pozvánky/společnost

06. srpna 2012, 00:00 -
06. srpna 2012, 00:00

DO NEDĚLE 12. SRPNA

Výstava Heftlink Josef Čapek

V galerii písecké Sladovny se pořádá u příležitosti 125 let od narození malíře, spisovatele, básníka a novináře Josefa Čapka výstava zaměřená na poslední období umělcova života. NávŠtěvníci mají možnost navíc zhlédnout premiéru dokumentárního filmu dokreslujícího okolnosti konce umělcova života.

OD 8. SRPNA DO 6. ZÁŘÍ

Letní hraní v Divadle Bez zábradlí

Divadlo v centru Prahy nabízí ve zbytku léta výběr svých nejúspěŠnějŠích komedií a koncerty známých interpretů. Letní hraní zve na oblíbené herce a také na hry, které bývají během sezony obvykle beznadějně vyprodány. Ve hře Poslední ze žhavých milenců se například představí Simona StaŠová a Petr Nárožný. V komedii o osudové lásce Každý rok ve stejnou dobu vystoupí Veronika Freimanová a Zdeněk “ák. Na Karla Heřmánka a Jiřího BartoŠku se diváci mohou těŠit ve hře Milana Kundery Jakub a jeho pán. Přehlídku zavrŠí představení 2x Woody Allen. Program doplní hudební koncerty Jana a FrantiŠka Nedvědových, Petra Bendeho a skupiny Čechomor a na závěr koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

OD 9. DO 12. SRPNA

Hostínské divadelní léto

Na druhý ročník festivalu profesionálních i amatérských divadelních souborů letos přijedou třeba Marta KubiŠová se svým recitálem nebo Václav Neckář. V divadelních inscenacích vystoupí mimo jiné Blanka Bohdanová, Miriam Kantorková, Adéla Gondíková, Martin Zounar, Josef Somr, Pavel Zedníček, Jana Paulová nebo Filip Tomsa. Uvedena bude hra Světáci v podání divadla Háta z Prahy, představení Bez předsudků divadla Kalich nebo pohádky pro děti Lotrando a Zubejda či Princezna a loupežníci. Festival se koná za každého počasí ve velkém divadelním stanu v osadě Hostín u obce Kovářov na Písecku. OD 9. DO 12. SRPNA

Open Air Festival v Týnci

Open Air Festival v Panenském Týnci na Lounsku, který vznikl v roce 2010, se koná na letiŠti pod Českým středohořím a žánrově kolísá mezi elektronickou a kytarovou hudbou. Hlavními hvězdami letoŠního programu jsou britský hudebník Fatboy Slim, němečtí Booka Shade nebo britŠtí Gorillaz. Punc solidního evropského festivalu podpoří i indie kytarová skupina ze Švédska Mando Diao nebo skotská písničkářka Amy MacDonaldová.

OD 10. DO 12. SRPNA

Napoleonské dny ve Slavkově

V areálu zámku ve Slavkově u Brna se konají u příležitosti výročí narození francouzského císaře Napoleona Bonaparta Napoleonské dny. LetoŠní slavnosti se ponesou v duchu připomínky dvoustého výročí bitvy u Borodina. Na programu budou ukázky dobových bitev, ukázky výcviku a vojenského ležení či slavnostní vojenská přehlídka. Současně se na golfovém hřiŠti uskuteční desátý ročník golfového turnaje Napoleon Golf Cup 2012 a na nádvoří zámku mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2012.

OD 12. DO 18. SRPNA

Týden židovské kultury

Dvanáctý ročník festivalu židovské kultury v HoleŠově na Kroměřížsku je zaměřen na východoevropské židovství a 350. výročí úmrtí Šabtaje ben Meir ha-Kohena Šacha. LetoŠní novinkou je nabídka židovské kuchyně v Restauraci Starý pivovar HoleŠov. Program zahájí vernisáž fotografií a talk show Jana Saudka. Koncerty, filmy, taneční a divadelní vystoupení nebo přednáŠky je možné navŠtívit v prostorách Šachovy synagogy, v Kině Svět a v areálu holeŠovského zámku.

O autorovi| LENKA MICHÁLKOVÁ * michalkova@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Horko v práci? 5 tipů, jak na něj vyzrát
Aplikace na dovolenou: překladače a průvodci
Až pojedete autem k moři: 6 tipů, jak jezdit ekonomicky
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Výrobci základních desek objevili průlomové chlazení napájecích kaskád. Díky Youtuberům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít