pozvánky/společnost

27. srpna 2012, 00:00 - LENKA MICHÁLKOVÁ
27. srpna 2012, 00:00

OD 28. SRPNA DO 2. ZÁŘÍ

Adrenalin na Vltavě

Čertovy proudy v úseku pod lipenskou přehradou, Loučovicemi a Vyšším Brodem se na několik dní zaplní vodou. Vznikne jedna z nejtěžších vodních tratí na světě, která se stane centrem pozornosti příznivců adrenalinových sportů na divoké vodě. Svaz vodáků ČR získal pověření k pořádání mistrovství Evropy mužů a žen šesti­ i čtyřmístných raftů a také k pořádání otevřeného mistrovství Evropy Hiko Devils Extreme Race v extrémním kajakingu. V závodech se ve všech kategoriích na Vltavě představí světová špička. Dosud je registrováno téměř 700 účastníků z 25 zemí.

OD STŘEDY 29. SRPNA

Výstava Kapka po kapce

Práce třiceti finalistů soutěže Organizace spojených národů zaměřené na ochranu vody si můžete prohlédnout v Evropském domě v Jungmannově ulici v Praze 1. V České republice výstavu společně připravily Informační centrum OSN a Zastoupení Evropské komise v ČR. Vybíralo se z více než 3500 návrhů sociální reklamy z celkem 45 evropských států. Projekt Kapka po kapce je součástí globální kampaně Budoucnost, kterou chceme na podporu Konference OSN o udržitelném rozvoji Rio+20.

OD 29. SRPNA DO 2. ZÁŘÍ

Fresh Film Fest

Téměř 130 filmů uvede v soutěžních i nesoutěžních sekcích 9. ročník mezinárodního ? lmového festivalu Fresh Film Fest. Přehlídka zaměřená na celosvětovou debutovou a studentskou tvorbu se uskuteční v pražském kině Světozor, ve Francouzském a Maďarském institutu, na FAMU a v letním kině v Riegrových sadech. Některé z filmů uváděných na festivalu jsou připraveny k distribuci do českých kin.

OD 31. SRPNA DO 1. ZÁŘÍ

Bugatti v Napajedlech

Souběžně se 42. ročníkem Barum Czech Rally Zlín se uskuteční setkání historických vozidel Bugatti. Zúčastní se ho více než dvě desítky francouzských veteránů. V pátek na 19.30 hodin je plánován start jízdy městem, přičemž cílem účastníků bude nedaleký zámek v Napajedlech, kde bude připraven i pro veřejnost společenský večer ve stylovém prostředí. V sobotu proběhne burza dílů a předmětů spojených s automobilovými veterány. Vyvrcholením setkání je výstava vozů značky Bugatti spolu s představením replik typu T 35 ze série Nostalgic Edition, vyrobených ve zlínských dílnách.

SOBOTA 1. ZÁŘÍ

Hradozámecká noc

Ve večerních a nočních hodinách se otevřou brány skoro 80 českých hradů, zámků a dalších památek. V Praze lze od 16 hodin vyrazit na vinobraní v Zahradách pod Pražským hradem. Netradiční Netopýří večírek v rámci Evropské noci netopýrů nabízí hrad Točník, stejně jako Křivoklát. Milovníky hudebních programů a prohlídek zve zámek v Hořovicích nebo v Nelahozevsi. Hrad Karlštejn ponechá své brány a císařský palác otevřeny celou noc. Program je k nahlédnutí na webové adrese www.hradozameckanoc.cz.

NEDĚLE 2. ZÁŘÍ

Hubička v Šárce

V místě původního přírodního divadla v Šárce v městské části Praha 6 bude první zářijovou neděli ve 14 hodin uvedena opera Bedřicha Smetany Hubička. V představení z produkce Originálního hudebního divadla Praha vystoupí sólisté, orchestr a sbor opery Národního divadla v Praze.

O autorovi| LENKA MICHÁLKOVÁ, michalkova@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon.…
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Technologie
Konkurence nebo ne, Intel měl v druhém čtvrtletí rekordní tržby. Zvedl i cíle pro celý rok
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít