pozvánky/společnost

14. července 2014, 00:00 -
14. července 2014, 00:00

DO 31. SRPNA Metaformy pralesa Otto Placht, malíř a milovník džungle, vystavuje v Galerii Václava Špály v Praze sbírku nazvanou Metaformy pralesa. Představuje v ní vedle starších i nová díla, která nedlouho před zahájením výstavy dokončil v Peru.

OD 14. DO 20. ČERVENCE

Barevný týden v Ostravě

Jeden z největších letních festivalů na území České republiky nabídne na deseti scénách přes 150 kapel, vrchovatou dávku jazzu, world music, rocku, popu i alternativy.

Součástí festivalu je i bohatý doprovodný program. Již 13. ročník Colours of Ostrava se uskuteční v Dolní oblasti Vítkovice v industriálním areálu bývalých dolů a hutí. Během týdne, který předchází hudebnímu programu, organizátoři pro nedočkavé návštěvníky připravili festival v ulicích s koncerty, divadly, workshopy či programem pro děti, gastro festival s moravskoslezskými specialitami, sportovní areál Barvy v pohybu s tradičními i netradičními sporty, cyklostezky po Moravskoslezském kraji či plavení po Ostravici.

OD 16. ČERVENCE DO 17. SRPNA

Don Giovanni ve Stavovském

Remake světové premiéry opery Wolfganga Amadea Mozarta Don Giovanni v autentických prostorách uvádí Stavovské divadlo v Praze. Každý večer od 20 hodin se rozehraje představení s působivou scénografií a originálními dobovými kostýmy. V hlavních rolích alternují sólisté předních operních scén, například Jiří Hájek, Matěj Chadima, Oleg Korotkov, Michiyo Keiko či Marie Fajtová.

OD 18. ČERVENCE DO 16. SRPNA

Hudební Český Krumlov

Letošní 23. ročník Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově zahájí charismatický tenorista Jonas Kaufmann. Na úvodním galakoncertu za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu a pod taktovkou Jochena Riedera předvede slavné operní árie. Hostem koncertu je korejská sopranistka Sooyeon Kim. Ze zahraničních umělců festival dále přivítá čínskou klavíristku Shiran Wang, která spolu se Škampovým kvartetem představí program složený čistě z české hudby. Mezi další protagonisty patří ruská violoncellistka Natalia Gutmanová, která vystoupí společně s Kammerphilharmonie dacapo München a dirigentem Franzem Schottkym. Na programu dále figuruje klavírní duo tureckých sester­ ­dvojčat Ferhany a Ferzany Önderových, které zahrají Dvořákovy Slovanské tance.

OD 20. DO 30. ČERVENCE

Divadelní Odysea

Mezinárodní přehlídka tance a pohybového divadla Divadelní Odysea nabídne na třech pražských scénách více než 30 představení, včetně tří premiér. Vedle divadla Hybernia a Lodě Tajemství bratří Formanů bude přehlídce patřit i prostor Zítkových sadů u pražské náplavky, kde vyroste cirkusová aréna s programem pro rodiny s dětmi. V desetidenním programu se představí třeba italské divadlo Cada Die Teatro či polský loutkový ansámbl Opolski Teatr Lalki i Aktora. Čtyři představení – z toho jednu premiéru – uvede tuzemský soubor Lenka Vagnerová & Company.

V programu nechybí tvorba mezinárodního uskupení Farma v jeskyni pod vedením Viliama Dočolomanského či svět argentinského tanga představený v projektu Patricie Porákové. Prostor dostanou i mladí umělci v rámci večera Esence tance.

20. ČERVENCE

Paul Anka v Praze

Kanadský zpěvák a textař Paul Anka, jeden ze symbolů zlatých 60. let a rokenrolu vůbec, vystoupí v neděli v Kongresovém centru Praha. Zpěvák přijíždí do Čech po koncertních zastávkách napříč Spojenými státy, Evropou a Asií a v Praze rozjede svoji rokenrolovou show.

O autorovi| PŘIPRAVILA redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít