pozvánky/společnost

24. února 2014, 00:00 -
24. února 2014, 00:00

BŘEZEN 2014 Koktejly s živým jazzem Zinc Lounge & Bar pražského hotelu Hilton Prague Old Town zve každé úterý a středu od 21 hodin na ochutnávku originálních koktejlů za doprovodu jazzové produkce mladých hudebníků studujících na konzervatoři. Rezervace předem je nutná.

Brahms po francouzsku

Česká filharmonie pořádá ve dnech 5. až 7. března koncerty s francouzskou klavíristkou Hélene Grimaudovou. Po skandálech se zrušením jejího vystoupení v letech 2007 a 2013 se tak pražské publikum konečně dočká její originální hry. S českými filharmoniky a Jiřím Bělohlávkem nastudovala Brahmsův Klavírní koncert č. 1 d moll, op. 15.

DO 4. BŘEZNA

Carnevale Praha

Festival Carnevale Praha je znovuzrozením fenoménu oslavujícího lidskou radost a pospolitost v masopustním období. Probíhá na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích a obchodech. Součástí pražského karnevalu je festival barokní kultury, který je pořádán v autentických historických místech. Navštívit můžete třeba hudebně taneční vystoupení Festa Arcadiana v Clam­Gallasově paláci, barokní soaré s příběhem o lásce nymfy Clori a pastýře Tirsiho v krajině bájné Arcadie. Speciální karnevalovou událostí je sobotní barokní maškarní ples, jehož součástí je delikátní banket za zvuku dobových melodií. Účast na bále je dovolena pouze v historických kostýmech a maskách, autenticita zážitku je tedy zaručena.

OD 23. ÚNORA DO 1. BŘEZNA

Lord of the Dance

Taneční show Lord of the Dance autora Michaela Flatleyho převlékla kabát a vrací se do České republiky. Představení má nové kostýmy, choreografii, scénu, osvětlení a LED projekci.

Co se nemění, je fantastický příběh dobra a zla zasazený do působivé pohádkové scény, precizní taneční výkony desítek tanečníků v sólových výstupech i nezaměnitelných tanečních formacích, které proslavily irský tanec po celém světě. V průběhu posledního únorového týdne se představí postupně v Ostravě, Liberci, Českých Budějovicích, Karlových Varech a závěr turné uvidí 1. března pražská O2 arena.

DO ČERVNA 2014

Enron: zkrocení zlé firmy

Poslední tři představení čekají inscenaci Enron na scéně Národního divadla ve Stavovském divadle. Pád gigantické energetické společnosti předznamenal v roce 2001 současnou světovou ? nanční krizi. V roce 2009 se Enron objevil také na jevišti, kdy stejnojmennou hru Lucy Prebbleové uvedlo londýnské Royal Court Theater, hra byla posléze nominována na Olivierovu cenu za drama. Představení zachycuje způsob, jakým se z úspěšné texaské firmy stal padlý obr s miliardovými dluhy. V komedii o penězích hrají David Matásek, Jan Dolanský, Václav Postránecký či Petra Špalková pod režijním vedením Michala Dočekala. Poslední uvedení čeká hru 20. března, 21. května a 13. června.

Roztančené obrazy

Nová inscenace Obrazy v Divadle Kolowrat nechává ožít slavná i neznámá výtvarná díla nejrůznějších historických období a uměleckých slohů. Unikátní projekt spojuje pohyb, hudbu a projekci. Na představení se podílí nejmladší generace choreografů Baletu Národního divadla: Marek Svobodník, Ondřej Vinklát a Štěpán Pechar pod režijní taktovkou Terezy Sochorové. Nedílnou součástí divadelního celku je i vklad hudební, který obstarává jazzová zpěvačka Elena Sonenshine s hudebníky Jeromem Daviesem a Miroslavem Linkou. Autory písní jsou herec a muzikant Jan Budař, básník a spisovatel Jiří Žáček, herec a režisér Petr Vodička, Elena Sonenshine či dramaturgyně divadla Minor Petra Zichová.

Nejbližší reprízy představení budou 2., 7. a 22. března.

O autorovi| PŘIPRAVILA redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít