéru italská komedie Vím, že víš, že vím…, ve které se v režii Vladimíra Strniska představili v hlavních rolích Simona Stašová a Michal Dlouhý jako manželský pár. Původně úspěšný ? lm byl přednedávnem adaptován pro divadlo. Lehká komedie závažného obsahu odhaluje, co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní obyčejného manželského páru středních let. Je to inscenace plná překvapení, zvratů, krásných lží, bouřlivých scén i italského humoru, ve které se snoubí všechno, co v dobré komedii nesmí chybět.

OD 15. BŘEZNA

JazzFestBrno

JazzFestBrno letos vstupuje do čtrnáctého ročníku a do Brna přiveze plejádu vynikajících hudebníků a zajímavých tvůrčích projektů.

Vrchol festivalu obstarají až v červnu Chick Corea a Bobby McFerrin při svém prvním společném vystoupení v Česku. Festival odstartuje 15. března izraelský pianista Shai Maestro, jehož podpoří sólovým recitálem jeho kolega ze Spojených států Craig Taborn. O dva dny později se představí královna jazzu a R’n’B Dianne Reeves (na snímku), ověnčená čtyřmi cenami Grammy. V průběhu března a dubna do Brna přijedou další velké osobnosti současného jazzu napříč generacemi: progresivní mládí reprezentují třeba Gerald Clayton, Ben Williams, střední generaci vévodí Gene Jackson nebo Vincent Herring. Českou a slovenskou špičku zastoupí Jaromír Honzák, Tomáš Liška, Ondřej Štveráček, Peter Lipa, Pacora Trio či Rozhlasový orchestr Gustava Broma.

17. BŘEZNA

Aukce pro Bubec

Více než 60 děl nejvýraznějších osobností současné české umělecké scény bude předmětem bene? ční aukce, která se koná v úterý od 18 hodin v unikátním historickém prostoru barokního refektáře dominikánského kláštera sv. Jiljí na Starém Městě pražském. Výtvarníci František Skála, Michael Rittstein, Kurt Gebauer, Jaroslav Róna, Petr Nikl, Otto Placht, Tomáš Císařovský, Michal Nesázal, Čestmír Suška, Michal Pěchouček, František Matoušek, Aleš Lamr, Zdeněk Lhotský, Milan Cais, fotografové Jindřich Štreit, Bohdan Holomíček, Antonín Kratochvíl, Martin Polák a mnozí další se rozhodli věnovat svá díla do dražby, jejíž výtěžek je určen na realizaci velkolepého projektu Bubec – 10 000 m? kreativity. Průvodcem bene? čním večerem s aukcí bude herec David Vávra.

21. BŘEZNA

Den vody v čistírně odpadních vod

U příležitosti Světového dne vody proběhne ve Staré čistírně odpadních vod v Praze 6 – Bubenči celodenní program pro veřejnost.

V provozu budou parní stroje, proběhnou prodloužené prohlídky areálu s jízdami na raftech a s procházkou stokou. Nebude chybět ani doprovodný naučný program na téma Živočichové našich vod (přednáška a vysazení živých ryb do Vltavy s odborným komentářem), promítání dokumentu Koloběh vody (Veolia) a krátkého historického ? lmu Muži pod Prahou (1947). Těšit se můžete také na jištěné výstupy na větrací komín, netradiční vstup do čistírny slaněním do komína a průchodem větrací štolou. Děti potěší výtvarná dílna, divadlo a hry.

21. A 22. BŘEZNA

Prague Fashion Weekend

Dějištěm letošního Mercedes­Benz Prague Fashion Weekendu se stane historicky cenná budova bývalé Živnostenské banky a budoucího ZIBA Muzea moderního skla v ulici Na Příkopě. První jarní setkání příznivců módy odhalí kolekce podzim/zima 2015 od začínajících mladých tvůrců i stálic módní scény.

Šest komponovaných přehlídek v rámci dvou dnů bude patřit téměř dvacítce českých a slovenských tvůrců a značek. Potvrzenými účastníky jsou: módní značka Chatty, Petra Balvínová, Pavel Berky, Pavel Brejcha, Mirka Horká, Michael Kováčik, Zuzana Kubíčková, tvůrčí trio LaFormela, Lukáš Macháček, Ivana Mentlová, Klára Nademlýnská, Denisa Nová, Odivi, Daniela Pešková, Jakub Polanka, Petra Ptáčková, Vladimír Staněk, Martina Špetlová a módní značka Pietro Filipi s kolekcí Silverline by Ivana Mentlová.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít