pozvánky/společnost

24. listopadu 2014, 00:00 -
24. listopadu 2014, 00:00

24. LISTOPADU Big beat de Luxe v Lucerně V pondělí spolu vystoupí na pódiu pražské Lucerny legendy českého, slovenského a polského rocku. Pod názvem Big beat de Luxe se sejdou: Vladimír Mišík a Radim Hladík jako reprezentanti domácí scény, Pavol Hammel a Marián Varga budou zastupovat Slovensko, Polsko zase vysílá frontmana legendární skupiny SBB Józefa Skrzeka. Dočkáme se opětovného tria Hammel, Varga, Hladík, pod jehož hlavičkou byly vydány desky Zelená pošta (1972) a Na II. programe sna (1976). Uvidíme vystoupení Vargova Collegia Musica doplněného o jeho někdejšího člena Pavola Hammela. Duo Vladimír Mišík & Radim Hladík zase slibuje obnovení Blue Efiectu se dvěma nejdůležitějšími členy jejich historie.

25. LISTOPADU

Skladatelé německého komunismu

V prvním díle cyklu soudobé hudby Krása dneška představí orchestr PKF – Prague Philharmonia skladatele komponující pod vlivem německého komunismu a socialismu: Paula Dessaua, Kurta Weilla a Hannse Eislera. Jejich tvorba se ocitala na našich koncertních pódiích velice zřídka, jako by avantgarda dělnické třídy nedůvěřovala opravdovosti vyznání těchto skladatelů. V desátém ročníku cyklu PKF Krása dneška je naplánováno dohromady šest komponovaných večerů, které se odehrají v Experimentálním prostoru NoD. Dramaturgem, moderátorem a dirigentem koncertů je již třetí sezonu odborník na soudobou hudbu Petr Kofroň.

27. LISTOPADU

Na Jahelku do Sacre Coeur

Právnický koncert v pražské kapli Sacre Coeur v Holečkově ulici na Smíchově pořádá Nadační fond Advokáti dětem. Hlavním partnerem benefičního koncertu, na němž vystoupí známý písničkář a právník Ivo Jahelka, je realitní společnost Naxos. Akce je určena i pro veřejnost. Nadační fond Advokáti dětem, pro který bude určen výtěžek koncertu, poskytuje individuální pomoc dětem se zdravotním postižením, handicapovaným, těžce nemocným i těm, které jsou v domovech ústavní péče.

29. LISTOPADU

Herbie Hancock v Brně

Do moravské metropole míří legendární jazzový pianista posledních 50 let a duchovní otec funku a hip hopu, Američan Herbie Hancock. Čtrnáctinásobný držitel Ceny Grammy, filmového Oscara za hudbu k filmu Round Midnight a jazzový vyslanec organizace UNESCO se po bezmála deseti letech vrací do České republiky. V brněnské hale Vodova vystoupí po jeho bohu Stingův bubeník Vinnie Colaiuta, basista James Genus a africký kytarista a zpěvák Lionel Loueke.

OD 29. LISTOPADU DO 4. LEDNA 2015

Vánoční výstava v Betlémské kapli

Tradiční vánoční výstava v Betlémské kapli v Praze se tento rok ponese ve znamení zvonů. Atmosféru Vánoc na výstavě tvoří betlémy, ozdobené vánoční stromečky a prodej a ukázky výrobků lidové tvorby. Hlavním letošním lákadlem je improvizovaná zvonařská dílna.

DO 18. LEDNA 2015

Karikatura a její příbuzní v Plzni

Výstava s podtitulem Kreslíři a společnost v Čechách 19. století, kterou pořádá Západočeská galerie v Plzni, je ojedinělá tím, že poprvé seznamuje publikum s bohatstvím tvorby, jež předcházela rozvoji novodobé vizuální kultury a moderního umění. Kromě karikatury v užším slova smyslu zahrnuje i kreslenou satiru a zábavní kresbu týkající se různých stránek života našich předků. K vidění jsou mimo jiné kresby slavných malířů – Josefa Mánesa, Mikoláše Alše, Luďka Marolda a Františka Kupky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít