POZVÁNKY/SPOLEČNOST

09. června 2014, 00:00 -
09. června 2014, 00:00

OD 12. DO 13. ČERVNA Konference o totalitě Ústav pro studium totalitních režimů pořádá ve spolupráci se Senátem Parlamentu ČR mezinárodní konferenci nazvanou Dědictví totality dnes. Odborníci z 12 zemí budou v Hlavním sále Senátu diskutovat o právním státě, korupci, médiích a také o postavení a důležitosti ústavů národní paměti. Na konferenci vystoupí například litevský exprezident Vytautas Landsbergis nebo Mustafa Džemilev, vůdce krymských Tatarů.

OD 13. ČERVNA DO 6. ČERVENCE

Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl má na programu celkem 34 pořadů. Tváří festivalu je orchestr Česká Sinfonietta Radka Baboráka. Koncerty budou uvedeny v revitalizovaných prostorách litomyšlského zámku, chrámu Nalezení sv. Kříže, v zámecké jízdárně nebo v obnoveném zahradním amfiteátru. Nově jsou připraveny lektorské úvody k vybraným pořadům, promenádní koncerty či prohlídky zákulisí s možností vyzkoušet si operní kostýmy. Letošní 56. ročník bude slavnostně zahájen koncertem České operní gala z děl našich skladatelů a ukončen závěrečným Velkým finále s mimořádnými skladbami českých autorů a s Novosvětskou symfonií Antonína Dvořáka, která bude zvukem i obrazem přenášena do klášterních zahrad. Milovníci opery se mohou těšit na sedm titulů. Mozartovu Figarovu svatbu, Příhody lišky Bystroušky Leoše Janáčka, Smetanovu Čertovu stěnu, Bludného Holanďana Richarda Wagnera, Dvořákovu Rusalku, operu Aleše Březiny Toufar a na letní stagioně v zámku Nové Hrady na novodobou premiéru Giuseppeho Scarlattiho Armida. Z operních árií bude sestaven galakoncert Návštěva v Teatro alla Scala. Mladému publiku je určen koncert Klasika je cool, v němž vážná hudba nebude znít vážně a mobilní telefony budou potřebnou pomůckou.

14. ČERVNA

Závod horských kol

Největší pražský závod horských kol Genesis Bike Prague, který účastníkům nabízí perfektní servis na trati, trasu vedoucí lesy i loukami a zážitek z jízdy po boku českých cyklistických špiček, odstartuje v sobotu ve 12 hodin před Galerií Butovice. Profesionální i hobby cyklisté mají na výběr ze dvou tras po Českém krasu. Technické sjezdy, prudké výjezdy či brod nabídne trať v délce 65 kilometrů. Široké cesty bez technických pasáží jsou připraveny na trase měřící 35 kilometrů. V cíli je pro závodníky přichystáno teplé občerstvení, mycí linka nejen pro kola a tombola.

Chutné Dobřichovice

Mezinárodní food festival Všechny chutě světa se zaměřením na exotickou kuchyni se koná v sobotu na zámku v Dobřichovicích u Prahy od 10 do 22 hodin. Nabídne kolumbijskou, marockou či vietnamskou kuchyni, k ochutnání budou mexické speciality, japonské sushi, vietnamská pho, marocký tajine, maďarská husí játra, francouzské palačinky, argentinské grilované maso, paella, indická masala či thajská laksa. Odvážní mohou okusit pečivo z opunciové mouky nebo konopí, pivo z kaktusů, jedlé květiny či smažený hmyz. Před zraky diváků bude probíhat tradiční výroba ovocných zmrzlinových sorbetů podle receptury indiánský kmenů z Ekvádoru a Kolumbie. Návštěvníci si mohou ugrilovat vlastní zeleninu či maso v rámci školy grilování.

15. ČERVNA

TátaFest

Ve světě se Den otců slaví třetí červnovou neděli již přes sto let. Liga otevřených mužů a Unie center pro rodinu pořádají při příležitosti tohoto svátku 8. ročník festivalu určeného především mužům­otcům v pražském parku Stromovka, v prostoru restaurace Šlechtovka, od 14 do 19 hodin. Program přístupný zdarma pro širokou veřejnost zahrnuje koncerty kapel Lakomé Barky a Tata Bojs, workshop bubnování, adrenalinovou lezeckou stěnu, stánky s klasickým i netradičním občerstvením, knížkami, autorské čtení a mnoho dalšího. TátaFesty se budou konat i na dalších místech v republice: v Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci či v Dobrušce.

O autorovi| PŘIPRAVILA redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít