pozvánky/společnost

27. srpna 2012, 00:00 - LENKA MICHÁLKOVÁ
27. srpna 2012, 00:00

OD 28. SRPNA DO 2. ZÁŘÍ

Adrenalin na Vltavě

Čertovy proudy v úseku pod lipenskou přehradou, Loučovicemi a Vyšším Brodem se na několik dní zaplní vodou. Vznikne jedna z nejtěžších vodních tratí na světě, která se stane centrem pozornosti příznivců adrenalinových sportů na divoké vodě. Svaz vodáků ČR získal pověření k pořádání mistrovství Evropy mužů a žen šesti­ i čtyřmístných raftů a také k pořádání otevřeného mistrovství Evropy Hiko Devils Extreme Race v extrémním kajakingu. V závodech se ve všech kategoriích na Vltavě představí světová špička. Dosud je registrováno téměř 700 účastníků z 25 zemí.

OD STŘEDY 29. SRPNA

Výstava Kapka po kapce

Práce třiceti finalistů soutěže Organizace spojených národů zaměřené na ochranu vody si můžete prohlédnout v Evropském domě v Jungmannově ulici v Praze 1. V České republice výstavu společně připravily Informační centrum OSN a Zastoupení Evropské komise v ČR. Vybíralo se z více než 3500 návrhů sociální reklamy z celkem 45 evropských států. Projekt Kapka po kapce je součástí globální kampaně Budoucnost, kterou chceme na podporu Konference OSN o udržitelném rozvoji Rio+20.

OD 29. SRPNA DO 2. ZÁŘÍ

Fresh Film Fest

Téměř 130 filmů uvede v soutěžních i nesoutěžních sekcích 9. ročník mezinárodního ? lmového festivalu Fresh Film Fest. Přehlídka zaměřená na celosvětovou debutovou a studentskou tvorbu se uskuteční v pražském kině Světozor, ve Francouzském a Maďarském institutu, na FAMU a v letním kině v Riegrových sadech. Některé z filmů uváděných na festivalu jsou připraveny k distribuci do českých kin.

OD 31. SRPNA DO 1. ZÁŘÍ

Bugatti v Napajedlech

Souběžně se 42. ročníkem Barum Czech Rally Zlín se uskuteční setkání historických vozidel Bugatti. Zúčastní se ho více než dvě desítky francouzských veteránů. V pátek na 19.30 hodin je plánován start jízdy městem, přičemž cílem účastníků bude nedaleký zámek v Napajedlech, kde bude připraven i pro veřejnost společenský večer ve stylovém prostředí. V sobotu proběhne burza dílů a předmětů spojených s automobilovými veterány. Vyvrcholením setkání je výstava vozů značky Bugatti spolu s představením replik typu T 35 ze série Nostalgic Edition, vyrobených ve zlínských dílnách.

SOBOTA 1. ZÁŘÍ

Hradozámecká noc

Ve večerních a nočních hodinách se otevřou brány skoro 80 českých hradů, zámků a dalších památek. V Praze lze od 16 hodin vyrazit na vinobraní v Zahradách pod Pražským hradem. Netradiční Netopýří večírek v rámci Evropské noci netopýrů nabízí hrad Točník, stejně jako Křivoklát. Milovníky hudebních programů a prohlídek zve zámek v Hořovicích nebo v Nelahozevsi. Hrad Karlštejn ponechá své brány a císařský palác otevřeny celou noc. Program je k nahlédnutí na webové adrese www.hradozameckanoc.cz.

NEDĚLE 2. ZÁŘÍ

Hubička v Šárce

V místě původního přírodního divadla v Šárce v městské části Praha 6 bude první zářijovou neděli ve 14 hodin uvedena opera Bedřicha Smetany Hubička. V představení z produkce Originálního hudebního divadla Praha vystoupí sólisté, orchestr a sbor opery Národního divadla v Praze.

O autorovi| LENKA MICHÁLKOVÁ, michalkova@mf.cz

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít