pozvánky/společnost

16. prosince 2013, 00:00 -
16. prosince 2013, 00:00

16. PROSINCE Operní gala se Štefanem Margitou Jediný letošní koncert světového tenoristy Štefana Margity ve Státní opeře se uskuteční v pondělí 16. prosince od půl osmé večer. V programu zazní skladby Verdiho, Pucciniho nebo Čajkovského, ale také Bernsteina či Gershwina. Hostem koncertu bude sopranistka Simona Houda Šaturová, zpěváky doprovodí Pražská komorní filharmonie s dirigentem Rastislavem Štúrem.

16. AŽ 18. PROSINCE

Vánoční Čechomor

Hudební uskupení Čechomor v letošním roce slaví čtvrtstoletí své činnosti. Vánoční koncert se ponese v duchu probíhajících oslav.

Skupina divákům nabídne průřez vánočním repertoárem a potěší je oblíbenými písničkami s adventní a vánoční tematikou. V pondělí vystoupí v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, v úterý hudebníci navštíví Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci a na středu je plánovaný koncert v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.

OD 12. PROSINCE

Komedianti: hra ze života herců

Divadlo Na Jezerce uvádí novou českou veselohru Komedianti autora a režiséra Arnošta Goldflama, která pojednává o životě herců na počátku 20. století. Členy divadelní společnosti, kteří cestují od vesnice k vesnici a během jedné štace prožívají svá dobrodružství, radosti i smutky, si zahrají Klára Issová, Petr Vacek, Věra Kubánková, Arnošt Goldflam, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Jan Hrušínský a další. Ve hře nechybějí humorné situace i chvíle k zamyšlení.

DO 19. LEDNA 2014

Z archivu Františka Drtikola

Výstava v pražském Uměleckoprůmyslovém museu se koná u příležitosti 130. výročí narození Františka Drtikola (1883–1961). Výběr exponátů je sestaven z fotografií, většinou pracovních studií a variací, které ve své době nebyly určeny k veřejnému prezentování.

Jsou hlubokou sondou do Drtikolovy ateliérové tvorby. Ukazují práci s živým modelem (variace aktů), řadu abstraktních kompozic a originální aranžované snímky odkazující na autorovu duchovní orientaci na filozofi ? cké a náboženské nauky Východu. Výstavní kolekce je doplněna dokumentací autorovy osobité designérské tvorby (lampy a dekorativní předměty).

DO 31. LEDNA 2014

Nejlepší novinářské fotografie

Prestižní fotografická soutěž a výstava Czech Press Photo 2013 zná své vítěze. Cenu generálního partnera, Skupiny ČEZ, získala fotografie Martina Sidorjáka Dolomitenlauf 2013 – Běžecké mraveniště (na obrázku). Všechny vítězné snímky si je možné prohlédnout v Křížové chodbě, Rytířském sále a 2. patře Staroměstské radnice v Praze.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít