pozvánky/společnost

11. března 2013, 00:00 - Lenka Michálková
11. března 2013, 00:00

11. BŘEZNA Kniha o Václavu Klausovi Na knižní pulty právě přichází novinka autora Davida Klimeše z vydavatelství Mladá fronta nazvaná Václav Klaus: Deset let na Pražském hradě. Slovem i obrazem kniha dokumentuje komplikovanou cestu Václava Klause ke zvolení prezidentem v roce 2003 a dále chronologicky vždy z každého roku mapuje nejvýznamnější události. Kromě autora hodnotí v knize Klausovo působení také politolog Lubomír Kopeček a ekonom Miroslav Zámečník. Součástí publikace je rozsáhlý materiál připravený v redakci týdeníku Euro, který mapuje rodokmen Václava Klause, doprovázený unikátními archivními dokumenty.

OD 14. DO 22. BŘEZNA

Febiofest 2013

Atraktivní hosty v čele s americkou herečkou Geraldinou Chaplinovou, novou soutěžní sekci a projekce ve všech krajích uvede 20. ročník mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Speciální sekce nabídne díla filmařů oceněných Kristiánem za přínos světové kinematografii. Připravena je retrospektiva finského filmu i nová soutěžní sekce středometrážní tvorby. Festival, v jehož programu bude na 180 snímků, se koná v devíti sálech multikina CineStar Anděl, jehož garáže budou znovu místem koncertů, a navíc i v Malostranské besedě. Ozvěny jubilejního ročníku potěší fanoušky dvanácti měst.

14. BŘEZNA

Koncert Gregoryho Portera

Jazzový zpěvák Gregory Porter vystoupí ve čtvrtek na exkluzivním večeru Jarního Gala pro Struny podzimu. Na koncertě v paláci Žofín zazní výběr jazzových standardů i Porterovy vlastní kompozice z obou jeho alb Water a Be Good. Speciálně pro tento večer vznikají nová aranžmá, která obohatí vedle kvarteta stálých Porterových spoluhráčů i domácí smyčcový Epoque Quartet v rozšířené sestavě. Zajímavým momentem bude první Porterovo hudební setkání s Ondřejem Pivcem, českým hammondkářem žijícím v New Yorku.

16. BŘEZNA

Premiéra hry Věštkyně, vraždy a jasnovidci

Svéráznou adaptaci Čapkových Povídek z jedné a druhé kapsy, která bude mít premiéru v sobotu v Divadle Rokoko, připravil a režíruje Arnošt Goldflam. Hra vznikla propojením asi pěti Čapkových povídek a výsledkem jsou magické příběhy s tajemstvími někdy hororovými, jindy úsměvnými, trochu detektivní, trochu legrační, trochu posmutnělé a všechny směřující k zamyšlení nad tím, co je dobro a co zlo.

DO 31. BŘEZNA

Rezidence Otty Petschka

S interiéry nejstřeženější pražské rezidence se může veřejnost poprvé seznámit v Národním technickém muzeu v Praze. Výstava ukazuje dvě odlišné tváře vily postavené architektem Maxem Spielmannem v letech 1925 až 1930 pro bankéře Ottu Petschka. Na jedné straně vila vychází z konzervativního architektonického konceptu luxusní reprezentační stavby v neoslohovém pojetí inspirovaném nejvíce francouzským barokem. Na druhé straně je objekt vybaven nejrůznějšími výdobytky dobové techniky. Na výstavě bude možné zhlédnout jak ukázky historizujícího zařízení a inventáře budovy, tak i část moderního technického vybavení jejího zázemí.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Lenka Michálková (michalkova@mf.cz)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít