pozvánky/společnost

16. prosince 2013, 00:00 -
16. prosince 2013, 00:00

16. PROSINCE Operní gala se Štefanem Margitou Jediný letošní koncert světového tenoristy Štefana Margity ve Státní opeře se uskuteční v pondělí 16. prosince od půl osmé večer. V programu zazní skladby Verdiho, Pucciniho nebo Čajkovského, ale také Bernsteina či Gershwina. Hostem koncertu bude sopranistka Simona Houda Šaturová, zpěváky doprovodí Pražská komorní filharmonie s dirigentem Rastislavem Štúrem.

16. AŽ 18. PROSINCE

Vánoční Čechomor

Hudební uskupení Čechomor v letošním roce slaví čtvrtstoletí své činnosti. Vánoční koncert se ponese v duchu probíhajících oslav.

Skupina divákům nabídne průřez vánočním repertoárem a potěší je oblíbenými písničkami s adventní a vánoční tematikou. V pondělí vystoupí v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, v úterý hudebníci navštíví Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci a na středu je plánovaný koncert v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.

OD 12. PROSINCE

Komedianti: hra ze života herců

Divadlo Na Jezerce uvádí novou českou veselohru Komedianti autora a režiséra Arnošta Goldflama, která pojednává o životě herců na počátku 20. století. Členy divadelní společnosti, kteří cestují od vesnice k vesnici a během jedné štace prožívají svá dobrodružství, radosti i smutky, si zahrají Klára Issová, Petr Vacek, Věra Kubánková, Arnošt Goldflam, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Jan Hrušínský a další. Ve hře nechybějí humorné situace i chvíle k zamyšlení.

DO 19. LEDNA 2014

Z archivu Františka Drtikola

Výstava v pražském Uměleckoprůmyslovém museu se koná u příležitosti 130. výročí narození Františka Drtikola (1883–1961). Výběr exponátů je sestaven z fotografií, většinou pracovních studií a variací, které ve své době nebyly určeny k veřejnému prezentování.

Jsou hlubokou sondou do Drtikolovy ateliérové tvorby. Ukazují práci s živým modelem (variace aktů), řadu abstraktních kompozic a originální aranžované snímky odkazující na autorovu duchovní orientaci na filozofi ? cké a náboženské nauky Východu. Výstavní kolekce je doplněna dokumentací autorovy osobité designérské tvorby (lampy a dekorativní předměty).

DO 31. LEDNA 2014

Nejlepší novinářské fotografie

Prestižní fotografická soutěž a výstava Czech Press Photo 2013 zná své vítěze. Cenu generálního partnera, Skupiny ČEZ, získala fotografie Martina Sidorjáka Dolomitenlauf 2013 – Běžecké mraveniště (na obrázku). Všechny vítězné snímky si je možné prohlédnout v Křížové chodbě, Rytířském sále a 2. patře Staroměstské radnice v Praze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít