pozvánky/společnost

19. ledna 2015, 00:00 -
19. ledna 2015, 00:00

OD 10. LEDNA Generace 45 V nově otevřeném prostoru pražského Dejvického divadla Anti.kvariát vystavuje své fotogra? e Hynek Glos. Portrétní projekt nazvaný Generace 45< představuje významné české výtvarníky, kteří se narodili před rokem 1945 a tvořili v průběhu naší novodobé historie. Tváře umělců patřících více než půl století ke špičce výtvarné scény jsou totiž téměř neznámé. Návštěvníci uvidí na fotogra? ích dvacítku malířů, gra? ků, ilustrátorů, sochařů, fotografů a sklářů. Jsou mezi nimi například Adolf Born, Zdeněk Mézl, Karel Malich a Pavel Brázda. Hynek Glos se dlouhodobě věnuje především reportážní fotogra? i (v minulosti pro deník Dnes, Lidové noviny, nyní pro týdeník Euro) a v tomto oboru získal řadu prestižních ocenění.

OD 15. LEDNA

Balet Barocco & Carmina burana

Premiéra baletní inscenace Barocco & Carmina burana se odehrála v minulém týdnu v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě, nejbližší repríza následuje 23. ledna v 18.30 hodin. Taneční představení na hudbu Johanna Sebastiana Bacha a Carla Or? a představí publiku výsledky první spolupráce ostravského baletu s významnými evropskými choreografy. Barocco vytvořil Jacek Przybyłowicz před deseti lety pro lyonské mezinárodní bienále tance a vznikla choreogra? e inspirovaná duchem barokní doby. Carmina burana na hudbu německého skladatele Carla Or? a patří k nejznámějším choreogra? ím fenoménu současného tanečního divadla Youriho Vámose. Na inscenaci se podílí také operní sbor Národního divadla moravskoslezského (NDM), sólisté a hosté pod vedením dirigenta Marka Prášila. Poprvé v NDM vystoupí držitel nejvyššího ocenění Evropské unie umění v oblasti operního zpěvu Zlatá Europea, barytonista Filip Bandžak.

OD 18. LEDNA

Sežeňte Mozarta!

Ve Studiu Ypsilon má premiéru inscenace Sežeňte Mozarta! Jedná se o hudební divadlo s výjimečným objevem, jenž souvisí se vznikem opery Kouzelná ? étna. Kdo nejspíš vyprovokoval W. A. Mozarta k napsání několika uměleckých hitů, které zůstávají nezapomenutelné pro příští časy a jsou srovnatelné vždy s tím nejlepším? Tím záhadným mužem byla geniální osobnost, která do dnešní doby zůstala téměř zapomenuta. V hlavních rolích se potkají členové ypsilonského souboru Jana Synková, Jan Jiráň, Petr Vršek, jeden z nejlepších českých barytonistů Roman Janál a oblíbený zpěvák Jiří Korn. Diváci mohou ocenit jedinečné hudební zpracování Miroslava Kořínka.

24. LEDNA

Famous Swing Melodies

V Jazz Clubu Reduta v Praze se můžete těšit na ukázku kontrastu české a americké jazzové tvorby. Zahrají Petra Vlková & Jakub Zomer nebo Barbora Řeháčková & Petr Kroutil společně s Jazz Music Friends (piano, bass, drums). Koncert věnovaný populárním swingovým skladbám z poloviny minulého století navazuje na jazzové pořady z 60. let, které odstartovaly úspěšnou historii Reduty. V amerických originálech zazní melodie Franka Sinatry, Tonyho Bennetta, Freda Astaira, Louise Armstronga, Elly Fitzgeraldové, Natalie Coleové a dalších. Na programu jsou i české písně swingových interpretů Karla Hály, Evy Olmerové, Milana Chladila a dalších.

25. LEDNA

Rodinný brunch na zámku

První brunch restaurace Chateau St. Havel v Praze 4 – Krči se koná v neděli od 11 hodin. Připraven je welcome drink, grilovací stanice s čerstvými mořskými plody, raut s teplými pokrmy zahrnujícími speciality z různých druhů mas včetně vhodných příloh, studená sekce nabídne zámecké produkty v podobě paštik, terin, masových pěn, vegetariánských salátů, k dispozici je také salátový bar s dochucovadly a dresinky. Cukrárna připraví výběr klasických českých dezertů i zahraničních delikates nebo vám cukrářka upeče čerstvou palačinku, s čímkoli si budete přát. Pro vaše ratolesti bude lákadlem dětský koutek s malým občerstvením a chůvou. Nealkoholické nápoje, vinný bar a pivo jsou v ceně.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít