pozvánky/společnost

16. prosince 2013, 00:00 -
16. prosince 2013, 00:00

16. PROSINCE Operní gala se Štefanem Margitou Jediný letošní koncert světového tenoristy Štefana Margity ve Státní opeře se uskuteční v pondělí 16. prosince od půl osmé večer. V programu zazní skladby Verdiho, Pucciniho nebo Čajkovského, ale také Bernsteina či Gershwina. Hostem koncertu bude sopranistka Simona Houda Šaturová, zpěváky doprovodí Pražská komorní filharmonie s dirigentem Rastislavem Štúrem.

16. AŽ 18. PROSINCE

Vánoční Čechomor

Hudební uskupení Čechomor v letošním roce slaví čtvrtstoletí své činnosti. Vánoční koncert se ponese v duchu probíhajících oslav.

Skupina divákům nabídne průřez vánočním repertoárem a potěší je oblíbenými písničkami s adventní a vánoční tematikou. V pondělí vystoupí v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, v úterý hudebníci navštíví Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci a na středu je plánovaný koncert v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.

OD 12. PROSINCE

Komedianti: hra ze života herců

Divadlo Na Jezerce uvádí novou českou veselohru Komedianti autora a režiséra Arnošta Goldflama, která pojednává o životě herců na počátku 20. století. Členy divadelní společnosti, kteří cestují od vesnice k vesnici a během jedné štace prožívají svá dobrodružství, radosti i smutky, si zahrají Klára Issová, Petr Vacek, Věra Kubánková, Arnošt Goldflam, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Jan Hrušínský a další. Ve hře nechybějí humorné situace i chvíle k zamyšlení.

DO 19. LEDNA 2014

Z archivu Františka Drtikola

Výstava v pražském Uměleckoprůmyslovém museu se koná u příležitosti 130. výročí narození Františka Drtikola (1883–1961). Výběr exponátů je sestaven z fotografií, většinou pracovních studií a variací, které ve své době nebyly určeny k veřejnému prezentování.

Jsou hlubokou sondou do Drtikolovy ateliérové tvorby. Ukazují práci s živým modelem (variace aktů), řadu abstraktních kompozic a originální aranžované snímky odkazující na autorovu duchovní orientaci na filozofi ? cké a náboženské nauky Východu. Výstavní kolekce je doplněna dokumentací autorovy osobité designérské tvorby (lampy a dekorativní předměty).

DO 31. LEDNA 2014

Nejlepší novinářské fotografie

Prestižní fotografická soutěž a výstava Czech Press Photo 2013 zná své vítěze. Cenu generálního partnera, Skupiny ČEZ, získala fotografie Martina Sidorjáka Dolomitenlauf 2013 – Běžecké mraveniště (na obrázku). Všechny vítězné snímky si je možné prohlédnout v Křížové chodbě, Rytířském sále a 2. patře Staroměstské radnice v Praze.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a…
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Seat Leon FR 1.4 TSI ACT v dlouhodobém testu: dvouválec na část úvazku
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Technologie
Oracle odhalil procesor Sparc M8. Má novou architekturu, takt 5 GHz a asi je poslední
Tip: Naplánujte si automatické zapnutí Wi-Fi na zařízení s Windows 10
Apple vydal iOS 11. Nový systém přináší desítky novinek
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít